Matt crna komplet auto?

Matt crna komplet auto?

Član
Shelby je napisao(la):
sve je to lijepo i fino sto planiras,samo sta meni nikako nije jasno...ako ti je alfa san,sto bi radio pezoa uopste :S
drug ovo sto ti hoces da uradis (sudeci po slici koju si postavio) je dosta posla,moras nabaviti body kit,felge,stopke,farove + xenone,pa opruge te milijarda "sitnica" i jos na to sve hoces ubaciti drugu mašinu? :icon_question:
imas li mozda ideju koliko to sve kosta? :D
al' hajd,zanemarimo cijenu,aBd jednog dana uradis pezoa ovako,i onda ga das na prodaju???
1. ne bih "ćunirao" jedno auto,a da razmisljam o tome kako cu ga prodati i uzeti drugo koje mi se svidja,hem sto neces moci uzeti novac koji si ulozio u njega,jer raja NEMA novca,jedva se prodaju stock auta kamoli sredjena,a drugo,ko ce ti uzeti to auto?? svako kome se svidja tuning,kupiti ce neko stock auto i sam ga srediti,nije fazon kupiti vec gotovo auto ;)
2. da se nadovezem na ovo "kome se svidja tuning,kupiti ce neko stock auto i sam ga srediti",brate ako vec sredjujes auto na ovaj nacin kako si zamislio,ne mozes ga prodavati onda,to auto ipak tebe predstavlja,bar je to moje misljenje :D
ja vozam svoju astru i sredjujem je po svom ukusu i stilu,da mi se ne svidja ne bih je ni radio vec bih skupljao za drugog auta :D
sorry na off-u al' eto,cisto prijateljski savjet,sretno kako god ;)

Potpis =)
 
Član
Vidi me
000qxyqs
 

MTR

Član
evo ti info od danas : lakiranje mat bojom - ruke 2000 KM + materijal . Trenutno 3 proizvodjaca nude mat aditiv za svoje lakove a to su Standox,Glasurit i DuPont ( znaci ispitane i postojane boje ) od ostalih slabo ko to radi . Priprema auta je pravo jebena i dugotrajna , samo baze ide 8-9 nanosenja i treba ti 1,5-2,5 KG boje bez laka , ucvrscivaca , razredjivaca ( voda ) i nemas tu u BiH 2-3 majstora koji kvalitetno rade sa bojama na bazi vode , lak je skup i ide u 1,5 ruku ( magla , puna ruka + zavrsni efekt ) i mat je tesko tesko teeesko odradit , mislim moze se i prosjecan korisnik koji je neupoznat sa tehnikom nece ni primjetit greske nakon zavrsenog posla .

momak oladi' i nemoj se ljutit al mislim da ga malo zadajes , ha?
 
Član
MTR je napisao(la):
evo ti info od danas : lakiranje mat bojom - ruke 2000 KM + materijal . Trenutno 3 proizvodjaca nude mat aditiv za svoje lakove a to su Standox,Glasurit i DuPont ( znaci ispitane i postojane boje ) od ostalih slabo ko to radi . Priprema auta je pravo jebena i dugotrajna , samo baze ide 8-9 nanosenja i treba ti 1,5-2,5 KG boje bez laka , ucvrscivaca , razredjivaca ( voda ) i nemas tu u BiH 2-3 majstora koji kvalitetno rade sa bojama na bazi vode , lak je skup i ide u 1,5 ruku ( magla , puna ruka + zavrsni efekt ) i mat je tesko tesko teeesko odradit , mislim moze se i prosjecan korisnik koji je neupoznat sa tehnikom nece ni primjetit greske nakon zavrsenog posla .

momak oladi' i nemoj se ljutit al mislim da ga malo zadajes , ha?

Zato je folija 350e, vozis 2-3 godine, a posle kad hoces da prodas auto taman skines i boja ostala ista, a auto farban u mat crnu ne bi prodao ziv. Kakvo farbanje to se ne isplati nikome! A i ovih 350 e ja ne bih dao ako ti auto vec nije sredjen pa mu samo to fali...
 
Početnik
Kako se rijesavaju udubljenja na autu,tipa one rupice po vratima i sl,da li to folija pokrije ili se mora rijesiti prije stavljanja folije?
 
nisam nikad ni razmisljao o tome da uradim sve odjednom,prosto nemoguce.jedno po jedno.alfa je nesto sto mi se svidja a haman nemoguce za izvest.javio mi se jedan covjek da zeli mijenjat pa cemo vidjeti sta ce biti sa tim.ako nista ne bude za narednu godinu dana sam isplanirao spustit ga stavit felge i tu matt foliju.sto ne mislim da je nemoguce,kao sto rekoh ostavio bi sve fabrika osim te 3 stvari nikakvi body kit-ovi ne idu na njega.kasnije nekad sam planirao stavljat motor ali do toga ima jos :D za auto treba ulozit puno ljubavi to znam radio sam sa bratom golf II.
 
Top