Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ivica je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
ESP regulise broj okretaja tockova KOCENJEM
kako se moze onda auto brze voziti sa istim nego bez njega ?
a druga stvar kod vecina vozila i kad se iskljuci ESP cim prekoracis 40 km/h sam se opet pali...

nije istina,nije u svakoga.....
a sto se tice teme;FORD FOCUS RS 500mala je jurilica,kakav pisljivi clio,ono je brutala auto(vozio ga) :D

Ni na na top gearu se nije pokazao los cak i po kisi, iako je dosta konja na prednjoj osovini :cool:
 
Član
htjedoh i ja spomenut focusa rs, al se bojim napast ce me ovi stucnjaci da ne spada u "male" :icon_biggrin:

jos kad bi ga htjeli izbaciti sa pogonom na sva 4 tocka, nebi mu bilo konkurencije u toj klasi... :D
 
Član
ESP druge generacije ne balansira auto samo kocenjem tocka koji ima naj bolje prijanjanje nego moze i da ukrucuje naj opterecenjije amortizere sto ima daleko bolji efekat od kocionog.
 
Član
dado3003 je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
A KOJI TO VW MOLIM TE IMA LC?

još jedna potvrda da ne znaš o čemu govoriš, passat sa 300 ks pa čak i jači je lako startati zato što je 4-motion, probaj tako sa punim gasom startati auto sa prednjim pogonom a koje pri tom ima dosta snage pa ćeš vidjeti šta će biti.
to što ti kažeš kočnica gas, kao prvo ne stoji na 2000 rpm nego na 3000 i onda kad pustiš kočnicu npr na GTI 5 i držiš tako gas do kraja zapalit ćeš gume u mjestu, odnosno mora se malo "odvaditi" gasa ako hoćeš da dobro startaš, ja to znam jer sam probao, nije mi niko pričao ;)
što se tiče ESP-a kao što rekoh, pričaš o nećemu što ne znaš, kao što i sam kažeš, ti to nemaš pa ne znaš ni kako je, sve vrijeme ti to pokušavam reči..
za te brzine koje ti postižeš u okukama ti ne treba ESP i da ga imaš ne bi se ni aktivirao čak ni kad je uključen, ja sa 70 km/h mogu u svoju avliju ući pod ručnom, zato sam i napisao na kojoj je brzini koristan i šta ti onda pričaš o cliovom jebeno dobrom ovjesu kad je tebi dovoljno dobar i ovjes jednog spačeka...
drži se ti semafor-semafor vožnje, ovo je dalje malo jača liga za tebe očito ;)

Ako ces vec tako pisati, da idemo istim tempom...

1. Ne cudi me da po tebi novi Polo GTI ima i manuelni mjenjac, da VW nema LC u ponudi, ako citas sve tako detaljno ko i moj post.

2. LC je imao i taj Passat sa 300 KS - ponovit cu jos jednom, sto se tice obrtaja sa kojih starta, to mozes procitati i u prethodnom postu - ako ga fino procitas. O tome da LC ne postoji, nadji prirucnik VW-ov za koristenje DSG mjenjaca, tamo ti stoji LC funkcija. Ona ne postoji jer ti tako kazes, al VW misli drugacije. Vec naglasih, Polo GTI nema ni tu LC funkciju, jer ima nesto zvano XDS - google je pred tobom da zakljucis zasto.

3. Na tvoju zalost, vozio sam 3x vise auta sa ESPom od tebe, a imam nesto sto garant ti i nemas, diplomu o polozenoj obuci za voznju auta sa ESPom. Svi moguci i nemoguci testovi su se tu polagali, pola tih stvari ti ne mozes ni probati, jer se vozilo na specijalno pripremljenoj pisti. Fol je da cu ja auto sa ESPom voziti jednako il bolje od tebe, al sa nekim autom tipa "spaceka" ti ces se izvrtiti u prvoj krivini jer ne znas voziti bez ESPa.

4. Usput, "spaceka" je upravo ovjes i proslavio, bar kod onih koji znaju nesto o autima i autosportu :D

5. Nemam vise sta s tobom raspravljat, bar dok se malo ne raspitas o "gradivu". Napisao si iznad toliko netacnih podataka da ce te tesko ko prestici do kraja godine, a internet je tu, pa svi koji zele mogu provjeriti ko prica nebuloze. Ko zna, nece mu ni trebati internet da potvrdi neke stvari. Toliko.

Ali sto mozes i ti srati Boki, uvijek si najbrzi, uvijek si najpametniji, najvise se hvalis, hajmo brate izaci na cestu negdje do Konjica do Mostara da se malo probamo u praksi a ne ovako za tastaurom "ja samo bolji od tebe" i tako te neke glupe stvari i prepirke koje si naucio uz 5th gear, Ja na GTI TDI protiv tebe stavljam pare a ako bude potrebe i ja cu se ukljuciti u to sve i naravno bez ESP-a.

Eto boki iskoristi sve drazi koje pruza tvoj saxo ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top