Kupovina auta-benzinac?

Kupovina auta-benzinac?

Pozz forumasi ;-)
Planiram kupovinu auta do 5000€,samo benzin dolazi u obzir,min. 100 ks.Potrosnja bi trebala da bude do 10l gradske.Od opreme mi je bitno el.podizaci stakala,automatska klima i putno racunalo.Posto se ne razumijem toliko u benzince volio bih da mi date savjete koji su motori od navedenih modela najpouzdaniji...Zanimljivi su mi A4 b6,peugeot 307,206,Alfa 147 samo redizajn ili 159,Focus 2,Astra H,Golf 5,moze i nesto sto nisam naveo ali molim bez japanaca ;-) Auto ce se uzimati u Njemackoj i tu ce se i voziti.
Pucajte...
 
Ne znam koliko je dobra ideja e46 jer nisam nikad vozio auto sa zadnjom vucom,ne znam koliko igra ulogu esp i jel velika razlika u odnosu na prednju vucu?
Ako neko od forumasa zivi u Njemackoj dobro bi dosao koji savjet u vezi osiguranja auta..
 
Kakav crni e46 za 5000e mozes dosta bolje auto uzeti posebno u Njemackoj , tamo su te e46tice po 2000E ako ne i manje
 
Član
Vijerovatno za 5000 mozes naci pezoa 207 kad si vec naveo 206 potrosnja u mog 1.4 75ks je ljeti 9-9.5 zimi 10.5-11l po papirima pise 8.9 a u tvoj izbor ulazi 1.6 16v on je 110ks potrosnja po papirima je 9.2-9.4l pa eto usporedi sa mojim znaci ljeti 10 zimi bar 11-11.5. Stim da je to najmanje auto i najlakse od svih koje si naveo kod ostalih racunaj vecu potrosnju. Ako prelazis vecu kilometrazu i ako je vecina gradske voznje uzmi dizela prijateljski savjet, ako je otvorena voznja benzinca.
 
BHT Ovisnik
Covjek misli mozda da ga izađe ovamo sve 5000€ u tom rangu,a ne gore da kupi za 5. Ja imam e46 i uz to ti ga preporucujem. Sto se tice zadnje vuce da biram nikada vise ne bih presao na prednju. Razlog jer je mnogo mnogo lakse ga voziti, odlicno lezi u krivinama, nikada te nece baciti,elektronika radi svoje, ali jos vise omjer tezine vozila,tako da se ni ESP ne pali toliko. Isto tako je i zimi, ja sam se uz cijelu Bradinu i Ivan do autoputa gonio s panamerom, to nemas brige da ce izbaciti,nije to bmw kocka.
Naravno vrlo vjerojatno da ga neces uzeti al et :D Onda bih u tom slucaju preporucio focus 2, astra H ili peugot 307 redizajn, uzmes 2.0 benzinac i prst u uho :)
 
Pa napisao je da ce se auto uzimati u Njemackoj i da ce se tamo voziti sto bi ga onda prevodio vamo :D Ne znam mozda grijesim :D
 
BHT Ovisnik
E to je onda moguce hahaha onda nek kupi dobrog za 4€ i ostane mu za balahat para :D
 
Da razjasnimo,auto ce se kupiti ovdje u Njemackoj i tu cu ga i registrovati i voziti.Meni je bitno da mi kazete tacno koje motore kod kojeg modela da gledam a koje da zaobidjem.
Slobodno navedite i neka druga auta ali navedite i koji motor.
Sta je sa ovom Alfom 147 1.6?
 
BHT Ovisnik
U mene je 318i redizajn, odnosno motor je 2.0 , N42 nova serija motora kao sto je u E90. Strasnoo mali potrosac. Ja bih ti najprije preporucio 320i,(2.2 motor 6ak), ali neznam koliko ce se uklopiti do tih 10L potrosnje. Ovaj moj vec moze, ima solidno snage, gdje nema mnogo kreni-stani voznje bas sitno trosi. Samo treba pripaziti trosi li vode da mu nije glava losa, i vidjeti jel rađen lanac. Ostalo sve kao i druge E46. To je sto se tog modela tice, a koliko sam upucen i ovaj u pezou 307 2.0 je provjeren motor, dugo se koristi, nema mu smrti i zadovoljava tvoju potrosnju. Vrlo mlad auto za malo novca, sa dobrim motorom.
 
Poslednja izmena:
Član
Da razjasnimo,auto ce se kupiti ovdje u Njemackoj i tu cu ga i registrovati i voziti.Meni je bitno da mi kazete tacno koje motore kod kojeg modela da gledam a koje da zaobidjem.
Slobodno navedite i neka druga auta ali navedite i koji motor.
Sta je sa ovom Alfom 147 1.6?
Kod pezo-a 206/307 definitivno 1.6 16v najbolji omjer ulozeno dobiveno, kod e46 znam da svi pricaju o sestaku, a kod alfe svi se tuze na benzince.
 
Izvinjavam se autoru sto cu mu se na tren malo posrat na temi ali me itekako zanima, a vidim da se neki ovdje vise razumiju u BMW od mene...iskljucivo Col3 :)

Zanima me ovaj odnos oznake i stvarne kubikaze motora kod BMW-a? Prije je to bilo jel, ako je 530 onda je motor zaista 3.0 ili ako je 320onda je motor 2.0? Sad je kod vecine modela to izvan sinhronizacije pa imamo na X6 i 3.0 i 3.5 i 4.0 koji su svi 3.0 motor samo se razlikuju po jacini. Col3 upravo spomenu E46 318i a motor 2.0 te ovaj sestak 320i a motor zapravo 2.2. Jesam li polupao loncice ili je do nekog momenta u historiji BMW-a oznaka zaista bila u skladu sa stvarnom kubikazom, pa su u neka doba promijenili politiku?
 
Član
Izvinjavam se autoru sto cu mu se na tren malo posrat na temi ali me itekako zanima, a vidim da se neki ovdje vise razumiju u BMW od mene...iskljucivo Col3 :)

Zanima me ovaj odnos oznake i stvarne kubikaze motora kod BMW-a? Prije je to bilo jel, ako je 530 onda je motor zaista 3.0 ili ako je 320onda je motor 2.0? Sad je kod vecine modela to izvan sinhronizacije pa imamo na X6 i 3.0 i 3.5 i 4.0 koji su svi 3.0 motor samo se razlikuju po jacini. Col3 upravo spomenu E46 318i a motor 2.0 te ovaj sestak 320i a motor zapravo 2.2. Jesam li polupao loncice ili je do nekog momenta u historiji BMW-a oznaka zaista bila u skladu sa stvarnom kubikazom, pa su u neka doba promijenili politiku?

Nije to samo slučaj kod BMW-a. Primjera radi C klasa w204 s oznakom C180 CDI ima 2.2 motor,C350 CDI 3.0 itd.
 
Top