Kupovina - VW Golf 4 1.9 TDI vs. Opel Zafira 2.0 ili 2.2 DTI

Kupovina - VW Golf 4 1.9 TDI vs. Opel Zafira 2.0 ili 2.2 DTI

Član
Pozdrav raja, stari prodaje svog starog Passata pa trazi nesto mladje, pa mu za oko zapali Golf 4 TDI variant 2003-2004, Opel Zafira 2003-2004 godina, sto se tice golfa znamo da je provjereno auto, pa da cujem misljenja za Zafiru, kakvi su ovi DTI motori, je li nejako za zafiru 2.0 DTi?

ubrzo ce jedan covjek dovuci iz Austrije jednog Golfa, 2005. godiste, karavan, 74 KW i rekao mu covjek oko 8700 KM sa registracijom, pa da li je to puno, a ima jos jednog Golfa 2004. isto 74 KW 8000 KM registrovan do 8-9 mjeseca, pa sta mislite je li to puno? samo nemojte predlagati neka druga vozila, samo ova dva i ni jedno drugo.
 
Član
Evo i mene da ti malo Kazem u vezi Zafire 2.0 dti xD

Ja imam Zafiru 2.0 dti 74 kw iz 2002 godine (12 mjesec) Oprema:Exlusive
PRvo za motor cemo ..
2.0 dti motor , Ja sam kontao na papiru da je to slabo da ne moze ici , Al kad sam sjeo i provozao se , promjenio sam mišljenje. Auto ima snage za preticanja , drzis je u 3 brzini , 4 , ne treba ti 5 , Lagano mozes 4 brzinom preticat do 140 .. Nisam htio preko isprobavat
E sad , zavisi , na kakvu ces ti zafiru Naletiti . Moja ima 180 000 na satu , Što potvrduje stanje auta. Korozije nema upošte , Ofucana unutra nije , Kvacilo perfekt , MJenjac je malo grub za razliku od golfa al ništa strašno. Turbo sasvim lijepo radi , Al baš osjetis snagu motora kad predjes 2.100 obrtaja kad se Turbina aktivira.
MOtor ima lanac tako da nemas veliki servis .
Samo mjenjaj ulje , Filtere sve obavezno,
AKo je budes vozio normalno bez forsiranja , zaboravi na zamjenu Bosch pumpe , U protivnom ako je budeš Silio Mjenjat ces je ubrzo :)
MOtor je Extra jednom rječju. E sad za ovaj 2.2 dti ja nemam iskustva jer ga vozio nisam :)
UNutrasnjosti ..
Što se unutrasnjosti tiče. Slabe tačke kod opela ove generacije su ti Prekidači za svirenu , jer ce ti se kad tad provaliti. A vise mana u unutrasnjosti nisam primjetio .
Gledaj uz put kakva su sjedista , da li su ofucana , Ako ima naslonjac da li je on iskrivljen , Jer ako je unutra ofucana znaj da je mnogo presla
Mjesta ima mnogo , Prtljaznik je Ogroman , tako da za to se ne boji :)

Ako budes kupovao , pregledaj je odozdo u kakvom je stanju :)
Valjda sam pomogao xD :)
Potrosnja 6-8 litara.
 
Član
Sta se u Bosni ima porediti sa golfom? zar postoji nesto sto moze biti konkurent u razmisljanju kupovine izmedju golfa i nekog drugog proizvodjaca? Posto ti cale kupuje auto za sebe odmah cu ti reci da ce kupiti golfa. Ipak je ovo Balkan
 
Član
znam i sam, koje god mu pokazem auto na piku, on odmah kaze daj ti vidi kakvih ima golfova, ali od svih auta ove Zafire mu se vise svidjaju od golfova, ali ipak ce odluciti u kakvom stanju bude auto, ako naidje na dobrog golfa koji mu se svidi njega ce kupiti, a tako i za Zafiru, ali i ako cak bude Zafira mu nejaka sa 100 KS moze se cipovati Optimum za 25-30 konja i ja mislim da to ne steti motoru nista i da je potrosnja ista, nek me neko ispravi ako nisam u pravu. uglavnom trazi auto 2003-2004. godiste, naravno moze i mladje ako se uklapa u budzet, cijena do 8000KM do registracije.

a sto se tice fokusa, iskreno meni su to fina auta, ali kao sto rece lauda_bc zar se moze nesto na balkanu porediti sa golfom i njemackim autima opcenito, mi balkanci samo vjerujemo u njemacka auta, pa tako i ja prvi, nema auta dok ga "švabo" ne sastavi.
 
