kupovina novog vozila

kupovina novog vozila

Član
pozdrav, tek sam novi clan i slabo se snalazim posto nisam nikada bio na forumu ,naime kontam da kupim Opel Zafira 2.2dti 92kw 125.k. 2003god i trebam savjet o odrzavanju i mogucim kvarovima i manama posto puno prelazim kilometrara
 
Član
Fin porodicni auto. Kod pregleda gledati stvari kao kod svih vozila, a obratiti paznju na:

*Lanac (zveckanje prilikom paljenja)

*BoschPumpa (na 200.000 se radi)

Hrdje ne bi trebale imati

Send via Gameboy Color
 
Član
Auto je posjedovao moj tetak, rešio ga se zbog tog lanca i cijene servisa, nenormalne cijene dijelova, pogotovo u dizela
zna malo više trošiti taj motor, iako je ako se ne varam ecotec
Uglavnom, prije gledaj da uzmes 2.0 dti, dosta izdržljiviji motor.
 
Član
Nije velika razlika izmedju 2.0 i 2.2

To za dijelove nije tacno. Zavisi gdje uzimas

Ali skuplje odrzavanje od benzinca je svakako

Send via Gameboy Color
 
Član
Pa druze 3 godine je čovjek vozio auto, sve živo mi je rekao šta i kako funkcioniše
Ne pričam o remenju i slično, nego pričam o zamajcima, lamelama, boš pumpama i slično, skupo ko đavo nosi to vragu
 
Član
Pa druze 3 godine je čovjek vozio auto, sve živo mi je rekao šta i kako funkcioniše
Ne pričam o remenju i slično, nego pričam o zamajcima, lamelama, boš pumpama i slično, skupo ko đavo nosi to vragu
Zamajci, lamele, bosch pumpe? Pišeš u množini

Zamajac ko sjebe na tim opelima sam je kriv. Vidi sta se desava kod VWa i Peugeota :) sex

Lamela se mjenja zavisno od vožnje kao kod svih vozila. Set kvacila je oko 300km

Bosch pumpa prosjek ca. 200.000

Send via Gameboy Color
 
Član
Govorim ti o čemu pričam, nije bitno da li je u množini, čovjeku sam rekao šta ga čeka, kad tad će mijenjati nešto od gore navedenih, čak i ako naleti na zapušten auto...
Zerane, svako ima pravo da da svoje mišljenje, tvoje prepucavanje odaje priču o tebi, šta tebe briga šta ja pišem, momak traži mišljenje i ja sam mu ga dao, ako nisam u pravu onda kupi Zafiru i sam vidi o čemu pričam.
 
Član
Govorim ti o čemu pričam, nije bitno da li je u množini, čovjeku sam rekao šta ga čeka, kad tad će mijenjati nešto od gore navedenih, čak i ako naleti na zapušten auto...
Zerane, svako ima pravo da da svoje mišljenje, tvoje prepucavanje odaje priču o tebi, šta tebe briga šta ja pišem, momak traži mišljenje i ja sam mu ga dao, ako nisam u pravu onda kupi Zafiru i sam vidi o čemu pričam.
Daj alternativu, na dizel, da nema problema sa zamajcem, da ne crkava boschpumpa, da se nikad ne mjenja lamela itd...

Send via Gameboy Color
 
Član
Normalno je da ce to jednog dana otići, ja mu samo dajem predstavu koliko je to sve skupo za taj motor, ništa više poz.
 
Član
imam jos jednu varjantu da mijenjam svog fiata i dodam 3000km za PASSAT 1.9 TDI 1998 -2000 ima ih par e sad i o ovom vozilu sam citao da ima problema sa prednjim trapom da je skup servis ali koliko skup to mi nitko ne govori i ostale mane a jos sam nalozen na golf 4 dizel ja mislim da mi je bolji sdi
 
Član
Allroad, ja kazem svoje mišljenje, svako ima pravo da kaže koje je auto dobro, imao sam 2 golfa 4 1.9 tdi i iz ličnog iskustva govorim da je to auto stvoreno za naših puteva kao i golf 2 koji sada imam, njemu kad odradiš servis miran si što se ono kaže, 7 godina uzastopno sam vozao golfa 4 i samo sam mijenjao potrošne materijale tipa remen, ulje,ležajeve i sl., znam da će većina sad hejtati kako nisam u pravu, pa ispadne da nisam u pravu kad taj neko ko hejta naleti na zapuštenog golfa pa ga glava zaboli od troškova, tu ja nisam kriv, otvorite oči prilikom kupovine, odvezite auto nekom ovlaštenom mehaničaru u drugi grad, ne u gradu gdje se prodaje, jer naravno preko štele se sve danas radi, prodavac ima kolege po raznim servisima pa ih nagovori da te ubijede da je sve ok na autu, da za 5000km možeš slučajno naletiti na neki bolji auto sa više kvarova druže, kad izvališ 6-7 hiljada za golfa vidi i sam kako ide, isto preporučujem u tu cijenu dobru astru G koja je po meni bolja od Golfa i koju sam takođe imao...
 
Super Moderator
Ne kazem ja da golf ne valja, al ne mozes rec da za cjenu golfa nema nista bolje kad ima boljih auta koji su jeftiniji. Golf drzi cjenu i uvijek ce tako biti
 
Top