lupanje

lupanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zerr je napisao(la):
jel kad stois i motas lupa ili kad vozis ako je kad stojis solje 100%

napisao sam vec lupa mi samo kad vozim i kad malo agresivnije skrecem..a kad skrecem po PS-u nista se necuje:icon_sad:
 
Član
Najvjerovatnije guma negdje struze , zato sto su ti losi axialni lezajevi pa kad ga "valjas" auto tone na amortizerima i dofaca od gumu, skini prednje tockove i pregledaj da li su gume negdje ostrugane ili unutrasnji blatobrani, amortizeri ili slicno .
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Najvjerovatnije guma negdje struze , zato sto su ti losi axialni lezajevi pa kad ga "valjas" auto tone na amortizerima i dofaca od gumu, skini prednje tockove i pregledaj da li su gume negdje ostrugane ili unutrasnji blatobrani, amortizeri ili slicno .

ma ja upravu si
 
Član
jarane ja bih ti preporucioda stavis dizalicu ispod desnog tocka dignes vozilo,ubaci u drugu brzinu i polahko pustaj kvacilo,(ustvari neka ti to neko uradi ti stani pored tocka i gledaj sta ti kucka),smijes smotati auto nece mrdnuti,A sto se tice balans stange otidnji na kanal i neka ti neko pomalo mrda volanom ti gledaj isppod auta on ima 4 gumice ispod auta i odma se moze pregledati ako neka ima luft,po mom misljenju to je kineticki,ali moze biti i dosta drugih stvari,Meni se naprimjer isto tako desavalo ali meni je i na pravcu kuckalo,ja sma rastavio prednje tockove sve u redu,ja dignem zadnji desni tocak kad ispala sajla rucne iz lezista i dira gumu i ona kucka...pregledaj polahko...
 
Član
Zerr je napisao(la):
kugla samo na rupama lupa

buraz ako si iz sarajeva...najbolje ti je otisdji u servis bosna auto,bivsi strojorad na grbavici,pitaj nekoga ako neznas gdje je...imaju sve moguce sprave za tehnicki pregled,na trzaje na udare i besplatno ce ti ljudi predgledati objasnis ljudima sta ti se desava i da ti kazu sta je....
 
Početnik
znam tacno na sta mislis, i meni se isto desavalo,kad brze motam lijevo, nisam nista gledao jel neispravno, znam da je sve 100% uredu..neki dan sam doduvao gume i sad se ne cuje,mada sumnjam da je do toga..provjeri jel lezaj pritegnut,kad je otpustan lupa bas tako ko sto se tebi desava,al da jest i prije bi lupalo.. :icon_question:
 
Član
ja i zaboravio na ovo... felga udarala od amortizer..mada nekontam kako je samo jedna lupala al et.. felge prodate i u potrazi za novim;)
 
Član
elmir je napisao(la):
ja i zaboravio na ovo... felga udarala od amortizer..mada nekontam kako je samo jedna lupala al et.. felge prodate i u potrazi za novim;)

Nebuloza. Amortizer i felga/glavcina su fiksirani medjusobno. Samo ako su ti felge bile iskrivljene do bola pa u jednom trenu zakacale ( a to bi lupalo non-stop, ritmicno), ili da ih, teoretski, nisi stegnuo pa plesale, al' tako ne bi ni 3 km presao. Mogla ti je eventuuuualno GUMA ne felga da zapara tu i tamo, a to se moglo rijesiti s distancerom od pola centa.
 
Član
trizex je napisao(la):
elmir je napisao(la):
ja i zaboravio na ovo... felga udarala od amortizer..mada nekontam kako je samo jedna lupala al et.. felge prodate i u potrazi za novim;)

Nebuloza. Amortizer i felga/glavcina su fiksirani medjusobno. Samo ako su ti felge bile iskrivljene do bola pa u jednom trenu zakacale ( a to bi lupalo non-stop, ritmicno), ili da ih, teoretski, nisi stegnuo pa plesale, al' tako ne bi ni 3 km presao. Mogla ti je eventuuuualno GUMA ne felga da zapara tu i tamo, a to se moglo rijesiti s distancerom od pola centa.
[/quote
moguce da mu je opruga ili amotrizer na jedenoj strani oslabljeni i kada namota naglo u voznji spusti mu se taj kraj i dohvati felga amortizer...Tako jedino a ostalo mi nije jasno....
 
Član
Ma nema sanse, tijelo amortizera se FIXNO veze za glavcinu, koja je FIXNO vezana s tockom. Ako jednom ne zakaci, pod uslovom da mu guma nema balon tj. ispupcenje neko recimo, ili da nije kriv tocak, nema sanse da se medjusobno ikad dotaknu. Jedino, i to mooozda, ako stavi debeele gume, i da je tocak na pola mm od amortizera, pa kad skrene negdje da se guma "valja" i onda struze od amortizer, a to se rijesi jednim distancerom od pola cm....
 
Član
uglavnom na celicarama vise nelupa..a najvjerovatnije da je nesto do guma bilo jer prije s celavim gumama nista nije bilo... culo je se lupanje samo kad skrecem..moze biti da guma nije bila dobro postavljena,stas glupi vulkanizeri..zao mi felgi u pm:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry: zivot ide dalje bice boljih
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top