Kupovina auta-benzinac?

Kupovina auta-benzinac?

Član
Si model je rijetkost mislim da ga i nema u bosni. Specijalna serija auta i motora koju je bmw izveo nakon pobjede u wtcc. Gledao sam test 170ks trazi obrtaje potrosnja 11l u najboljem slucaju . Iskustva stim motorom tesko da ovde tko ima tako da o manama potrasi svabske forume.
Moj glas za e46 jer fkt s m paketom ima bezvremenski dizajn. E90 moras full spec imati da se okrenes za njima a to ne mozes naci za 8500
 
Član
F30 , haha , duplo kosta kao ova dva sto je on rekao , e46 je smijesno uzeti za te pare :D ,
e46 ako vec uzimao uzmi 323i ili 320i , zavisi koji je model sa 170KS , dovoljno ti je..
A e90 je sigurno dobro auto , 2.0 gledaj kod njega..
 
Član
6000€ tebi puno za e46? S malom kilometrazom urednim servisima m paketom i da si miran par godina ne bi se slozio ! Oko motora i dizel i benzin nema tu puno greske samo sebi preracunaj godisnje koliko vozis kud vozis(grad otvorena). Oko cijene odrzavanja neka se uporedi ko zna 32oi i 320d eto...
Da znamo koliko je benzinac jeftiniji stvarno me zanima
 
Član
Prijatelju uvijek je bolje kasnu godinu e46 sa odlicnom opremom uzet nego ranu godinu e90 koja je za te pare prebijena. Moj glas ide za 323i e46 ako ga nadjes u dobrom stanju iako je rijedak. Drugi izbor uvijek 325i 2003-2005 jer sa njim nikada neces pogrijesiti i obicno se dolazili sa ekstra opremom jer ko je 2,5 novog uzimo siguran budi da nije stedio. Treci izbor je 320i koji je dosta slabiji, nimalo manje ekonomican u gradu od 325i a cijena odrzavanja sva 3 ti je maltene ista. Pomiri se sa potrosnjom i uzivaj. E90 je po mom misljenju promasaj. Nema mi taj sportski smek osim ako ga uzimas u full m paketu a 8500 je malo za takve modele.
 
Član
Da budem iskren vise naginjem ka e90 ali ne bjezim ni od e46 jer je jedan od najljepsih bmw modela! Jedino sto mi se ne svidja kod e90 je sto nema pokazivaca temp motora,malo me to buni :meh: A evo ovako bih nesto ganjao...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=208321884
Kazem moze se cak uzeti i m optic vrlo povoljno kad naleti,a ev jedan primjer..
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=212919218
ima e90 pokazivac temperature motora ali nije kazaljka nego na display-u, u izbornik se udje i tamo mozes naci kolika je temperatura motora :) samo sam to mislio dodati :D
 
BHT Ovisnik
Meni kako god okrenem E90 ruzan, tek sa M opticom ili redizajnom lici na nesto,a onako kada vidim guzicu smuci mi se...
E46 sam jucer prodao, 318i, motor kao u E90. Izrazito niska potrosnja, bitno je samo pripaziti na lanac,ja sam u sebe mjenjao. Svog 2003 god,sa full servisima,novim podvozjem,lancem,novim gumama 17 + zimskim gumama i felgama, DVD-om,plinom atestiranim, autom registrovanim prije tjedan dana sam dao za 9000KM,a tesko da ima takvih skockanih auta po piku,da nema mane. Uglavnom hocu samo reci da se do 10 moze uzeti dobar E46. Mada moja preporuka za sestaka 320i ako ne znaci malo veca potrosnja. 323i nemas u redizajnu tako da na njega svakako zaboravi...
 
Ma i ovdje se tako krecu,ako hoces ocuvanu moras platiti od 5-8 hiljada €.
Najvise ima tih 1.8 mada bi ja ipak sestaka a potrosnja nije frka vecinom je otvorena voznja.Mali servis ce se odmah raditi a mozda i veliki ovisno o finansiskoj situaciji i cijeni auta.
Ne znam izletio mi je jedan e46 2.0 xdrive, a posto ovdje gdje sa ja ima puno snijega,o njemu nesto najvise razmisljam.
 
Evo mene opet..Dakle odlucio sam se za e90 2005-2007,motori o kojima razmisljam su 320i,325i i zadnja opcija mi je 330xd. Nije mi toliko bitno da li je manuelac ili automatic ali me buni kod automatica sto pise start/stop-automatic jel to ona opcija kad se auto ugasi pri zaustavljanju,ako jeste da li postoji opcija da se to iskljuci jer to u moje auto ne ide :( Svaki se pali na dugme start/stop ali samo kod automatica pise ovako pa mi nije jasno?
 
Član
Samo zanemari napisane potrosnje izgleda uzeli su primat benzinci na tdi-vima. Ni jedan ne trosi preko 10l bez obzira na snagu i kubikazu.
 
Top