Kvaliteta goriva u BIH

Kvaliteta goriva u BIH

Član
dizel sipam iz kamiona sa gradilista koridora 5c.. Odlicno gorivo dobivaju sad odakle neznam :D a benzin direkt iz cisterne dobavljaca od INE :D
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
dizel sipam iz kamiona sa gradilista koridora 5c.. Odlicno gorivo dobivaju sad odakle neznam :D a benzin direkt iz cisterne dobavljaca od INE :D

Ti imaš neku šemu sa tim kamionima. :D
 
Član
sipam najvise na Petrolu.zimi se HIFA lose pokazala sto se tice dizela,iskustva od prijatelja.a jest mi ko pocne nekad stucat..al mi nikad nije naumpalo da je do goriva.sipam 95 bezolovni.da li smijem 100 oktana sipati zbog malo bolje vuce a i da se ponekad izmijesa s 95..da li ce mu sta bit od tog.1.2 je motor u pitanju?
 
BHT Ovisnik
__minel__ je napisao(la):
sipam najvise na Petrolu.zimi se HIFA lose pokazala sto se tice dizela,iskustva od prijatelja.a jest mi ko pocne nekad stucat..al mi nikad nije naumpalo da je do goriva.sipam 95 bezolovni.da li smijem 100 oktana sipati zbog malo bolje vuce a i da se ponekad izmijesa s 95..da li ce mu sta bit od tog.1.2 je motor u pitanju?

moze mu bit samo dobro:icon_biggrin:
 
Član
Kod nas u Brckom je bio ko fol Omv najkvalitetniji, ali koliko sam cuo da je prodan Gazpromu i da gorivo koriste iz B.Broda.
Sad zasto jos uvijek nisu promjenili ime u Gazprom ne znam, kad sam cuo nekako sam se osjeco ko prevaren, ovamo trcim na OMV zbog eto nekakve kvalitete , da bi saznao da to uopce nema veze sa OMV om.
 
Član
Lož ulje na Antunoviću, 25 000km pređenih, common rail motor, radi ko sat :icon_question:
Stari TD motor i sada vozi na ložu, preko 150 000km. Ne znam zbilja šta svi kukate u vezi goriva? Ja samo kukam da je skupo, a da auto "ne vozi", bogami vozi...

Odavno gorivo na omv stiže iz broda, provjerena informacija, jer se distributer za omv nalazi u Srebreniku...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Lož ulje na Antunoviću, 25 000km pređenih, common rail motor, radi ko sat :icon_question:
Stari TD motor i sada vozi na ložu, preko 150 000km. Ne znam zbilja šta svi kukate u vezi goriva? Ja samo kukam da je skupo, a da auto "ne vozi", bogami vozi...

Odavno gorivo na omv stiže iz broda, provjerena informacija, jer se distributer za omv nalazi u Srebreniku...

e i ovo da cujem, haj nek ti je sa srecom :D ja sipam na energopetrolu 3 god. i nisam imao nikakvih problem.. OMW je smece ljudi, jaran mi nasuo nije mogao da upali, skino gilter goriva sama voda
 
Član
Ja znam šta sipam u auto, obojeni dizel... kroz svaku diznu je prošlo po 350 litara lože, pomožiš sa 4 to je 1400l ukupnu i sve uredu... da se htjela dizna jebat, jebala bi se nakon prvog rezervara... Već sam uštedio 600KM na gorivu, tako da neka mi odu sve dizne, repariraću ih za tu razliku :lol:
 
Član
Ja znam šta sipam u auto, obojeni dizel... kroz svaku diznu je prošlo po 350 litara lože, pomožiš sa 4 to je 1400l ukupnu i sve uredu... da se htjela dizna jebat, jebala bi se nakon prvog rezervara... Već sam uštedio 600KM na gorivu, tako da neka mi odu sve dizne, repariraću ih za tu razliku :lol:

Da dignem temu malo, zanima me vozil jos ko modernog dizela na tu lozu, zlaja tebe da pitam jel jos uvijek vozis na lozu i jesi li imao kakvih problema sa motorom i diznama u ovom vremenu od kako si pisao ovu poruku?
 
Član
Ja sam iskreno receno probao, ljetos, nasuo jedno 2 rezervoara po cijeni 1.28, u odnosu na 1.89 tada D4, pa racunajte koliko je to vise goriva na 50+ litara, i utisci su sledeci:
  • vuca, i subjektivni utisak, apsolutno bez razlike u odnosu na D4
  • potrosnja malo veca, mada bez pravih dokaza jer nisam izvrsio mjerenje
  • kad su krenule niske jutarnje temp. 0-5 teze je palio, odn. "kilavo", cim lozu potrosio i nasuo D4 sve se vratilo u normalu
  • na auspuhu je toliko smrdilo da je bukvalno stipalo za oci i nos, i to je ono sto mi je naj vise smetalo, jer udje u auto kako god okrenes pa ne mozes disati, cim lozu potrosio i nasuo D4 sve se vratilo u normalu.
Motor je TDI, PD, Euro 3 norme sa ugradjenim katalizatorom i atestom TUV u Njemackoj za Euro 4.
 
Član
Da dignem temu malo, zanima me vozil jos ko modernog dizela na tu lozu, zlaja tebe da pitam jel jos uvijek vozis na lozu i jesi li imao kakvih problema sa motorom i diznama u ovom vremenu od kako si pisao ovu poruku?
Kolega sa posla kaze ne pamti kad je zadnji put naftu nasuo
auto je golf 4 pd 74 kw, isto tako i drugi kolega kaze samo kod njega je g4 66 kw
 
Top