Licna karta i neplacene kazne...

Licna karta i neplacene kazne...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
JD. je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
da al za vozacku ima smisla i osnova da ti je ne daju jer si pravio saaobracajne prekrsaje i ako hoces novu il ako je zelis nazad bujrum plati... a s licnom to nema vezze jer ako ti je nedaju tjeraju te samim time u prekrsaj sto se nalazis na teritoriju bih i drzavljanin si bih a nemas licne karte... vozacka je privilegija a licna je obaveza...

to jeste u teoriji tako

ali oni te tjeraju da platis kazne jer zamisli recimo situaciju, imas vozacku, auto nije na tebi, pravis prekrsaje (ne one za oduzimanje vozacke nego parkiranje pojas itd ) imas neplacenih kazni, vozacka ti vrijedi 10 godina, i kad ce te natjerati da platis kazne ?
e upravo kad budes htio vaditi neki dokument... licna pasos itd

naravno da nema smisla ali to je prisila drzave jbg, sretno na sudu :)

al pazi ako nemas lovu da platis kazne a ukinuta mogucnost lezanja u zatvoru za kazne znaci objesi se jer nesmijes hodat zemljom nesmijes nishta itd... privilegija je imati auto registrovati ga te imati vozacku... a licna karta je obaveza svakog punoljetnog gradjanina... ukoliko ti oni ZAKONOM zbarane da dobijes licnu kartu zabranjuju ti tvoje ustavno pravo na slobodu znaci postajes zatocenik... odlucio sam da cu otic sutra i ukoliko mi gospodja na salteru rekla da nemogu ja ne micem dok mi ne izda napismeno sve shto je rekla sa pecatom i potpisom itd itd ne pusim usmena predanja... i sa svom tom dokumentacijom o odbijenom zahtjevu i razlogom fino predam na sud, ohr i pizde materine itd... ja sam student nezaposlen nemam primanja i platit cu kazne kad budem imo primanja il necu nikad dobit vozacku novu i imat svoj auto... i ova j*ena licna mi treba samo radi toga shto me j*u na faxu traze mi je i radi osiguranja zdravstvenog preko faxa a inace me k zaboli imam hr putovnicu itd itd... nedam 1500 km za kazne makar se moro odrec drzavljanstva nicem mi ne sluzi sem da me pretresaju na svim granicama gdje se pojavim...

takav zakon uopste nije smjeo biti usvojen jer se u startu krsi sa visim pravnim aktom u ovom slucaju ustavom a s druge strane ja nigdje nisam nasao taj zakon u kome je tacno opisana procedura ova jer ovo mi sve vise lici na proizvoljno tumacenje zakona od strane izvrsnih organa jer imam ljude koji su dobili licne s kaznama imam koji nisu imam koji su dobili pasos imam koji nisu znaci kako se teti cefne na salteru ona tako radi stoga......


sutra se javim kad dobijem rjesenje a trazit cu ga ukoliko bude odbijenica i s time se idem zalit upravnom organu ako i tu dobijem odbijenicu fino ima vrhovni sud pa do kraja onda idem nek se j*u nebudu razmisljali glavom
 
Član
ja dobio licnu i sve ostale papire koji su mi trebali bez problema vadio a imao neplacene kazne
 

JD.

Član
Pike_gti je napisao(la):
al pazi ako nemas lovu da platis kazne a ukinuta mogucnost lezanja u zatvoru za kazne znaci objesi se jer nesmijes hodat zemljom nesmijes nishta itd... privilegija je imati auto registrovati ga te imati vozacku... a licna karta je obaveza svakog punoljetnog gradjanina... ukoliko ti oni ZAKONOM zbarane da dobijes licnu kartu zabranjuju ti tvoje ustavno pravo na slobodu znaci postajes zatocenik... odlucio sam da cu otic sutra i ukoliko mi gospodja na salteru rekla da nemogu ja ne micem dok mi ne izda napismeno sve shto je rekla sa pecatom i potpisom itd itd ne pusim usmena predanja... i sa svom tom dokumentacijom o odbijenom zahtjevu i razlogom fino predam na sud, ohr i pizde materine itd... ja sam student nezaposlen nemam primanja i platit cu kazne kad budem imo primanja il necu nikad dobit vozacku novu i imat svoj auto... i ova j*ena licna mi treba samo radi toga shto me j*u na faxu traze mi je i radi osiguranja zdravstvenog preko faxa a inace me k zaboli imam hr putovnicu itd itd... nedam 1500 km za kazne makar se moro odrec drzavljanstva nicem mi ne sluzi sem da me pretresaju na svim granicama gdje se pojavim...

