Licna karta i neplacene kazne...

Licna karta i neplacene kazne...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
interesuje me dali je neko pokusao ak samo me tacne informacije interesuju a ne rekla kazala.... dali imaju vezze neplacene kazne sa lucnom kartom... ajde logicno je da nemozes vozCKU dobit i saobracajnu te registrovat auto ali licna karta je obaveza svakog punoljetnog gradjanina da je ima uz sebe... znaci ako oni meni radi neplacenih kazni zabranjuju da izvadim novu licnu te time da hodam ulicom ko slobodan gradjanin krse moje ustavno pravo i ja imam pravo na krivicnu prijavu jer je zakon u svojstvu subordinacije naspram ustava... znaci ali sam upravu dali je neko vadio pasos i licnu a ima neplacene kazne?? ne interesuje me rekla kazala samo tacna info da ne idem dzaba cekat u redu ako ne moze...
 
Član
Za licnu kartu ne znam, ali pasos/putovnicu ne mozes dobiti ako imas neplacene kazne.
Kazna je kazna, bez obzira da li saobracajna ili treceg porijekla, i zato postoji taj papir o nekaznjavanju...
 
Član
U pravu si Pike, svaki BiH gradjanin MORA imati licnu!
Znaci nikakva kazna, sitni kriminal i sl... te nemogu ostaviti bez licne!

Dok sam radio u firmi prije ove, lafo mi nedaju dokumente... heh, zovnes advokata i druga prica :D
 
Član
Mrva je napisao(la):
U pravu si Pike, svaki BiH gradjanin MORA imati licnu!
Znaci nikakva kazna, sitni kriminal i sl... te nemogu ostaviti bez licne!

Dok sam radio u firmi prije ove, lafo mi nedaju dokumente... heh, zovnes advokata i druga prica :D

to i planiram uradit sutra ukoliko bi mi teta odbila ja cu trazit pismeni dokument odbijanja sa obrazlozenjem i posto mi je familija u pravnim vodama odma idem na zalbu na sud jer time mi se ukida moja ustavna sloboda itd... ja mislim da to tete fataju na foru u posti za licnu nemaju pravo a vozacku i saobracajnu imaju...

kazoocide je napisao(la):
Za licnu kartu ne znam, ali pasos/putovnicu ne mozes dobiti ako imas neplacene kazne.
Kazna je kazna, bez obzira da li saobracajna ili treceg porijekla, i zato postoji taj papir o nekaznjavanju...

grijesis prijatelju.... ovo je saobracajni prekrsaj to je neshto sasvim drugo... prekrsaji se ne vode u kaznenoj evidenciji... ja sam prije par dana vadio papir o nekaznjavanju i ja nisam sudski kaznjavan nego samo prekrsajno od strane mupa... tako da mogu izvadit papir o nekaznjavanju i da se na sudu ne vadi nikakav postupak protiv mene...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
U pravu si Pike, svaki BiH gradjanin MORA imati licnu!
Znaci nikakva kazna, sitni kriminal i sl... te nemogu ostaviti bez licne!

Dok sam radio u firmi prije ove, lafo mi nedaju dokumente... heh, zovnes advokata i druga prica :D

to i planiram uradit sutra ukoliko bi mi teta odbila ja cu trazit pismeni dokument odbijanja sa obrazlozenjem i posto mi je familija u pravnim vodama odma idem na zalbu na sud jer time mi se ukida moja ustavna sloboda itd... ja mislim da to tete fataju na foru u posti za licnu nemaju pravo a vozacku i saobracajnu imaju...
;)

Ma samo gas
 
Član
Oki doki, samo znam za dva slucaja kad ljudi nisu mogli dobiti pasos zbog saobracajnih kazni. Licnih iskustava nemam.
 

JD.

Član
kazoocide je napisao(la):
Oki doki, samo znam za dva slucaja kad ljudi nisu mogli dobiti pasos zbog saobracajnih kazni. Licnih iskustava nemam.

pasosi nisu na CIPS sistemu tako da nemaju veze sa saobracajnim kaznama i mogli su se vaditi bez problema... sad ne znam kakvo je stanje sa ovim novim biometrijskim pasosima

sto se tice licne, ne mozes je dobiti ako nisi platio kazne, jer idu preko istog sistema kao i vozacke
 
Član
JD. je napisao(la):
kazoocide je napisao(la):
Oki doki, samo znam za dva slucaja kad ljudi nisu mogli dobiti pasos zbog saobracajnih kazni. Licnih iskustava nemam.

pasosi nisu na CIPS sistemu tako da nemaju veze sa saobracajnim kaznama i mogli su se vaditi bez problema... sad ne znam kakvo je stanje sa ovim novim biometrijskim pasosima

sto se tice licne, ne mozes je dobiti ako nisi platio kazne, jer idu preko istog sistema kao i vozacke

da al za vozacku ima smisla i osnova da ti je ne daju jer si pravio saaobracajne prekrsaje i ako hoces novu il ako je zelis nazad bujrum plati... a s licnom to nema vezze jer ako ti je nedaju tjeraju te samim time u prekrsaj sto se nalazis na teritoriju bih i drzavljanin si bih a nemas licne karte... vozacka je privilegija a licna je obaveza...
 
JD. je napisao(la):
kazoocide je napisao(la):
Oki doki, samo znam za dva slucaja kad ljudi nisu mogli dobiti pasos zbog saobracajnih kazni. Licnih iskustava nemam.

pasosi nisu na CIPS sistemu tako da nemaju veze sa saobracajnim kaznama i mogli su se vaditi bez problema... sad ne znam kakvo je stanje sa ovim novim biometrijskim pasosima

sto se tice licne, ne mozes je dobiti ako nisi platio kazne, jer idu preko istog sistema kao i vozacke

Bili ili ne na CIPSU, nije se mogao izvaditi pasos... A vjerujem da tek sad ne moze...
 

JD.

Član
Pike_gti je napisao(la):
da al za vozacku ima smisla i osnova da ti je ne daju jer si pravio saaobracajne prekrsaje i ako hoces novu il ako je zelis nazad bujrum plati... a s licnom to nema vezze jer ako ti je nedaju tjeraju te samim time u prekrsaj sto se nalazis na teritoriju bih i drzavljanin si bih a nemas licne karte... vozacka je privilegija a licna je obaveza...

to jeste u teoriji tako

ali oni te tjeraju da platis kazne jer zamisli recimo situaciju, imas vozacku, auto nije na tebi, pravis prekrsaje (ne one za oduzimanje vozacke nego parkiranje pojas itd ) imas neplacenih kazni, vozacka ti vrijedi 10 godina, i kad ce te natjerati da platis kazne ?
e upravo kad budes htio vaditi neki dokument... licna pasos itd

naravno da nema smisla ali to je prisila drzave jbg, sretno na sudu :)
 
Član
Tvoja obaveza i pravo je da imas licnu kartu, ali isto tako je i obaveza da platis kaznu za ucinjeni prekrsaj, ma kakav da je ...

Nemam licnih iskustava, ali znam 100% da ti je to sve uvezano u CIPS, cak i ovi novi pasosi ... tako da ti je mrka kapa ...
 
Član
Nisam pročitao sve postove, naprosto mi je mrsko...

Odgovorit ću ti iz iskustva vezano za pasoš, za ličnu nemam pojma iskreno...

Ja sam imao nepoplaćane kazne i pasoš sam normalno izvadio novi lani, niko nigdje ništa ne traži vezano za kazne. Vizu sam također dobio normalno.

pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top