Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Hmmm alfu sam i naveo u izboru i iskreno nebjezim od alfe jer ko god odrzava i pazi ima da se navoza.A dobro meni ipak onaj rece sad ni sam nezz sta bi,no nekako opet mi mondeo onaj crni najbolje lijeze i bas mi se svidja.Tako da ako sutra passat ode prvo njega gledam.No necu se zalijetat ni lijepit ugl hvala bogu auta ima tako da se da izabrat neko fino za pare kojima raspolazem ;)
 
Član
O ovim ostalim autima pojama nemam nisam ih vozio...a šta će ti bolan još jedan pasat uzmi A4 B5 može se fin naći za te pare zadnja serija 2000 godište ;)
 
Početnik
darko13 je napisao(la):
O ovim ostalim autima pojama nemam nisam ih vozio...a šta će ti bolan još jedan pasat uzmi A4 B5 može se fin naći za te pare zadnja serija 2000 godište ;)

Iskreno pobjego bi malo ob VW grupacije.Dosta mi ih je :icon_biggrin: Druge marke nude dosta vise za istu cijenu ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
O ovim ostalim autima pojama nemam nisam ih vozio...a šta će ti bolan još jedan pasat uzmi A4 B5 može se fin naći za te pare zadnja serija 2000 godište ;)

Iskreno pobjego bi malo ob VW grupacije.Dosta mi ih je :icon_biggrin: Druge marke nude dosta vise za istu cijenu ;)

Može se naći fin s-line sa 116hp za te pare...ali tvoj izbor negdje sam vidio da ti neko svajetuje pasata...a pošto već imaš jednog predložio sam ti ovo ;)
 
Član
nsiam citao komentare jer ih ima puno. moje misljenje ako mislis auto uzimat za sebe i za svoj cejf je BMW definitivno iz vise razloga to sto si napiso da 520 benzin ide nije tacno po meni ti je bolje uzet mladjeg BMW 5 528 i plin stavit tako i za BMW 3 a dizeli jesu skuplji automacki uzimas starije auto... za ostale aute koje si naveo npr. laguna svakom renolu abnormalno spadaju cijene, alfe ko alfe moras je bas volit da bi je vozao:D a boru mozes uzet TDI da grmi za te pare kao sto sam znas a neces puno gubit na cijeni kad se odlucis za prodaju , sretno
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
O ovim ostalim autima pojama nemam nisam ih vozio...a šta će ti bolan još jedan pasat uzmi A4 B5 može se fin naći za te pare zadnja serija 2000 godište ;)

Iskreno pobjego bi malo ob VW grupacije.Dosta mi ih je :icon_biggrin: Druge marke nude dosta vise za istu cijenu ;)

cek malo... nemoj citavu grupaciju u jedan kos svrstati... jest da ljudi precijene VW ali Audi vrijedi tih para... audi iz 2000-te godine ima istu kvalitetu izrade kao ford ili opel mladji 5 godina (bez uvrede ali tako je) ....

a sto se tice VW-a... mozes ti govoriti sta hoces al ti sad prodajes passata pa si vjerovatno stavio cijenu kao i svi ostali (kao sto tvrdis precijenjenu).

postoji stvar kod kupovine (za koju ce mnogi reci, pusti to, kupi sta volis bla bla bla) ali je dosta bitna cijena po kojoj ces kasnije moci auto da prodas jer ne bude covjeku svejedno da na jednom autu izgubi 10 milja ili 4-5 milja za 2 godine vozanja... ugl. nemoj misliti da navijam za VW, ali opet govorim bolje audi ili bmw nego neki ford, opel itd... navijam za BMW-a (et da znas) :D

BTW: VW grupacija obuhvata takodjer i porse, lambo, bugatti ... :D :icon_smile:
 
Početnik
GOLF TZ je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
O ovim ostalim autima pojama nemam nisam ih vozio...a šta će ti bolan još jedan pasat uzmi A4 B5 može se fin naći za te pare zadnja serija 2000 godište ;)

Iskreno pobjego bi malo ob VW grupacije.Dosta mi ih je :icon_biggrin: Druge marke nude dosta vise za istu cijenu ;)

cek malo... nemoj citavu grupaciju u jedan kos svrstati... jest da ljudi precijene VW ali Audi vrijedi tih para... audi iz 2000-te godine ima istu kvalitetu izrade kao ford ili opel mladji 5 godina (bez uvrede ali tako je) ....