takav zakon uopste nije smjeo biti usvojen jer se u startu krsi sa visim pravnim aktom u ovom slucaju ustavom a s druge strane ja nigdje nisam nasao taj zakon u kome je tacno opisana procedura ova jer ovo mi sve vise lici na proizvoljno tumacenje zakona od strane izvrsnih organa jer imam ljude koji su dobili licne s kaznama imam koji nisu imam koji su dobili pasos imam koji nisu znaci kako se teti cefne na salteru ona tako radi stoga......


sutra se javim kad dobijem rjesenje a trazit cu ga ukoliko bude odbijenica i s time se idem zalit upravnom organu ako i tu dobijem odbijenicu fino ima vrhovni sud pa do kraja onda idem nek se j*u nebudu razmisljali glavom



kontam ja sta ti govoris ali vjeruj mi nece oni sad ponistiti neki zakon zbog neustavnosti zato sto ti neces da platis kazne :) iako se krsi sa pravom na licne dokumente, tesko da mi tu sta mozemo sad, sami smo birali ove sto nam donose takve zakone...

a to sto nemas primanja ne znaci da ne moras platit kazne... punoljetan si te si potpuno prekrsajno i krivicno odgovoran...
 
Član
s1ck je napisao(la):
ja dobio licnu i sve ostale papire koji su mi trebali bez problema vadio a imao neplacene kazne

evo opet sam iscesljo http://www.iddeea.gov.ba/bs_index.php ili ti ga stranicu cipsa i procito zakon o licnoj karti drzavljana bih sa svim izmjenama i dopunama i nigdje ama bash nigdje se ne vodi ni rijec oko neplacenih kazni ili zabrani izdavanja licne karte... samo stoji da ukoliko neko ima zabranu napustanja zemlje ili slicno da mu se izadje licna al sa naznakom o zabrani napustanja zemlje itd itd... znaci najgori robijas moze dobit licnu bez obzira jel tek treba da sluzi kaznu il je odsluzio stoga i neko ko ima nepacene saobracajne prekrsaje mora moci dobit licnu kartu jer je to zakonom propisana obaveza...


uglavnom sutra javljam nastavak da razjasnimo jednom to na ovom forumu da ne bude vise rekla kazala i da nas nemogu levatit tete na salteru...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
ja dobio licnu i sve ostale papire koji su mi trebali bez problema vadio a imao neplacene kazne

evo opet sam iscesljo http://www.iddeea.gov.ba/bs_index.php ili ti ga stranicu cipsa i procito zakon o licnoj karti drzavljana bih sa svim izmjenama i dopunama i nigdje ama bash nigdje se ne vodi ni rijec oko neplacenih kazni ili zabrani izdavanja licne karte... samo stoji da ukoliko neko ima zabranu napustanja zemlje ili slicno da mu se izadje licna al sa naznakom o zabrani napustanja zemlje itd itd... znaci najgori robijas moze dobit licnu bez obzira jel tek treba da sluzi kaznu il je odsluzio stoga i neko ko ima nepacene saobracajne prekrsaje mora moci dobit licnu kartu jer je to zakonom propisana obaveza...


uglavnom sutra javljam nastavak da razjasnimo jednom to na ovom forumu da ne bude vise rekla kazala i da nas nemogu levatit tete na salteru...

