Leon wannabe FR/Cupra :)

Leon wannabe FR/Cupra :)

Član
adi187 je napisao(la):
Kod ovih markiranih folija tipa llumar veci procenat je svjetlije a manji tamnije znaci 10% su najtamnije dok je kod pijacarskih folija suprotan metod pa svi uzimaju 30% kao neki prosjek da je OK vidljivost!

pricas nebuloze. zatamnjivali bratu fiestu i stavili 85% nazad i crno nista se ne vidi tako da to sa vecim procentom ne drzi vodu. vidi, sto se tice lummar folije imas postotke zatamnjenja i postotke propustljivosti UV zracenja, a to je sasvim razlicito.
kod mene je procenat zatamnjenja 50% a procenat propustljivosti UV zracenja 30%. metalizirana je folija. i tacno sve ovo pise u katalogu kada sam radio zatamnjenje. imas i foliju na bazi keramike koja je 20-30% skuplja od ove moje. mene je tamnjenje cijelog auta kostalo 300KM - 50KM popusta sto sam isao preko prijatelja.
 
Član
ma to zavisi kako ko kaze za te folije, ja sam jedne prilike kontaktirao cacfolija i stvarno je covjek rekao da je npr 10% najtamnije, jer se to gleda da kroz staklo moze proci samo 10% svjetlosti, naravno tu je onda i ovaj faktor UV zracenja za koji takodje neko govori ovako neko onako, zato je najbolje kad se ode na zatamnjivanje utvrdit na uzorku sta zelis uradit i koji procenat i onda nema greske. ;)
 
Član
50% je kao da folije uopce nema.. fabricki su sama stakla tonirana 30ak %, ja ispod 65% nebi ni tamnio, jer je bacanje para ako ides na vizuelni efekat..
 
Član
ne lupaj ti... 50% je providno skroz, a taj tvoj famozni procenat 30% NE POSTOJI U LUMARU! Bar u onom u sarajevu ovlastenom CAC FOLIJA,.tamo samo postoji 65%, 85, 95, dakle AT 35, 15, 5, jer sam ja trazio 70% i receno mi je da to ne postoji.. iste folija ima ja mislim igi? i niksa sa cliom, pa okacite slike da vidi..
evo mog golfa 85 nazad, 65 naprijed, pa nek procjeni kako je onda sa 65%.

nfmn4p.jpg
 
BHT Ovisnik
ovo u Emira izgleda kao da je folija izblijedila,al to je zbog sunca predpostavljam,jer koliko se sjecam da je uzivo skroz druga prica,50-70% je po meni mjera,unutra se i vidi i ne vidi,kada nema sunca i zimi je tamnije,na suncu malo providnije,al ja bi radio 50-70% prednja-zadnja,tako sam i na jetti radio i na ovom volvu,a na proslom volvu sam nazad malo tamnije

da ne opterecujem temu samo cu linkove,evo crni,oko 50-80%
http://img843.imageshack.us/img843/530/img34182.jpg

evo ga sivi,50-70% odprilike
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284515_4496439138220_1943911264_n.jpg

dok s manje sunca izgleda tamnije
http://www.zaslike.com/files/sog5ua72pnm2iy07jp2c.jpg

i da,leon je prelijep,ovo mi je jedno od ljepsih standarnih auta,stvarno ima predobru liniju,mnogo mnogo vise mi se sviđa od golfa 5,kako vani,tako unutra,a cak mi se sicevi cine meksi nego u golfa,boja za 5,bit ce pravi macan:cool:
 
Član
u svakom slucaju, covjek sta god da stavi nece pogrijesit, leon je super auto sa odlicnom linijom.. i imas jako finu boju za dalje radove.. sretno
 
Član
ma ja, ne postoji... a postoji auto, slika, covjek koji radi na sedreniku, po imenu nermin (sarajlije ce znat o kome je rijec, radi momak auta za ASA auto), s llumar folijom, uradio 3 auta u kojima sam hajmo rec svakodnevno s tom istom folijom 30%, hoces da mozda idem do njega il da tebe posaljem pa mu ti reci da to ne postoji :icon_question: nemam komentara stvarno
vlasniku teme sorry na off-u, i sretno s radovima... ako te bude zanimala folija kao na golfu na slici, javi pa cu te uputit momku, extra radi stvarno bez greske
 
Mozda je to samo objasnjeno u kotra smislu. Mozda je to 70% a ne 30% tj ne ide na to da objasni koliko tamni auto nego koliko propusta?
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Mozda je to samo objasnjeno u kotra smislu. Mozda je to 70% a ne 30% tj ne ide na to da objasni koliko tamni auto nego koliko propusta?

covjek mi je rekao da je to 30% zatamnjenje, e sad u kojem smislu, ne bih da filozofiram, eto slike druze mozda mozes zakljucit na osnovu nje, znam da je bilo dosta svijetlo, po danu se vidjelo unutra sve, navece slabije... znaci blago zatamnjeno
 
Član
ja kad sam radio bilo je od 15-95% zatamnjenja, i folije su na kutijama tako oznacene.

neko je rekao da je izblijedila kod mene folija? nije izblijedila nego je i aparat i jako sunce ucinilo svoje.
ko ne vjeruje bujrum moze se uvjeriti.

evo i tablica dostupnih folija

http://www.cacfolija.ba/karakteristike/11-folije-za-automobile
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ja kad sam radio bilo je od 15-95% zatamnjenja, i folije su na kutijama tako oznacene.

neko je rekao da je izblijedila kod mene folija? nije izblijedila nego je i aparat i jako sunce ucinilo svoje.
ko ne vjeruje bujrum moze se uvjeriti.

evo i tablica dostupnih folija

http://www.cacfolija.ba/karakteristike/11-folije-za-automobile

Ja sam tamnio u CAC-u, Llumar folijom i ovakva ponuda je bila. Od 15-90%. Astra, što lupetaš jadan ne bio...
 
Član
eh stigao je branik danas ... ovih dana ce se ofarbat vrijeme je ruzno nije nizasta tako da necu zuriti

u svakom slucaju kad budem zatamnjivao bice neshto minimalno ... ionako sam nocu ko kokosh jedva vidim :) jos sa folijama necu daleko stici :)
 
Top