kupovina auta

kupovina auta

Član
shimeGTI je napisao(la):
Punto mk2, Golf 2 ,peugeot 206 1.1 , citroen saxo , eto sva auta do 4000 km i malo trose naravno i golf ako je dizel ili 1.3i

:icon_eek:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Sreća pa mi nije pištolj pri ruci da se ubijem odma'!!!

yago je napisao(la):
koliko kosta servis za pezo 206.............

Koji servis i šta te interesuje?
Uzimati 206 sa dizel motorom je po meni besmisleno.
Pogledaj moju garažu i ako te šta interesuje, mogu ti reći, ali definitivno i ubjedljivo najbolji motor za 206 je upravo ovaj koji je kod mene, provjereno, gledajući druge benzin motore, kad se sve sabere, potrošnja, održavanje i ostalo, a može i fino povući.
Ja sam moj mislio prodati i odustao i kupio sebi još jedan auto jer mi se ne isplati dati ga po "tržišnoj" cijeni jer je auto previše dobar i zahvalan za održavanje i vožnju.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
shimeGTI je napisao(la):
Punto mk2, Golf 2 ,peugeot 206 1.1 , citroen saxo , eto sva auta do 4000 km i malo trose naravno i golf ako je dizel ili 1.3i

:icon_eek:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Sreća pa mi nije pištolj pri ruci da se ubijem odma'!!!

yago je napisao(la):
koliko kosta servis za pezo 206.............

Koji servis i šta te interesuje?
Uzimati 206 sa dizel motorom je po meni besmisleno.
Pogledaj moju garažu i ako te šta interesuje, mogu ti reći, ali definitivno i ubjedljivo najbolji motor za 206 je upravo ovaj koji je kod mene, provjereno, gledajući druge benzin motore, kad se sve sabere, potrošnja, održavanje i ostalo, a može i fino povući.
Ja sam moj mislio prodati i odustao i kupio sebi još jedan auto jer mi se ne isplati dati ga po "tržišnoj" cijeni jer je auto previše dobar i zahvalan za održavanje i vožnju.



Neznam al svi hvale 2.0 hdi 66kw....Rodica vozi 206 s tim motorom i fakat 4-5 godina nije imala nikakvih problema, na vrijeme ulje, dobra nafta..
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Neznam al svi hvale 2.0 hdi 66kw....Rodica vozi 206 s tim motorom i fakat 4-5 godina nije imala nikakvih problema, na vrijeme ulje, dobra nafta..

Stvarno nisam upućen u te čađavce, ali znam da ako krene problem kod njih, otišlo je sve što si "uštedio".
Najoptimalniji motor za 206 je 1.6, 16v. Snage ima taman, ne treba mu mnogo da se "zaleti", klima ga ne opterećuje mnogo, znači, rasterećen je skroz i to se odražava na potrošnju da meni još 6l benzina u prosjeku nije uzeo. Sekvent plin na ovaj motor je bukvalno da se voziš džaba. Prvo i osnovno je uzeti i odraditi sve na autu, a jako je dobro što ništa nije skupo i uglavnom nema fuš dijelova, sve je "originalno" i od dobrih proizvođača. Ja stvarno imam taj auto više od 4 godine i prezadovoljan sam, samo mjenjaj ulje, sipaj i vozi. Veliki servis odradio, sad sam miran još dugo, a uopšte nije skupo.
 
Član
Joj ti glupe priče, HDI je fantastičan motor, i prije bi ga sada uvijek uzeo naspram benzinca. Ljepota ga voziti, povuče k'o od šale. Taj od 66kw je odličan, a kako tek ide onaj od 80kw u 206 mogu misliti, jer kod mene na 307 ide fantastično. A da ne kažemo da je mnogo štedljiviji nego taj tvoj benzinac. Ne znam odakle tebi računica ta, ili se zavaravaš, ali fabrička gradska potrošnja tog motora je 8 litara, mora da je kod tebe nešto posebno kada si nadmašio fabriku.

Mislim da je glupo da nekoga savjetuješ protiv dizela samo što si ti lično protiv toga.
 
Član
mislim da taj 1.6 uzima vise od tih 6l :icon_rolleyes: to je vise neka voznja na otvoreno i na 2000 rpm uz cinjenicu da je lagan auto.

taj 307 HDI od 66kw sam vozio i po meni je malo lijen u odnosu na konkurenciju, ali zato dosta stedljiv motor :cool:
 
Član
imam iskustva i sa tigricama :icon_biggrin: simpaticno auto. Ali ako ce ga i porodica koristiti onda nista od njega. Zadnja klupa 0 bodova. Ja 178 cm pa je opet i za mene bilo prenisko i skuceno.
 
Član
khalifa je napisao(la):
mislim da taj 1.6 uzima vise od tih 6l :icon_rolleyes: to je vise neka voznja na otvoreno i na 2000 rpm uz cinjenicu da je lagan auto.

taj 307 HDI od 66kw sam vozio i po meni je malo lijen u odnosu na konkurenciju, ali zato dosta stedljiv motor :cool:

Meni je 1.6 80kw, sada na otvorenoj, Sarajevo-Korčula, prosjek u jednom smjeru bez klime bio 4,3l, a u povratku sa klimom 4,7. Gradske mi je oko 6,5 ljeti, zimi 7,5-8l. Kažu da je taj od 66kw još štedljiviji, mada mi čudna priča s obzirom na 1300kg 307-ice, a za 206 je već druga priča.
 
Član
gledao sam pezo 206 1.4 hdi i nisam htio zbog kilometraze neda lik da ga vozim majstoru,nasao sam i 2.0 hdi kakvi su to motori kazu da su najbolji,koliko trose neki mi kazu 9 10L po gradu.........
 
Član
Ma nema šanse toliko da troši, toliko bi ti benzinac trošio. Mislim da oko 6-7 troše, možda i manje, s obzirom da nije težak auto.
 
Član
za tvoje potrebe najbolji ti je 206-ica 1.4 benzin. super auto.

posto sam i ja pocetnik, imam namjeru do proljeca kupit auto, ali zelim starije i vece auto i da ga sredim po svom ukusu. npr. mercedes w124, w126, vw passat b3, opel omega a..... volim velika auta i nemam namjeru uzimat auto tipa punto, polo... ako moze pomoc, vece starije auto po mogucnosti diesel od 2000 do 3000 KM pa da ulozim u njega jos novca za sredjivanje, prednost MB W126. lijep pozdrav
 
Član
mara- je napisao(la):
Joj ti glupe priče, HDI je fantastičan motor, i prije bi ga sada uvijek uzeo naspram benzinca. Ljepota ga voziti, povuče k'o od šale. Taj od 66kw je odličan, a kako tek ide onaj od 80kw u 206 mogu misliti, jer kod mene na 307 ide fantastično. A da ne kažemo da je mnogo štedljiviji nego taj tvoj benzinac. Ne znam odakle tebi računica ta, ili se zavaravaš, ali fabrička gradska potrošnja tog motora je 8 litara, mora da je kod tebe nešto posebno kada si nadmašio fabriku.

Mislim da je glupo da nekoga savjetuješ protiv dizela samo što si ti lično protiv toga.

Ja sam čovjek seljak, ne idem ti ja u grad pa da znam koliko troši po gradu.;)

Iskreno, semafora mnogo u selu nemam, tako da i to utiče na potrošnju, ali 6l ne prelazi. Otvorene do 130 km/h, 5.5l neće preći.
 
Član
Ma kakav 1.4 benzin, to ni u ludilu, popi goriva bruku, a nejak. Nećeš sigurno pogriješiti sa HDI 66kw.
 
Top