kupovina novog vozila

kupovina novog vozila

Član
Ne kazem ja da golf ne valja, al ne mozes rec da za cjenu golfa nema nista bolje kad ima boljih auta koji su jeftiniji. Golf drzi cjenu i uvijek ce tako biti
Opet ti kažem, govorim stvar iz svoje perspektive, svako ima pravo da da mišljenje, ja kažem golf ti kažeš npr Alfa, prođi kroz Sarajevo,Banja Luku, Laktaše,Mostar,Zenicu,Tuzlu i pogledaj koji je auto najzastupljeniji poslije golfa dvice, golf 4 naravno, zašto ? ma sigurno nije dobar za tu cijenu. kažem opet, možeš naletiti na lošeg golfa možeš naletiti na dobrog golfa, nikad ne znaš ko je šta radio sa autom a šuti o tome.
Jedina konkurencija golfu može biti Astra G, ostalo sve znam, jer druže brat mi je mehaničar, ima radnju i sam sam skontao koji auti najviše dolaze na servise.
 
Super Moderator
Ja nisam nijedno auto spomeno samo sam se nadovezo na golfa kao skup auto za ono sta nudi. Nudi samo izdrzljiv trap i da se lako moze prodat, ostalo nista i to svi znaju i svako ima svoje prioritete i zna za sta mu auto treba insta ce kupiti
 
Član
Porediti Zafiru i Golfa je po meni smiješno... Kod mene je Astra od 2007. godine sa motorom 2.0 dizel, 74KW. Auto koje trenutno ima oko 330,340 hiljada. Što se tiče kvarova, to je moje auto prvo koje sam vozio poslije polaganja, znači bio je gas do kraja prva druga treća i kao svi mi ubijali smo ih. Ono što je zamjenjeno na 220 000 jeste bosch pumpa, sve ostalo na motoru je ostalo. Što se tiče lanac i samog održavanja, smiješno je reći da je skupo. Za naš standard i neka normalna primanja je i više nego isplativa investicija. Potrošnja mu je ekstra iako dosta zavisi od gasa. Najveći problem sam imao i to je trajalo par mjeseci jesu gumice koje idu od antifriza pa mi je sve to prošlo ispod vozačevih nogu kdo gasa i nije skup popravak, ali dosta djelova se rastavi da dodje do toga. Egr ventil je isti, samo je 2 puta do sad čišćen i vuče sve super. Na rubovima gdje je stari, mati i ja nekad davno zapinjali i gdje se nije kvaltietno odradilo farbanje i gitovanje, sad se stvorial hrđa pa se ponovo moralo raditi.

Auto već 3 godine vozi samo stari i mislim da pored ulja i filtera nije ništa više uložio. Udobnost te generacije opela Astre i Zafire i Golfa 4 se ne moze porediti. Po meni sto sam procitao negdje u kometarima je najbolje gledanje, hrdja jer gdje nisi doboro zastitio izbilo je, bosch pumpa i da je normalno održavano. Bosch pumba nam je reparirana izašla oko 4500 kuna. eto i taj podatak u Zagrebu u servisu.
 
Član
Nema boljeg aviJona od Gnjlfa.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
a nitko mi ne govori za passata 5 godina 1998 -2001 sta je sa tim toga imam najvise za ponude
 
Pa mozda lik nema para da kupi auto staro 5-10g, svako se proteze koliko moze. Izvini, ali i ti si mi vise sa tim kritikovanjem preko glave.
 
Član
Ja sam vozio 2 takva passata, 98 godiste oba su bili. Prvog sam kupio i vozio 6 mjeseci i nazalost pijane budale se zaletile u mene, prodao sam ga tako razbijenog, nakon njega uzeo istog, kupio ga od covjeka koji ga je lose odrzavao, zato sam ga platio dosta manje. Napravio generalku na motoru i peri deri, nikad ni najmanje sitnice. Vozio sam ga 3 godine, isto toliko ima i da sam ga prodao. Bas nekidan sretnem covjeka koji ga kupio od mene, pozdravili i pitam ga jel slusa auto i covjek kaze da niti kune nije ulozio u auto u te 3 god, osim ulja i filtera. Oba su bili 1.9tdi 90ks, znaci uvjek igra ulogu odrzavanje i nemozes suditi svemu po jednom slucaju, al evo ja sam s tim autom bio i vise nego prezadovoljan
 
Član
Pa mozda lik nema para da kupi auto staro 5-10g, svako se proteze koliko moze. Izvini, ali i ti si mi vise sa tim kritikovanjem preko glave.
Nije fora u parama, ali ovim si samog sebe pobio.
Znaci, uzme krsa malo vece klase sa malo vecim izdatcima za odrzavanje, a kupi ga jeftino. Sta mislis sta ga ceka?
Ceka ga da je mogao voziti Passat 6 dok ovog 5 dovede u neko pristojno stanje.
Meni je jako drago sto me neki ljudi na forumu ne razumiju, nadam se vecina, jer iza mojih postova se ne krije ni zloba, ni mrznja, ni bilo sta slicno, ali niko ne zna citati izmedju redova. Jos tvrdoglavom covjeku nesto utuviti u vugla, pa nisam budala da se raspravljam.
Opet ponavljam, polovne i stare dizele za male pare, a dobro stanje, ne nalazis tako lako, a svaki u oglasima je top stanje, redovno odrzavan i tek uradjen mali i veliki servis i na prodaju.
Jesu ljudi toliki kreteni ili sam samo ja lud?
Aj' sad uzmi racunicu tog Passata starog 20 godina, njegovo odrzavanje i sve ostalo i manjeg benzica pa uppredi troskove na petogodisnjem nivou i sve moguce nepredvidjene kvarove, svedi racunicu, pa reci da nisam u pravu.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
ma kakav benzinac ja prelazim 0ko 80-100kilometara dnevno po vijugavov cesti i brdu a obiteljski sam covjek ,sa parama suh kao i vecina bosanaca zato me interesira odrzavanje jer ovde hure samo golfovi i pasati a za ostalo kad trebas polovan dio cekas 2-3 dana i ja moram da stopam zato bi isao na pasata po mogucnosti karavan da stpas mjesalicu u gepek i gonis
 
Nije fora u parama, ali ovim si samog sebe pobio.
Znaci, uzme krsa malo vece klase sa malo vecim izdatcima za odrzavanje, a kupi ga jeftino. Sta mislis sta ga ceka?
Ceka ga da je mogao voziti Passat 6 dok ovog 5 dovede u neko pristojno stanje.
Meni je jako drago sto me neki ljudi na forumu ne razumiju, nadam se vecina, jer iza mojih postova se ne krije ni zloba, ni mrznja, ni bilo sta slicno, ali niko ne zna citati izmedju redova. Jos tvrdoglavom covjeku nesto utuviti u vugla, pa nisam budala da se raspravljam.
Opet ponavljam, polovne i stare dizele za male pare, a dobro stanje, ne nalazis tako lako, a svaki u oglasima je top stanje, redovno odrzavan i tek uradjen mali i veliki servis i na prodaju.
Jesu ljudi toliki kreteni ili sam samo ja lud?
Aj' sad uzmi racunicu tog Passata starog 20 godina, njegovo odrzavanje i sve ostalo i manjeg benzica pa uppredi troskove na petogodisnjem nivou i sve moguce nepredvidjene kvarove, svedi racunicu, pa reci da nisam u pravu.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Kad malo prokontam ima logike...
 
Top