kazem ti ja sam je dobio
prije vise od pola godine bez problema a imao oko 500KM kazni
 
Član
JD. je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
al pazi ako nemas lovu da platis kazne a ukinuta mogucnost lezanja u zatvoru za kazne znaci objesi se jer nesmijes hodat zemljom nesmijes nishta itd... privilegija je imati auto registrovati ga te imati vozacku... a licna karta je obaveza svakog punoljetnog gradjanina... ukoliko ti oni ZAKONOM zbarane da dobijes licnu kartu zabranjuju ti tvoje ustavno pravo na slobodu znaci postajes zatocenik... odlucio sam da cu otic sutra i ukoliko mi gospodja na salteru rekla da nemogu ja ne micem dok mi ne izda napismeno sve shto je rekla sa pecatom i potpisom itd itd ne pusim usmena predanja... i sa svom tom dokumentacijom o odbijenom zahtjevu i razlogom fino predam na sud, ohr i pizde materine itd... ja sam student nezaposlen nemam primanja i platit cu kazne kad budem imo primanja il necu nikad dobit vozacku novu i imat svoj auto... i ova j*ena licna mi treba samo radi toga shto me j*u na faxu traze mi je i radi osiguranja zdravstvenog preko faxa a inace me k zaboli imam hr putovnicu itd itd... nedam 1500 km za kazne makar se moro odrec drzavljanstva nicem mi ne sluzi sem da me pretresaju na svim granicama gdje se pojavim...

takav zakon uopste nije smjeo biti usvojen jer se u startu krsi sa visim pravnim aktom u ovom slucaju ustavom a s druge strane ja nigdje nisam nasao taj zakon u kome je tacno opisana procedura ova jer ovo mi sve vise lici na proizvoljno tumacenje zakona od strane izvrsnih organa jer imam ljude koji su dobili licne s kaznama imam koji nisu imam koji su dobili pasos imam koji nisu znaci kako se teti cefne na salteru ona tako radi stoga......


sutra se javim kad dobijem rjesenje a trazit cu ga ukoliko bude odbijenica i s time se idem zalit upravnom organu ako i tu dobijem odbijenicu fino ima vrhovni sud pa do kraja onda idem nek se j*u nebudu razmisljali glavom



kontam ja sta ti govoris ali vjeruj mi nece oni sad ponistiti neki zakon zbog neustavnosti zato sto ti neces da platis kazne :) iako se krsi sa pravom na licne dokumente, tesko da mi tu sta mozemo sad, sami smo birali ove sto nam donose takve zakone...

a to sto nemas primanja ne znaci da ne moras platit kazne... punoljetan si te si potpuno prekrsajno i krivicno odgovoran...



da ali pazi za prekrasjnu odgovornost su ukinuli mogucnost sluzenja zatvorske kazne koja je bila mogucnost ukoliko nemas lovu... shta sad ukoliko nemas lovu nesmijes zivit skolovat se... pa za izdavanje radne knjizice moras prilozit licnu kartu znaci nesmijes se ni zaposlit ni prijavit na biro ni nista zivo jer imas neplacenu kaznu... jedino da ukrades....



logicno mi je ovo da ti se ukidaju privilegije vozacke dozvole i voznje te posjedovanja i registriranja vozila jer imas neplacenih kazni... ok imas auto prodaj ga pa namiri kazne... vozacku nemozes dobit dok ne izmiris jer se bez vozacke moze zivjet... bez licne nemozes zivjet radit i nemozes nikad platit te kazne sem da bubreg prodas na crnom trzistu... nemogu te natjerat na neshto shto je neizvodljivo ok prije si mogo lezat al kad su vidili da niko nedaje pare uveli su ovo da nemozes dobit vozacku nikad u zivotu dok ne platis pa veca je vjerovatnoca da ces platit kad zatreba nego to shto idu u minus sa zatvorom... a platis za 10 godina ha sutra isto im je opet su naplatili nisu u minusu sa zastarom il zatvorom...

