Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo imas jos jednu temu na forumu sto se tice Tuninga kucista pa pogledaj mozda dobijes neku ideju :icon_smile:;)

http://www.bhtuning.com/moj-komp-tuning-t-33276.html
 
Član
ma ako te zanima ista oko tuninga pc slobodno pitaj ja sam radio na svom kucistu samo sad nemam slika nista na kraju sam ga i prodo kupio sebi thermaltake vh6001bws prezadovoljan sam sa njim...a imam i neonku novu ako ti treba...
 
Član
zanima me kako bi mogo one kablove sklonit..i koliko je otprlike onaj ventilator svjetleci..i moze li se on napravit rucno nekako..da stavi diode..koje je boje neonka..i koliko para..i jesi fabro kucsite...neki kazu da izbjegavam mat crnu..a ja se bas za nju odlucio
 
Član
ventilatore svjetlece imas do 10 KM tako da ti se ne isplati muciti oko toga u homa made varijanti, jer ovi su vecinom prozirni a obicni nisu i tak ...:icon_smile:;)
 
Član
Mogu ti kazem tacno sta u koju zicu da ubodes, gde i kako da stavis i ostalo, al moras prvo ti sam da zamislis kako bi voleo da to sve izgleda...ostalo je macji kasalj...I jedan savet, sto se tice farbanja kuciste, sve to lepo moze da se odradi i sprejevima i rezultat je fantastican, imam druga koji malo crta itd, skoro je radio neko kuciste, izgleda fenomenalno...znaci, samo da nabavis slikara i imas ,,airbrush,, na kucistu, mnogo bolje nego da ga ofarbas samo u crno il sta vec...:cool:
 
Član
hvala puno...odlucio sam da cu ga farbat u crno..i da cu na lijevoj strani pravit nekakkve prozre..jer desna strana mi je uz sto...a vidjeli ste da naprijed imam 2 citaca..jedan je crni dvd i przilica ..a bijeli je samo cd citac..pa sam konto taj bijeli iskopcat ..stavit crni na njegovo mjesto..i skinut ove platike ...stavit crnu mrezice..na nju stavit taj svjetleci vent i na prednjoj strani te mreze stavit vw znak..i onda bi imo taj utikac cd citaca..za neonke..ako bude takav utikac..a bmw gti ja dok ovo odradim..ako ne nadjem koga..javljam se tebi da to pomalo kemijamo
 
Član
Pa "prozor" i ide sa lijeve strane, ne moze sa desne, nema smisla, jer bi zavisno od kucista, vidio samo dio pozadine maticne;)
 
Član
pa da ...evo kupio sam ventilator svjetleci 8km.cica evo slika ...moze mi neko rec kako da ga skopcam
 
BHT Ovisnik
pa j*o ga ti otvori i skontat ces:D vidis kakvi su ulazi i u sta se kopca,kopca se u onaj kabal sto sam stavljao;)
 
Član
Taaky je napisao(la):
a bmw gti ja dok ovo odradim..ako ne nadjem koga..javljam se tebi da to pomalo kemijamo

Hehe, ja sam ti elektrotehnicar racunara, pa mogu sve da ti kazem kako i sta, imas moj msn ovde na profilu, pa aduj ako hoces, mozes i preko PM-a....ako sta zatreba, tu sam, samo slikaj maticnu plocu i kablove...Inace, ovaj kuler sto imas se ubada na maticnu plocu, samo sto ove starije maticne imaju samo jedan taj konektor, a novije imaju 2 ili vise...Moj ti je savet da poslusas Coleta, iseci zice grickalicom za nokte i ubodu u onaj dzek sto ti sluzi za CD-ROM...:icon_smile:
 
Član
danas sam opet nesto malo radio na kucsitu.. skinuo sam sve sa njega..one plastike naprijed..i metale iza ..izvadio cd bijeli citac..i crni dvd spustio dole..tu ce sad doc mrezica i vent ..i neki vw znak..sve fino unutra malo preslozio i obriso prasinu...trebo bi ga farbat i rezat ..ovi dana..kad stignem..da kupim smirgl i sprej..nemam sad vremena..nego jos uvjek se mislim za osvjetljenje..posto nema nigdje u blizini tih neonki..mogu li ja sta improvizovat od oni dioda iz upaljaca...kako ih spojit i to..ako mi neko moze malo objasnit.. evo slike
jos kad nadjem onu izloacionu cijev sto je obicno narandzesta..nju cu uzet i stavit i farbnut je u crno.. za ove zice
 
Član
Mozes i te kako da improvizujes sa tim...ali ima gomila posla XD Uzmi kupi ono za stop svetlo, one diode...i ako ti ne smeta sto je crveno, super ce da svetli...
 
Član
Da se hoce nesto "ekstremno" sredivati, nabavljati i ulagati, onda se preporuci cika Goran;) A ovako, ima maltene u svim drugim radnjama neonki( barem u ze, u bugojno ne znam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top