kupovina novog vozila

kupovina novog vozila

Član
@OggyBoy
Donekle si u pravu i donekle se slazem sa tobom.
Ja takodje vozim benzinca, pa nemoj misliti da sam neki napaljeni dizelas i sl.
Iz istih razloga kao i ti.
A nisi sve stvari uzeo u obzir.
Poredis novu tehnologiju dizela sa direktnim ubrizgavanjem i svime ostalim sto takva izvedba motora nosi, sa benzincem cija tehnologija je iz proslog vijeka (ok, mozda sam malo pretjerao ali razumijete suštinu).
Ja svog najobicnijeg atmo benzinca poredim sa golfom 2 obicnim dizelom, nazalost.
A tdi poredim sa tfsi motorima.
Sta je to toliko dobro strpati 170ks u 1.4tfsi motor. (sto je uradio volkswagen u tfsi motoru)
Sta ti ocekujes od tog motora kad predje 300 000+ km
Sta je to toliko turbina u benzincu bolja od turbine u dizelu za odrzavanje? itd itd

Ok, novija tehnologija je ranije stigla u dizel motorima i to je jedino sto trenutno pravi zabunu.

Nije nikakav hejt, vec samo dajem svoje misljenje.
 
Član
@OggyBoy
Donekle si u pravu i donekle se slazem sa tobom.
Ja takodje vozim benzinca, pa nemoj misliti da sam neki napaljeni dizelas i sl.
Iz istih razloga kao i ti.
A nisi sve stvari uzeo u obzir.
Poredis novu tehnologiju dizela sa direktnim ubrizgavanjem i svime ostalim sto takva izvedba motora nosi, sa benzincem cija tehnologija je iz proslog vijeka (ok, mozda sam malo pretjerao ali razumijete suštinu).
Ja svog najobicnijeg atmo benzinca poredim sa golfom 2 obicnim dizelom, nazalost.
A tdi poredim sa tfsi motorima.
Sta je to toliko dobro strpati 170ks u 1.4tfsi motor. (sto je uradio volkswagen u tfsi motoru)
Sta ti ocekujes od tog motora kad predje 300 000+ km
Sta je to toliko turbina u benzincu bolja od turbine u dizelu za odrzavanje? itd itd

Ok, novija tehnologija je ranije stigla u dizel motorima i to je jedino sto trenutno pravi zabunu.

Nije nikakav hejt, vec samo dajem svoje misljenje.
Ma OK sve, ali ovdje se radi o prosjecnom automobilu, dizel, benzin, nebitno. Vecina benzinaca je atmo, a skoro svi dizeli su turbo, ne pricamo ovdje sad o najnovijim tehnologijama.
Ne kazem ja da je svaki los, desi se i dobar auto za OK cifru sa dizel motorom, ali je to stvarno rijetkost kod auta starog 20 i kusur godina.
Ni ja ne hejtam nikog, ali ocit primjer je zenin auto. Passat 5+, punac se zaletio jer je bio povoljan, niza cijena od slicnih godista, stvarno fino stanje unutrasnjosti i spoljasnjosti.
E sad, ono glavno, za poslednjih godinu dana smo pukli oko 3.500KM na nepredvidjene kvarove i skrivene boljke tog auta. Sad ono jos gore, punac ne bi da ga proda, ulozio u njega, a mi sad samo cekamo sta je sledece. Moze se desiti da je sad sve OK, trudim se ja da je sve ispravno na njemu i sad jeste jer ipak se zena, djete i ja vozamo najvise sa tim autom, punac ionako nije tu, voza ga par dana u godini.
Dobra strana tog auta je samo sto ne trosi nista, ali bukvalno, tu mu skidam kapu, ali gdje je ta usteda kad smo pukli 3.5k KM na kvarove?
Ljudi moji, treba biti malo i realan i zanemariti tu, meni neshvatljivu, ljubav prema VW brendu.
Evo ja sad imam 4 auta benzinca, tj, moja porodica. 2 Volva 960, SAAB 93 i Peugeot 206. Od njihove kupovine pa do sad nije potroseno u redovne servise, redovno odrzavanje i nepredvidjene kvarove koliko je Passat kostao za godinu dana.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
ja sam imao peugeot 206 to auto me je dovelo do sloma zivaca nema ni jednog djela da se nije kvario a tromle su me izludile totalno kad sam ga prdavo ma niko nece jedva nekoj trebi prodo jer je bio sminkerski
 
Član
Ne mozes reci da je passat 5+ los auto, sve je receno s tim da je kupljen po cijeni nizoj od prosjecne trzisne, a eto zasto je bio povoljniji. Ne kaze se dzaba "nisi toliko bogat da kupujes jeftino". Bolje je u startu dati vise love i odvest auto na provjeru pogotovo ako se kupuje skuplji auto. Ja osobno npr nebi benzinca nikad nebi pogledao pokraj dizela. Dakako treba nesto i znati o tom autu, a ne zaletiti se pa kukati kako je los i ne valja.
 