a da i ovo se krsi sa samom teorijom prava kad je rjec o efikasnosti pravnog akta kad kaze da nijedan pravni akt nemoze bit 100% efikasan nego se djeli na gornju i donju granicu efikasnosti... imali su zakon koji je imao malu efikasnost te se nije ispunjavao i postovao ljudi su isli na odmore u zatvor i ganjali zastare a od kazni se nije punio budzet a sad imaju akt sa gornjom granicom efikasnosti jer SKORO svi placaju svoje kazne da bi dobijali nove vozacke i zaobracajne i registracije a uvijek ima i onih koji to ne planiraju te vise nikad nece dobit vozacku nit moci imati sopstveni auto... a da se to odnosi i na licnu kartu tad bi se govorilo o potpunoj efikasnosti shto bi znacilo ukoliko napravis prekrsaj a nemas novaca da platis sankciju UBIJ SE jer nemozes dobit licnu bez koje nemozes na ulicu nemozes dobit radnu knjizicu nemozes se upisat u skolu/fax nemozes se zaposlit, nemozes se prijavit na biro, nemozes pocet dobijat platu regularnu da bi izmirio obaveze prema drzavi itd... znaci imali bi problem da bi doslo do osoba koje fizicki nisu u mogucnosti da izmire obaveze osim ako ne ukradu ili se zaposle na crno shto je odma primoravanje na cinjenje protupravnih djelanja/delikata :):) oooojjj mama ubi me ovaj fakultet :)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
pike zasto jednostavno ne odes u cips i pitas :S

to cu i uradit sutra nego cisto da vidim ko shta zna i misli... a ovo sam sve napravio da jednom to razjasnimo na forumu shta se moze a sta nemoze dobit sa neplacenim kaznama ishto shto smo jednom razjasnili za folije i da stavimo tacku na tu temu jer je bilo bezbroj tema do sad... i zato kad god krene tema folije smao se copy past stara tema i zdrao... tako ce i odsad bit za dokumente...
 
Član
JD. je napisao(la):
kazoocide je napisao(la):
Oki doki, samo znam za dva slucaja kad ljudi nisu mogli dobiti pasos zbog saobracajnih kazni. Licnih iskustava nemam.

pasosi nisu na CIPS sistemu tako da nemaju veze sa saobracajnim kaznama i mogli su se vaditi bez problema... sad ne znam kakvo je stanje sa ovim novim biometrijskim pasosima

sto se tice licne, ne mozes je dobiti ako nisi platio kazne, jer idu preko istog sistema kao i vozacke

jos fino covjek napisao nemoj te pisat rekla kazala LICNA SE MOZE IZVADIT to je 100% bar je tako bilo prije mjesec, za pasos jaran je vadio i izvadio kad je stari bio, a za novi ne znam

Semaitalian je napisao(la):
pitaj i molimte za pasos moram ga izvaditi a imam jos 200 km kazni da platim

blago se tebi. cuj 200 :lol:

bas i mene interesuje za taj novi pasos moze li se izvadit
 
Član
ma ljudi moze se izvadit sve sto se ne tice saobracaja, licna pasos ili bilo koji drugi licni dokument su obavezni da ti daju, ja sam licno zamijenio licnu, pasos novi, vizu dobio, cips i sve sve, ali samo je problem kod vozacke i saobracajne, sreca pa mi auto nije na meni i mogu ga reg. a vozacku nemam sad ce vise od 2 godine i nemogu da je podignem zbog kazni i vozim bez nje normalno...
znaci nemojte pricat jooooj nemoze nemoze nista, mujo iso i nedaju mu, ovaj iso onaj iso, onaj ko je iso licno nek se javlja na ovakve teme... mrzim kad neko tvrdi nesto sto je samo "cuo" a pojma nema o tome...
 
ko da smo u zepi pa samo o znas ovo znas ono a nista nije tako ja cu bas otici sutra da vidim za pasos snimicu klip pa to je najbolji dokaz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top