Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edvin je kupio audija a6 2007 godiste sa 200 000, onda ova laguna nije puno ni pregazila, mislim realno je to, dizeli se djiraju, cak covjek moze biti sretan ako ovdje vec nije vracana kilometraza, pa da ne bude ko beci, 75 000 covjek vratio
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
edvin je kupio audija a6 2007 godiste sa 200 000, onda ova laguna nije puno ni pregazila, mislim realno je to, dizeli se djiraju, cak covjek moze biti sretan ako ovdje vec nije vracana kilometraza, pa da ne bude ko beci, 75 000 covjek vratio

Ma sve je to kako naletis ali je u vecini vracana,ja cu ionako ponijet dijagnostiku da pregledam auto ali opet mi nekako realnije kada pise 150000 npr da je manje vracena nego ona od 180000 nadam se da razumijes.pruzi osjecaj neke sigurnosti pa makr i pola lazne
 
Član
sve u svemu ne mozes ocekivati da auto 2002-2004 god ima 120-130 000 na satu, to je onda bas sumnjivo
govorimo za ovakva auta koja ti trazis, to se voza, i na duze relacije i svasta nesto

nemoj ti ko zuti da trazis auto 2005 god sa 20 000 na satu, zena samo 4 gume promijenila:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Sto se tice mondea, usisna jeste mana, ali malo pretrage po netu i nadje se rjesenje...

http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php

1- izvaditi klapne iz usisne grane i kaže da auto radi normalno jer ti leptiri samo usmjeruju zrak.

2- zamjena leptira i njihovih sjedišta

3- zamjena kompletne grane

Poslije 2003 su rijesili taj problem ;)

Ako budes naletio na Mondea, gledaj da je Ghia oprema... sad ne znam koliko ti kilometraza igra ulogu, ali evo par primjeraka za tebe...

Automatska klima, board computer, kožna sjedišta s grijanjem, kožni volan, 8x airbag, ABS,ESP, EBD sustav (pomoć pri naglom kočenju) Traction Control, Središnji nasloni,El. podizači,Maglenke, štelajuća sjedišta (lumbalna potpora) Retrovizor sa automatskim zatamnjivanjem it....Na ovom jednom imaš i navigaciju itd...

http://www.pik.ba/artikal/1035282/ford-mondeo-2-0-tdci/

http://www.pik.ba/artikal/268654/ford-mondeo-2002-tdci-ghia/
 
Član
Ma zajebi kilometražu, pretresi ga ovako. Eno na 60k, nova Octavia, drug je kupio novu, raspala se turbina. Samo ako je održavano, nemaš da brineš.
Baš sa kolegom sad radim jednog Audija A4, na satu piše 13xxxx, a on razjeban kao da je prešao 73xxxx! Pusti kilometre ako je u dobrom stanju i ako je očuvan.
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
dzenan90 je napisao(la):
Evo sada sam cojuu zvaooo kaze probudio sam ga malo je je*avao po bozim stvarima i tako ali neka klapna u usisnoj grani koja im je haus rasprostranjena toliko da mu majstor nije zelio garantovat na motor i ako je sve na novo radjeno znaci kopletan motor je radjen na novo ali ipak nije zelio da mu da garanciju jer kako on kaze bilo je 3 auta ispred koja su cekala isto sto i njegov motor =) znaci da nije rjedak slucaj nego da je rasprostranjen ali opet to ti je sreca opet moze da traje ali i ne......:cool::cool::cool:
Uhhh ti mene pravo nasikira jbt
Znaci cest slucaj,da li je precizirao da li se moze primjetit da ce otici ili da li imaju neki simptomi i sl jer stvarno sad me strah toga:icon_question:

On kaze da nije imao nikakave simtome ni da mu je auto trzalo nit ista samo od jednom zakuckalo on ugasio citav motor morao radit jer ja sam isao sa slepom po njega ...... Izvini sto kasnim:icon_smile:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ma zajebi kilometražu, pretresi ga ovako. Eno na 60k, nova Octavia, drug je kupio novu, raspala se turbina. Samo ako je održavano, nemaš da brineš.
Baš sa kolegom sad radim jednog Audija A4, na satu piše 13xxxx, a on razjeban kao da je prešao 73xxxx! Pusti kilometre ako je u dobrom stanju i ako je očuvan.

sto ih je manje to je sumnjivije:cool:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Jojj nemoj mi saba molim te :lol: dobri jesu ali nema mi mrze marke :icon_biggrin:

:lol:

A meni skoro pa najdraža. Svako ima svoje, jbg, mislim da ti je BMW najbolja opcija. Mislim da je najbolji baš zbog održavanja. Dijelovi i nisu toliko skupi kad pogledaš da će neko zamjeniti 5-10 tih istih za kilometražu koju napravi, a ti samo jedan jedini. Nemaš kopija i fuš materijala zamjenskih, mislim, ima, ali rijetkost. Pretreseš ga malo, odradiš servis i miran si. Sipaj i vozi, tj, GAZI!!!
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ma zajebi kilometražu, pretresi ga ovako. Eno na 60k, nova Octavia, drug je kupio novu, raspala se turbina. Samo ako je održavano, nemaš da brineš.
Baš sa kolegom sad radim jednog Audija A4, na satu piše 13xxxx, a on razjeban kao da je prešao 73xxxx! Pusti kilometre ako je u dobrom stanju i ako je očuvan.



