Legalnost software-a na vasem pc-u

Legalnost software-a na vasem pc-u

Zelim da vidim koliko forumasa ima legalan pc ili laptop kod kuce ili na poslu gdje rade, jucerasnja najava plana inspekcije nadozora legalnosti software-a ce uzeti danak na radnim mjestima. Sta vi mislite o tome ;)
 
Član
Mogu mi se kurca napušiti dok ima za dž da se nađe software.:cool:

Firme su najebale, to mi je žao i mislim da se samo na njih i odnosi, a ako krene i privatna provjera, onda su oni najebali, nema od tog' ništa!;)
 
Član
sta je sa ACTOM u BiH... hocemo li i mi podrzati taj zakon tj je li ide na dnevni red za glasanje ??
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
Kuca nije problem uopste koliko je radnja, zamislite pc igraonu od 18 pc-a belaja

Mislim da će tu biti neka mogućnost uzimanja nekog paketa od više komada, jer kad pogledaš, skoro svaka firma ima više računara, neće sigurno za svaki posebno plaćati.
 
Član
Ja sam za, problem je što mi nismo navikli da plaćamo nešto što se nevidi....i kažnjavao bi sve....a naročito one koji imaju profit zahvaljujući tom softweru iza kojeg stoji neka firma...

Alternativa ima svakom softweru pa što naš narod kaže bujrum...
 
Član
Kad u nas bude standard kao u evropskoj uniji gdje je prosjecna plata nekih 2000€ tada cu i kupiti legalu
 
Član
aServis je napisao(la):
Ja sam za, problem je što mi nismo navikli da plaćamo nešto što se nevidi....i kažnjavao bi sve....a naročito one koji imaju profit zahvaljujući tom softweru iza kojeg stoji neka firma...

Alternativa ima svakom softweru pa što naš narod kaže bujrum...

U potpunosti se slažem.
 
Član
Kad osiguraju ljudima normalne place i uvjete za zivot i sve ostalo potrebno civiliziranim ljudima onda treba naplacivati sve a do tada treba se posrat na ovu drzavu ako se to uopce moze nazvati drzavom mi smo obicni hemeroid na supku svijeta a htjeli bi zakonima i cijenama biti SVIJET a imamo toliko jadnu drzavu da nemamo kome da se porugamo da je losiji od nas.
 
Top