kupovina auta - pocetnik

kupovina auta - pocetnik

Član
e posto sam imao u planu kupovat auto tek za nekih mjesec-dva, moracu ili roditelje ubijedit da odem pogledat auto pa ako bude dobro auto pazarit ili ako nista molit Boga da se auto jos ne proda.

nego niko mi ne spominje komentar oko cijene, da li je malo poskup, ili ipak ako je auto tip-top da je cijena ok ?
 
Član
malo skuplji al auto za past na guzicu kako je dobar, uzivo prva liga,plijeni mi pogled svaki dan,motor isto dobar
http://www.pik.ba/artikal/9440685/fiat-grande-punto-1-9-jtd-sport/

mada dzaba sve pitat ako ce ti tata kupovat auto on ce kupiti sto se njemu sviđa za tebe

nece on kupovat sta se njemu svidja, vec ja, ali on mi ipak daje koji savjet radi samog mene koje bi mi bilo bolje auto, a ovaj grande punto je zmaj, ali van mog budzeta, to je i pojako, to meni ne treba toliko jako, a ja mislim da i ova 206-ica moze veoma dobro potegnuti sa ovim 2.0 motorom
 
Član
A ***** ti jest moćan Grande :O

Čuj onog 206 tijesno auto,šta je tek Golf 4 ? 206 ima sasvim dovoljno prostora,što me iznenadilo od onako malog auta.

206 je provjereno dobro auto,samo nađi da je uvežen,ne uzimaj ništa u Bosni voženo !! Svaka čast izuzecima.

Šta fali Yarisu,predobar auto,jarana služi već niz godina,ali ga kupio "novog".(1.8TS)

Da sam na tvom mjestu gledao bih Alfu 147,Yarisa,Grandea pa nek stanje presudi :D (Garantujem ti da ćeš Golfa uzet :D :p )

I da neko je spomenuo,dodaj još milju-milju ipo na servise i ostale gluposti,ne gine ti to...
 
Član
ovo je samo moguce na bhtuningu, to da je pezo 206 veci od golfa 4 ....

druze ti si se malo rano poceo raspitivat u vezi kupovine. sta se sve moze desit za dva tri mjeseca bog zna, ovako kad puno i dugo biras na kraju uvijek izaberes najgore.
 
Član
Ja ne bi ganjo previše očuvano auto, jer kao početnik ćeš ga isčešagijat sa svih strana i drugi će te češagijat... tako da ne bi tražio tip top auto ;) a ovaj grande punto je tip top. 206 je pravo skučen auto, i ne znam o čemu se priča... Fin jest, al da je malešan, također jest.
 
Član
visok sam 1,83 a Zlaja kao sto si i sam rekao, pocetnik sam i ne treba mi tip top auto kao ovaj punto, tako da je nesto ovako kao ova 206-ica za mene taman kao pocetnika
 
Član
visok sam 1,83 a Zlaja kao sto si i sam rekao, pocetnik sam i ne treba mi tip top auto kao ovaj punto, tako da je nesto ovako kao ova 206-ica za mene taman kao pocetnika
govorim ti iz ličnog iskustva... i kada voziš 20 godina desi ti se da zakačiš, trenutak ne pažnje, prljava stakla, kiša i jebiga... Moja preporuka ne ganjaj ništa da te boli glava ako lupiš, zagrebeš i sl...

Evo šta se meni desilo... Uska ulica, jedna traka, jaka uzbrdica i kiša... Auto naiđe iz suprotnig smjera, ja desno, on u desno i mimoiđemo se, ja desnom stranom na travu izašo, a malo dalje je kanal... I da krenem, naravno otvoren dif, auto počne šladrat po travi... probam lagano ugasi se, i opet probam, auto se samo svali u kanal i pribi uz žičanu ogradu. Ja sklopim retrovizor, da se pokušam iskoprcat, međutim još gore, auto prilijepim uz ogradu i eto sranja... retrovizor poderan, i parnice na blatobranu i vratima, ispo retrovizora. Kasnije me kamion izvuko i to je to. Znači bezazlena situacija, brzina 2 km/h, ali neiskustvo, mokra trava/blato, jaka uzbrdica, ručna ne radi i eto belaja :) Još je to dobro prošlo, retrovizor sam sam prelakiro, parnice se i ne vide dok se ne zagleda, a mogo sam i čitavu stranu poderat.
 
Poslednja izmena:
Član
da je mladja 2-3 godine mozda bi i pazarili, ali to mi je vec malo starije, gledam auta od 2002 pa nadalje, astra je prelijepa ali meni ne pase
 
Član
govorim ti iz ličnog iskustva... i kada voziš 20 godina desi ti se da zakačiš, trenutak ne pažnje, prljava stakla, kiša i jebiga... Moja preporuka ne ganjaj ništa da te boli glava ako lupiš, zagrebeš i sl

pa dobro, opet cu biti veoma oprezan u voznji, ono sto mi je bitno jeste da sam polagao na velikom autu, nije sad bas velik ali.. na Octaviji, pa kasnije vozao od oca Passata karavana, pa kod dede MB-a E klasu.. uglavnom nisam nikad vozao malo auto, pa mi je mozda to i prednost, bice mi lakse nego da sam iz malog u veliko auto presao, ali ipak gledacu ocuvanije auto kupiti, ne kupujem auto da ga sjebem i razbijem, vec da ga vozam i provedem sto vise kilometara sa njim bez problema
 
Top