a sto se tice VW-a... mozes ti govoriti sta hoces al ti sad prodajes passata pa si vjerovatno stavio cijenu kao i svi ostali (kao sto tvrdis precijenjenu).

postoji stvar kod kupovine (za koju ce mnogi reci, pusti to, kupi sta volis bla bla bla) ali je dosta bitna cijena po kojoj ces kasnije moci auto da prodas jer ne bude covjeku svejedno da na jednom autu izgubi 10 milja ili 4-5 milja za 2 godine vozanja... ugl. nemoj misliti da navijam za VW, ali opet govorim bolje audi ili bmw nego neki ford, opel itd... navijam za BMW-a (et da znas) :D

BTW: VW grupacija obuhvata takodjer i porse, lambo, bugatti ... :D :icon_smile:

Ja sam na pasatu za 3 godine izgubio skoro 11 milja,placen 19 500 proda ce se sve su prilike za 9000km tako da ogadilo mi se.Vjeruj i ja bi najradije jednu finu trjku 320xd ili 330xd ili xi ali nemam para za toga a ford i laguna mi se cine nekako najbolji izbori ili se varam :icon_question:
 
Član
Izvini druže ali kao si ga prije 3 godine platio te pare ne da si ga debelo preplatio... ;)

Izvini druže ali kao si ga prije 3 godine platio te pare ne da si ga debelo preplatio... ;)
 
Početnik
darko13 je napisao(la):
Izvini druže ali kao si ga prije 3 godine platio te pare ne da si ga debelo preplatio... ;)

Izvini druže ali kao si ga prije 3 godine platio te pare ne da si ga debelo preplatio... ;)



Kupljen tacno prije pojeftinjenja cijena onog sto se desilo kad su naglo cijene pale.Kupili pasata i nakon max 2 mjeseca to se desilo :icon_smile:
 
Član
meni kad bude vrijeme da uzmem sljedece auto, aBd, to ce bit sigurno renault laguna, najbolji prijatelj od mog oca je promjenio sve tri serije, znaci od one prve pa do zadnje i svaka je bila stvarno vrh, svaki put kad sam se vozio u svakoj od njih voznja je bila nevjerovatno udobna, znaci auto bukvalno plovi po cesti, ima fino prostora i naprijed i nazad, dosta opreme, gepek je isto dobar, ima peta vrata, sto je rjetkost za auta u toj klasi i to moze bit jako korisno. ja cu gledat da uzmem drugu generaciju face lift, a mozda i trecu ako naleti povoljno. eto to je moje misljenje, znaci Laguna. ;)
 
Član
ja recimo opet ne bih nikad otvorio ovakvu temu, iz jednog prostog razloga sto ce ti sto ljudi dati sto primjera nekog auta, na neki nacin svi vuku na svoj mlin, da tako kazem

da sam ja u pitanju,nasao bih auto koji mi se svidja, uklapa se u cijenovni rang, i onda bih napisao temu na forumu, na sta treba obratit paznju i te stvari
ovako se moze pisati mjesecima, i ti opet neces kupiti auto
 
Ako ces kupovati lagunu trazi da je presla manje od 200.000 km posto poslije nastaje sex turbina i svi moguci senzori sto postoje sve jedan po jedan odlaze redom .
ovo ti govorim iz licnog iskustva . Ja sam je prodao sa 204 hiljade i covjek je na jade udario a ja do tada nisam imao nikakvih problema sa njom osim redovnog servisa poneka kugla krajnica standardno motor je bio 1.9 dci 120hp 2002 god .

Sretno u kupovini
 
Znam da želite pomoći čovjeku ali ova tema nema veze s vezom. Samo ste zaredali linkove a tema se trebala zvati pik highlights. Kao i uvijek.


"....meni se sviđa ovaj i rokne se link..." na to se svode savjeti u ovoj temi.

"...ma šta će ti to to je krš, meni se nikako ne sviđa..." to su uobičajeni komentari bez pokrića.


Ima li itko šta konkretno reći u vezi motora u tim autima ili koliko košta servis, koliko je izmjena zupčastog, troši li ulja....cccc.......
 
Član
Ma BMW tricu dizel il benzin ne bitno ima ih i kod nas dobrih , liejpo pouzdano dobijes solidno i opreme a zene ih naprosto obozavaju :lol::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top