Član
Ne mozes reci da je passat 5+ los auto, sve je receno s tim da je kupljen po cijeni nizoj od prosjecne trzisne, a eto zasto je bio povoljniji. Ne kaze se dzaba "nisi toliko bogat da kupujes jeftino". Bolje je u startu dati vise love i odvest auto na provjeru pogotovo ako se kupuje skuplji auto. Ja osobno npr nebi benzinca nikad nebi pogledao pokraj dizela. Dakako treba nesto i znati o tom autu, a ne zaletiti se pa kukati kako je los i ne valja.
Gdje si procitao da sam napisao da je los, samo sam iznio svoje iskustvo sa tim autom?
Meni se zgadio za vijek vjekova, ocima ga ne mogu smisliti i eto.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
ja sam imao peugeot 206 to auto me je dovelo do sloma zivaca nema ni jednog djela da se nije kvario a tromle su me izludile totalno kad sam ga prdavo ma niko nece jedva nekoj trebi prodo jer je bio sminkerski
Eto vidis, a ja za 8 godina jedan jedini nepredvidjeni kvar imao, negdje se instalacija pritisnula i doslo do prekida izmedju kljuca i imobilajzera i elektricar rijesio, ostalo samo redovni servisi i potrosni materijal.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi stvar je kako je auto odrzavzano ranije i to je to. Nekog ko je kupio najlosiji motor redovno odrzavan moze služiti bolje nego neki najkvalitetniji u klasi lose odrzavan i to je to. Primer drugov audi 96kw 430000 na satu oni ga kupili sa 250k nikad ni zamajca ni turbine menjane. Turbo sad treba očistiti i tjt. Ostalo sve redovni servisi i potrošni materijal. Dok neko moze kupiti isti takav motor i da ga jebe kao konja jer prethodni vlasnik nije odrzavao po proisima i s adekvatnim dijelovima. Fan sam VW grupacije ali nikad ne bih bježao od neke druge marke ako se bolje moze proći za manje para.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Samo realno. Svaki motor je dobar ali sve zavisi od odrzavanja .
Ali opet to odrzavanje nije isto za TDI i za npr JTD, DTI (kod dizela), a pogotovo naspram benzinaca.

Kod benzinaca je naravno veca potrosnja. Ali cijene servisa, i mogučih popravaka su drastično manje.

E sad neko uzme dizela, voza ko Paša, dok mjesečno samo izdvaja za gorivo. A kad dodje do vecih servisa, onda se hvataju za glavu, idu krediti, zajmanje od prijatelja itd.

Po meni, ko nema veliki prihod mjesečno, uzeti manjeg benzinca, atmosferca i rahat...

Send via Gameboy Color
 
Član
Ma OK sve, ali ovdje se radi o prosjecnom automobilu, dizel, benzin, nebitno. Vecina benzinaca je atmo, a skoro svi dizeli su turbo, ne pricamo ovdje sad o najnovijim tehnologijama.
Ne kazem ja da je svaki los, desi se i dobar auto za OK cifru sa dizel motorom, ali je to stvarno rijetkost kod auta starog 20 i kusur godina.
Ni ja ne hejtam nikog, ali ocit primjer je zenin auto. Passat 5+, punac se zaletio jer je bio povoljan, niza cijena od slicnih godista, stvarno fino stanje unutrasnjosti i spoljasnjosti.
E sad, ono glavno, za poslednjih godinu dana smo pukli oko 3.500KM na nepredvidjene kvarove i skrivene boljke tog auta. Sad ono jos gore, punac ne bi da ga proda, ulozio u njega, a mi sad samo cekamo sta je sledece. Moze se desiti da je sad sve OK, trudim se ja da je sve ispravno na njemu i sad jeste jer ipak se zena, djete i ja vozamo najvise sa tim autom, punac ionako nije tu, voza ga par dana u godini.
Dobra strana tog auta je samo sto ne trosi nista, ali bukvalno, tu mu skidam kapu, ali gdje je ta usteda kad smo pukli 3.5k KM na kvarove?
Ljudi moji, treba biti malo i realan i zanemariti tu, meni neshvatljivu, ljubav prema VW brendu.
Evo ja sad imam 4 auta benzinca, tj, moja porodica. 2 Volva 960, SAAB 93 i Peugeot 206. Od njihove kupovine pa do sad nije potroseno u redovne servise, redovno odrzavanje i nepredvidjene kvarove koliko je Passat kostao za godinu dana.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Dobro si, kad si sve tako objasnio. I kod mene je sve identicno bilo, ali samo obrnuto.
Bruku para dao na benzince, nema stvari koja se nije pokvarila, na qrac nam se vise popelo.
Dok pored s 2 dizela 200k presli uloga cca 150KM.

Za to citavo vrijeme ista auta kod nas benzinci i ista auta kod poznanika i sl dizeli, kod njih nista mi bruku kesa bacili.

I sad ja tebe trebam ubjeđivati za dizela?
Mislim i ja vise volim benzin logicno, ali ja rijetko koga vidim zadovoljnog s benzincom.
8 od 10 vlasnika ne zele vise da cuju za benzin...

Ali kod nas je i gorivo najveci problem.
 
Benzin je kruh,kako možeš to reci,tih 8 od 10 budala bi da naspu cenera i rolaju ga pola sata u crvenom,e nemre,zato se i žale,mojih 7 auta zadnji bili benzinci i nikakvih problema,redovno odrzavanje i gas.Dizel je djubar.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Ma znas sta, ja mislim da je za te kvarove kriv Bake i SDA.
Yebem ti ovu drzavu, za sve je ona kriva. :D

Ionako tema ode u tri lijepe...
 
Član
Pa to sto ce netko ustediti kod benzinca na dijelovima i servisu potrosit ce na benzinu. Jer ta razlika u skupoci djelovima usporedno sa dizelom nije drasticna. Vecinom svi vozimo auta srednje klase i sve je to tu negdje. Ja kod sebe promjenim zupcasti, natezac, vodenu pumpu, 3L antifriza, pk remen i natezac za 1800kn (250e), imam popust 20%. I sad s obzirom da godisnje prelazim cca 28tkm ja uopce ne vidim skupocu odrzavanja nego je cak i jeftino. O potrosnji da i ne govorim
 
Top