Kupovina auta-benzinac?

Kupovina auta-benzinac?

Član
Imas spritmonitor najbolju aplikacijunza potrosnju goriva. Gdje ti je prosjek unosa izracunat i dosta drugih detalja tako da nemoj da te neko ovde ispod 10 preko 10 litara savjetuje. I bez uvrede da je nekom potrosnja nebitna laze. Tonsto benzinca neko vozi ne mora da znaci da mu je potrosnja nebitna. Oprosti al moje misljenje
 
Član
Evo mene opet..Dakle odlucio sam se za e90 2005-2007,motori o kojima razmisljam su 320i,325i i zadnja opcija mi je 330xd. Nije mi toliko bitno da li je manuelac ili automatic ali me buni kod automatica sto pise start/stop-automatic jel to ona opcija kad se auto ugasi pri zaustavljanju,ako jeste da li postoji opcija da se to iskljuci jer to u moje auto ne ide :( Svaki se pali na dugme start/stop ali samo kod automatica pise ovako pa mi nije jasno?
E90 minimum 2.5 benzin, 2.0 ne ide nesto spektakularno. Mjenjac je super automatski (iako mrzim taj mjenjac za invalide). Potrosnja zavisi od voznje, ako ga drzis u S, ide vise, vuce te da vise gasas, veci je ceif, a u D je minimalna moguca. Dobra stvar je drzati ga uvijek na tempomatu u D, tad trosi najmanje, licno testirao na E90, 2.0 benzin. To start/stop je paljenje i gasenje auta, a ne start/stop sistem, a i ako ima, to vjerovatno moze da se ugasi i mehanicki i dijagnostikom.
 
AudiS2-nije da me ne zanima koliko auto trosi nego znam te podatke odprilike i ne zanima me prica na tu temu ;)

Oggy-reci mi jel taj 2.0 ne ide bas nesto ni kad ga u manju prebacis?

Allroad u pravu si vidio sam sliku al me zbunilo jer je tipka sakrivena a ja sam vidjao samo kad su zajedno ;)
 
Član
AudiS2-nije da me ne zanima koliko auto trosi nego znam te podatke odprilike i ne zanima me prica na tu temu ;)

Oggy-reci mi jel taj 2.0 ne ide bas nesto ni kad ga u manju prebacis?

Allroad u pravu si vidio sam sliku al me zbunilo jer je tipka sakrivena a ja sam vidjao samo kad su zajedno ;)
Ide on, mom burazeru leti, ne smije jos ni probati koliko moze, a meni nista spektakularno, vozio sam ga 220 po njegovom satu, ni grama vise nece, nisam palio GPS da vidim koliko je to stvarno. Vuce on dobro i u D i u S, kuca do blokade kad ocepis gas, kad vozis normalno pa ocepis gas, odma' vraca u nizu ili dvije, kako on skonta da treba po tvom stisku. Za preticanje sam preferirao prebaciti u S pa po gasu jer je odmah spreman za to, dok u D malo sporije reaguje. Ne znam sta bih ti rekao, ne znam sta trazis od auta, recimo, za prosjecne i malkice zustrije i ostrije vozace je super ovaj motor, ali ja sam kreten i meni je slab. Meni je i moj Volvo slab, to je do mene, nije do auta. Jako dobra stvar ovog auta je da je na cesti kao zalijepljen za asfalt, jako, jako, jako dobro lezi i ponasa se. Npr, sa ovim mjenjacem i motorom sam uspio samo nekoliko puta upaliti zuti trokutic da blinka na tabli, a zelio sam.
 
Hvala Oggy bas si mi dobro opisao,ako je tako mislim da mi je sasvim dovoljan a uzmi u obzir da ce mi to biti prvo auto sa zadnjom vucom,lahko je poslije promjenit kad se naviknem ;)
 
Sarkazam...mrsko mi objasnjavat sta sam mislio ako mi vjerujes. Ovaj sto je postavio temu ionako nece nista uzet od navedenog tako da...

Ovaj sto je postavio temu je uzeo bas nesto od navedenog,a ti bi trebao znati da postoje ljudi koji su pametniji kad sute/pisu.
Dakle uzeo sam e90 320i manuelac,a uskoro cu ga i parkirat.
Hvala svima koji su imali namjeru pomoci,a sto se mene tice tema se moze zakljucat.
 
Ne znam koliko je dobra ideja e46 jer nisam nikad vozio auto sa zadnjom vucom,ne znam koliko igra ulogu esp i jel velika razlika u odnosu na prednju vucu?
Ako neko od forumasa zivi u Njemackoj dobro bi dosao koji savjet u vezi osiguranja auta..

druze tek sam ovu temu vidio i procitao ovo , pa ako treba nesto javi se na PM i ako je tema jos aktuelna.
 
Top