Laptop : klasicni problem sa gasenjem

Laptop : klasicni problem sa gasenjem

Legend
probao vec i sa aida i sa everestom isto pokazuje zaboravio sam napisati

postoji li neki program da testira komponente , moze li se saznati zeza li koja komponenta ? ili samo klasicni nacin zamjeni dio po dio pa probaj
 
Član
Ja bi na tvom mjestu prvo RAM probao, ako imash dvije kartice izvadi jednu, ili ako imash neki drugi ram swapaj sa svojim pa probaj. Programa nema, sve je ucoravo-naslijepo....
 
Legend
2 kartice po 2gb su u njemu , probam i tu opciju ...... jesam samo iskopcavao i vracao nazad ali pojedinacno nisam probavao
ako sta na um padne , slobodno pisi , strucniji su svi od mene , ovo do sad sam googlao pa radio :)
 
Član
Uradi sljedeće: Desni klik na Computers pa izaberi Properties. U prozoru koji se otvori izaberi opciju Advanced system settings. Opet novi prozor se otvara, pa izaberi karticu Advanced, pa klikni na treće dugme Settings, sekcija Startup and Recovery. Tu otkači opciju "Automatically restart" pa klikni na OK. Probaj sada da ga digneš do 50 neće li se restartovati. U stvari, sada ne bi trebao da se restartuje nego ćeš vidjeti plavi ekran sa greškom. Uslikaj telefonom pa stavi ovdje.
 
Legend
eh sad ....

reflex ..................Ram , jedan po jedan ubacim izbacim , zamjenim im mjesta ,sve radi naj normalnije nista se ne mijenja , nasao cak jedan od 1gb od starog laptopa , radi isto , normalno ....

mara - dok sam to redom pokretao opet mi se samo restartovao , ....

ali hajde opet mi na um pade , kad sam podizao novi win 7 , radio bez gasenja do samog kraja stvarno bez problema , a tu su mu sve komponente duplo vise opterecene nego ovamo kad gonim chrome i skype sto je mizerno .... pa se gasi

nadjem sinoc xp , pa hajde da oprobam i to ,...... dok prodjem formatiranje i krene instalacija xp-a izbaci mi ovaj bluescreen
pokusam opet , nece , radi isto , ali evo skidam novi xp , stari cd je nikakav mozda je i do toga

PFN_LIST_CORRUPT_Windows_7.jpg
 
Član
ovo bi moglo biti bilo sta, hardware ili software, ali cesto bude problem disk ostecen, mada kod tebe je prije toga svega radio, sto ne bi trebalo upucivati na ostecen disk, kad podignes sistem pregledaj disk u kakvom je stanju da li se on grije i da li ima bad sector-a puno, imao sam problema ovako na formatiranju kad mi izbaci blue screen na obicnim kucnim racunalima, dodju jer im je spor, tesko ucitava i treba formatirati i novi sistem i na formatiranju diska izbaci blue screen i pokusao sa drugim windowsom medjutim isto se desava, kad sam disk prebacio u svoj racunar i pregledao ga vidio sam da je ustvari disk u jako losem stanju i poslije reparacije kod nekih, a kod nekih zamjena diska, formatiranje je islo dobro i bez problema. Sad ne mora znaciti da je i kod tebe isti problem ali ako ti se pojavi i na tom novog windows-u, imas kupiti za 15-ak maraka kabl i kuciste za disk od laptopa pa ga mozes staviti i koristiti kao vanjski disk i tako ga mozes pregledati u kakvom je stanju na drugom racunaru, mislim ovako mi svi mozemo lupati ovo je ono je ali dok se lap top uzivo ne pogleda tesko je znati u cemu je problem
 
Član
Taj blue screen upucuje na grešku u RAM-u. Izvadi jednu svoju karticu, podigni WIN7, i optereti racunar, skini MEMTEST program i pusti ga nek istestira RAM memoriju. Ako se ugasi, izvadi tu karticu i stavi onu drugu i ponovi proces. Ako se opet ugasi, izvadi obje kartice i stavi tu od 1Gb i opet ponovi proceduru. Moguce je da je i hard disk, kao sto RS TURBO rece, ali obicno kad je disk on se čuje, šteka, kucka dok radi, tako da mislim da kod tebe prvenstveno bi trebao biti RAM.
 
Legend
probacu opet , stvarno mi je zao laptopa jer sam pre zadovoljan bio ...... ako ne upali ovo ovako nemam ga kome sta nositi to mi je uvijek bilo bubanje kvarova i cifre do jaja

probacu jos jednom sve sa ram memorijama ,evo maloprije u radnji isto kao ti , rekao mi je jedan momak tu da isto sumnja na ram s obzirom na bluescreen

a imam vec externi disk sa vise particija,pa izvadicu ga iz kucista i u ovog ubaciti pa da probam sa tim podici sistem (XP cu probati)
 
Član
Ovako, tražio sam sada šta može biti, i definitivno je neki hardverski problem. Može biti hard disk, ram memorija, jedan lik čak spominje i napojnu da je promjenio i rješio. S obzirom da laptop nema napojnu u klasičnom smislu, možda je do baterije, neki kratak spoj u njoj, pa ne daje dovoljno struje, ili do punjača. Probaj izvaditi bateriju i na punjaču radi.
 
Član
Meni se slicno desavalo ali na kompu....nzm je l' ti od pomoci, sve sam isto radio samo nisam temperaturu nikad pratio... i ram, i ovo i ono ali cim ga malo opteretim programima on pada, restartuje se. Na kraju se ispostavilo da su neki kondenzatori ili sta vec na ploci dali sve od sebe, ispuhali, izgorili, tako mi rekoše.pozz
 
Član
drug provjeri ti kondenzatore prvo i ako ti je to uredu onda probaj formatirati HD i ponovo instalirati Windows 7. Ili ako imas koristi Recovery partition.
 
Poslednja izmena:
Idi na Control Panel>Administrative tools>Event Viewer desni klik Clear all events onda ga optereti kad se restarta idi opet u Event viewer i pogledaj koja je greska
 
Legend
ubacio sam drugi disk pa evo ponovo dizem sistem da i tu soluciju oprobam , izvadio njegove 2 ram memorije , ubacio jednu od 1gb sto sam imao od prije
znaci sad je na novom ramu i novom disku pa da vidim ako bude radio isto provjericu to u control panelu

na koje kondenzator mislite ? na maticnoj ni jednog nisam vidio osim ako su na kontra strani do tastature ... u to nebi isao , ne uspije li sad ... ko ga sisa
 
Top