Super Moderator
pa gdje se ford sastvalja? hahaha

treba malo razmisliti druze kad se kupuje auto, ne odma golf.. ovaj auto je generacijski noviji od golfa a cijena mu je pala na tu razinu iz razloga sto NIJE golf... ne mora to da bude focus, dao sam samo primjer jer sam nedavno vidio ovog na piku koji je jako dobar primjerak

i sto ti onda hoces da kupis sebi pezoa ako vjerujes samo u vw tj svabu?
 
Član
ja vjerujem u svabu, ali tu moze biti i koji izuzetak, meni se svidio Peugeot i 90% cu ga kupiti, ali sto se tice opcenito auta za mene je svabo kralj, ipak treba razmisljati i o jednog dana kada ga bude trebalo prodati, a barem trenutno fordu cijena veoma brzo pada, tako da nista od forda, ford se sastavlja u njemackoj, ali doskoro se i skoda sastavljala u bosni pa jel to znaci da je bosansko auto, ford je americko auto samo sto se za evropsko trziste sastavlja u njemackoj, uglavnom to nije bitno, svi znaju na sta sam mislio kada sam rekao njemacka auta (audi, vw, bmw, opel, mercedes).
 
Član
A što postavljaš temu kad je već sve rečeno? Golf pa golf. Uzmeš golfa i ne beri brigu.. Svakako će stari na kraju uzeti golfa, džabe mi ovdje naglabamo koji je bolji, a koji nije. Nije mi jasno, ne znam šta fali Focusu? Lakše prodat golfa? Pa jel' uzimaš auto da ga voziš il' da ga prodaš? Po meni Focus ili Zafira ;)
 
Član
Lauda je to mislio sarkasticno ;). Ne nasjedaj odma... evo jedna usporedba... ja kad sam uzimo auto bila je razlika mondeo i pasat nekih 4000 KM, ista oprema motor i godiste... pitanje glasi, da li ce za 5 godina mondeo biti npr 3000km a pasat 7000 ili ce se pak ta razlika malo promijenit??? Moj prosli mondeo je kosto 10000 KM a nakon 7 godina je otiso za 4500....
 
Član
Ma kakva Zafira, kakav Ford, samo Gnojf i ne sikiraj se!!!
Nema boljeg auta od DAS AUTA, okani se ostale đub*** i uzmi sebi Gnojfa, ima finih u oglasima, malo prešli, ni jedan nije više od 150.000km prešao za 10 godina u inostranstvu!!!
Vole ih ljudi pa ne vozaju puno i štede da se što bolje kasnije prodaju u Bosni i da dođu sa malom kilometražom, a ne sa nekih 600.000, 700.000km.
Je*** Zafiru i Forda, to čim pređe 100.000km je već konzerva, a Gnojf se razradi tek kad pređe 1.000.000km.
 
Poslednja izmena od urednika:
Legend
Ma kakva Zafira, kakav Ford, samo Gnojf i ne sikiraj se!!!
Nema boljeg auta od DAS AUTA, okani se ostale đub*** i uzmi sebi Gnojfa, ima finih u oglasima, malo prešli, ni jedan nije više od 150.000km prešao za 10 godina u inostranstvu!!!
Vole ih ljudi pa ne vozaju puno i štede da se što bolje kasnije prodaju u Bosni i da dođu sa malom kilometražom, a ne sa nekih 600.000, 700.000km.
Je*** Zafiru i Forda, to čim pređe 100.000km je već konzerva, a Gnojf se razradi tek kad pređe 1.000.000km.

Svakao se slazem s postom... vjeruj mi, bez obzira sto gotivim navedene brendove, to je sasvim (nazalost) realno...
Al samo malo smanji dozivljaj s rijecnikom... jer ukinut ce ga moderatori i onda ta misao nece vidjeti svijetlo dana... ;)
 
Top