Svjedok sam ove price mislim slicne golf mk5 2L tdi 98 000 presao orginalnih provjereno u asi Turbo riknuo jedna dizna nikako ne radi =) :123::123::123::123: toje kada ljudi hoce da imaju a ne da paze :cool::cool:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
c0d14c je napisao(la):
oktavia :icon_question:

Hmm imali kad su tek izasle 2004 god i ukrali nam je novu.no nebitno iskreno nesvidjaju mi se ali ako ima neku bas dobru opremu poslaji slike ili link ali bas da je oprema extra tipa koza i sl ;)

sto se tice octavie 1, za te pare sa kozom i opremom je pa i nema, a i sa full opremom su rijetke kao voda u pustinji... ono skoda se kupuje razumom, pa kog ce ti koza zimi hladno, a ljeti se usafunjas :D
oct. 2 vec skuplja, od skode imas jedino mala fobia...

a trazi sta se tebi licno svidja, pa se malo strmi i dobro razgledaj dok ne nadjes bolji primjerak.. ne kupujes svaki mjesec auto ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
pusti se suplje price,mana ovo,mana ono, nadji ocuvano auto sa sto manje kilometara,da ti se svidja naravno,kupi, sredi sta ne valja i moli Boga da te dobro sluzi. Sva se auta kvare,sva imaju mane i vrline, sve ostalo je stvar srece.

Druze neznam zasto je suplja jer trazim savjet,ipak ljudi znaju,ipak ako mi neko kaze sve ijedan taj motor se nezz zaribo naravno da ga necu kupiti ali ako su kvarovi sitnice i sl onda ok.Naravno da cu traziti sa sto manje kilometraze i sl ali ako vec rizikujem kupujuci polovno vozilo onda bi volio da sam koliko toliko upucen.Razumijem sta pokusavas reci ali ipak volio bi da sam upucen ;)

Sutra ce tema imati 30 strana i opet neces znati sta ces kupiti.
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ma zajebi kilometražu, pretresi ga ovako. Eno na 60k, nova Octavia, drug je kupio novu, raspala se turbina. Samo ako je održavano, nemaš da brineš.
Baš sa kolegom sad radim jednog Audija A4, na satu piše 13xxxx, a on razjeban kao da je prešao 73xxxx! Pusti kilometre ako je u dobrom stanju i ako je očuvan.



Svjedok sam ove price mislim slicne golf mk5 2L tdi 98 000 presao orginalnih provjereno u asi Turbo riknuo jedna dizna nikako ne radi =) :123::123::123::123: toje kada ljudi hoce da imaju a ne da paze :cool::cool:

Što je najgore, ovaj baš pazi auto, još nema packe na njemu, redovno servisira i samo odjednom PUFF. Sreća pa se snašao da ne plati ništa iako je istekla garancija, jako dobra fora, ali ne smijem da je odam. Oduševio me čega se sjetio.;)
 
Početnik
technoGeek je napisao(la):
Sto se tice mondea, usisna jeste mana, ali malo pretrage po netu i nadje se rjesenje...

http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php

1- izvaditi klapne iz usisne grane i kaže da auto radi normalno jer ti leptiri samo usmjeruju zrak.

2- zamjena leptira i njihovih sjedišta

3- zamjena kompletne grane

Poslije 2003 su rijesili taj problem ;)

Ako budes naletio na Mondea, gledaj da je Ghia oprema... sad ne znam koliko ti kilometraza igra ulogu, ali evo par primjeraka za tebe...

Automatska klima, board computer, kožna sjedišta s grijanjem, kožni volan, 8x airbag, ABS,ESP, EBD sustav (pomoć pri naglom kočenju) Traction Control, Središnji nasloni,El. podizači,Maglenke, štelajuća sjedišta (lumbalna potpora) Retrovizor sa automatskim zatamnjivanjem it....Na ovom jednom imaš i navigaciju itd...

http://www.pik.ba/artikal/1035282/ford-mondeo-2-0-tdci/

http://www.pik.ba/artikal/268654/ford-mondeo-2002-tdci-ghia/
Svaka ti cast na trudu.Pomogao si mi nenormalno u slucaju ako kupim benzinca a velike su sanse da hocu.Svaka cast ;)


Limpi je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
c0d14c je napisao(la):
oktavia :icon_question:

Hmm imali kad su tek izasle 2004 god i ukrali nam je novu.no nebitno iskreno nesvidjaju mi se ali ako ima neku bas dobru opremu poslaji slike ili link ali bas da je oprema extra tipa koza i sl ;)

sto se tice octavie 1, za te pare sa kozom i opremom je pa i nema, a i sa full opremom su rijetke kao voda u pustinji... ono skoda se kupuje razumom, pa kog ce ti koza zimi hladno, a ljeti se usafunjas :D
oct. 2 vec skuplja, od skode imas jedino mala fobia...

a trazi sta se tebi licno svidja, pa se malo strmi i dobro razgledaj dok ne nadjes bolji primjerak.. ne kupujes svaki mjesec auto ;)

Da pretpostavljam da je tako ali mi kad samo uzimali uzeli smo bas full sa svime od navi do koze i gluposti pa pitam da nije mozda zalutala neka sa slicnom opremom

OggyBoy je napisao(la):
Ma zajebi kilometražu, pretresi ga ovako. Eno na 60k, nova Octavia, drug je kupio novu, raspala se turbina. Samo ako je održavano, nemaš da brineš.
Baš sa kolegom sad radim jednog Audija A4, na satu piše 13xxxx, a on razjeban kao da je prešao 73xxxx! Pusti kilometre ako je u dobrom stanju i ako je očuvan.

Pretres naravno jer imao sam jednu takvu gresku pri kupnji jednom auta tako da nezelim da mi se ponovi.A u mene je odrzavanje na nivou uvijek prije vremena i mijenjaj sve sto treba a nekd i sto netreba.Da su bogdom svi ko ja v:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top