Kvaliteta goriva u BIH

Kvaliteta goriva u BIH

Član
Ma ja se bakcem sa losim gorivom ima 20 dana :icon_rolleyes: na svim benzinskama je toliko lose gorivo da auto poslije 4000 rpm trza samo tako :icon_mad: Kvar nikakav nije jer sam sve zivo zamijenio i stavio novo, od kablova, svijecica, predpaljenja,kape, ruke, razvodnika, testirana pumpa goriva, ventil pritiska na diznama, dizne, protokomijer, ama sve i na kraju kad sam nasuo aditiv tada je dosta bolje bilo i kad sam opet nasuo gorivo ista prica :lol: to oni izgleda koriste priliku dok nisu pocele inspekcije da se nakradu sto je vise moguce :lol::lol::lol:
 
Član
preko 100 000 presao sa omv 95icom,nikad problema sa motorom,jednom trzalo nesto,ono bio zaprljan maf senzor i to je to,redovan servis i nista vise.
nekad naspem onaj 100,al rijetko,guta šestak sve :D
 
Član
U Sarajevu samo sipam na Petrol Line na stupu, imam ugovor sa njima pa imam i predocen dokaz o kvaliteti goriva svakog od njihovih dobavljača... Imaju i ugradjene sonde i svako malo kontrolu kvaliteta goriva pa nema zajebancije... A i zena mi dole radi pa zna kakvo gorivo trosimo :icon_smile: ... Za nekih 6-7 godina nikad nisam imao problema sa gorivom...
 
Član
naletih na temu pa da je malo osvježim :icon_smile:
Kakvo je stanje sa gorivom danas, jel se šta popravilo? Ja obično sipam na INI jer mi je najbliža, a puno ljudi hvali PETROL, kakva su vam iskustva s Petrolom?
 
BHT Ovisnik
u Mostaru samo Oil Ac ili OMV,petrol 2 x sipano,2x lose iskustvo,auto stuca trza...to na onoj preko puta Nuica...mada kazu da je taj Diesel neki novi na petrolu dobar,neznam kako se zove,ne sipam diesel,al ga hvale
 
Član
PETROL kod nas, u HR, i SLO ista kvaliteta dizela (moja auta se isto ponasaju gdje god tocio)
Sto se tice pumpi ovde u RS
NESTRO - upitan kvalitet dizela
KRAJINA PETROL (tu tocim poslednje dvije godine neprestano) - gorivo zadovoljava, nema nikakvih simptoma nekvaliteta
OMV - tocio par puta i nije bilo problema
Na privatnim pumpama ne tocim
 
Član
CoL3 je napisao(la):
u Mostaru samo Oil Ac ili OMV,petrol 2 x sipano,2x lose iskustvo,auto stuca trza...to na onoj preko puta Nuica...mada kazu da je taj Diesel neki novi na petrolu dobar,neznam kako se zove,ne sipam diesel,al ga hvale
Petrol (QMAX-dizel) zadnja dva sipanja i nisam zadovoljan.
Cole da li si osjetio na leru da ima ko neravnomjeran rad motora i više vibracija, ja sam prije dva dana nasuo i pojačale se vibracije, buraz mi ima BMW 320d e90 i kaže da mu auto više dimi nego na OMV a i brže potrošim gorivo.
 
Član
Nikad ni na jednom autu nisam osjetio neke probleme!? Sipam kad stignem eurotank Vitez, iz prostog razloga jer su im sva goriva 10 feninga jeftinija nego u Zenici...a u Zenici najčešće Hifa Crkvice jer mi je usput i blizu...premda ne bježim ni od ostalih...
 
BHT Ovisnik
aroctr je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
u Mostaru samo Oil Ac ili OMV,petrol 2 x sipano,2x lose iskustvo,auto stuca trza...to na onoj preko puta Nuica...mada kazu da je taj Diesel neki novi na petrolu dobar,neznam kako se zove,ne sipam diesel,al ga hvale
Petrol (QMAX-dizel) zadnja dva sipanja i nisam zadovoljan.
Cole da li si osjetio na leru da ima ko neravnomjeran rad motora i više vibracija, ja sam prije dva dana nasuo i pojačale se vibracije, buraz mi ima BMW 320d e90 i kaže da mu auto više dimi nego na OMV a i brže potrošim gorivo.

sad za ler se ne sjecam bas,ali na vuci sam osjetio da zna zatrzati jer je bio bas osjetljiv na gorivo,kad uspem omv 100 kao da se preporodi:icon_biggrin:
a cura mi je isto sipala u bravo,također benzin i poceo joj trzati,koliko se sjecam njoj je neravnomjerno radio i onda u svkaom slucaju sam to izmjesao sa omv 100 da se malo preporodi
 
Član
I meni se čini kao da mi brže potroši kad sipam na PETROLU, neka precizna mjerenja nisam vršio
 
Član
neki dan nasuo na Hasanal pumpi u Ilijasu, kad sam malo dao gasa auto zatrza, rekoh tockovi mi otpali :D

tako da sam se vratio Energopetrolu... meni sasvim zadovoljavajuce gorivo. ;)
 
Top