Kruzni tok

Kruzni tok

Član
Legend
Imaju prednost kada ima i znak prevenstva, ali ako ga nema onda nemaju ni prednost, eto to hoću da kažem. I čovjek ti je fino postavio sliku testova, i tu nema dalje rasprave. Pusti se ti logike, pravila su pravila.
ja ne vidim da je na "situaciji br 35" kruzni tok obiljezen saobracajnim znakom..
 
Legend
enu6egyr.jpg
me2y2yna.jpg
ovo za kruzni tok je klasicni primjer nase politike seljacke, daj da zajebemo kandidate da 2x izlaze na testove i vise plate..
Evo sad cu vam reci i sto
Ovi sto prave testove i sto provjeravaju kandidate su klasicn klosari, dakle to je napravljeno sve da se uzmu pare, da se razumijemo odmah..

Dakle, sta se nama desilo kad smo polagali testove, da su na testovima namjerno bili izbijedjene slike gdje su rotacije, tako da se fakticki i ne vidi da je to auto pod rotacjom, naravno tad kad sam ja izlazio polozili su samo oni kojima je to bilo 2 ili 3 x da izlaze jer su znali za tu foru.. ja sam naucio testova sve znaci, i pao sam naravno jer nisam mogao ni da pretpostavim da se tim stvarima sluze..

Konkretno za ovaj gore slucaj , situacija 35, kruzni tok nije obiljezen znakom (prva zamka), druga, na prilazu kruznom toku nisu iscrtani horizontalni znakovi niti ima bilo kakve horizontalne saobracajne signalizacije osim ove koja razdvaja trake i obiljezava iste, dakle ovo fakticki po njihovom nije kruzni tok, vec kruzna raskrsnica i zbog toga se primjenjuje pravilo desne strane.
 
Član
samo da pokušam pojasniti, unutrašnji krug je za kretanje u krugu i izlazak iz kruga, ali možeš se vrtiti pet dana ne može ti niko ništa, vanjski krug je samo za izlazak, odnosno ako si u vanjskom krugu moraš izaći na prvom izlazu, ne možeš vanjskim krugom da se krećeš dokle ti odgovara zato što onaj ko je u unutrašnjem krugu može da izađe na bilo koji izlaz i samim tim bi prekinuo njegovu putanju, a svaka isključna traka u početku mora imati dvije trake, odnosno ako nije put sa dvije trake onda mora imati pomoćnu...
što se tiće ulaska u kružni tok, imaš prednost osim ako nije znakom drugačije naznaćeno, jer kad ulaziš moraš se uključiti u prvu traku (vanjski krug) a onaj ko ti dolazi sa lijeve strane mora biti u unutrašnjem krugu ( jer vanjski je samo za izlazak a izlazak je odmah do tebe lijevo, prije tvog ulaska)
 
Legend
Problematika je ovdje kod slike kao sto je kolega nacrtao pogledaj gore, gdje je on bio u unutrasnjem krugu i htio da se iskljuci na sljedecem izlazu, sto znaci da je sa vozilom morao zauzeti poziciju i preci u vanjski krug da bi se iskljucio sa kruznog toka, a bas u tom trenutku se ukljucivao drugi vozac u vanjsku traku takodje, gdje je moglo doci do kontakta izmedju dva vozila
 
Član
Problematika je ovdje kod slike kao sto je kolega nacrtao pogledaj gore, gdje je on bio u unutrasnjem krugu i htio da se iskljuci na sljedecem izlazu, sto znaci da je sa vozilom morao zauzeti poziciju i preci u vanjski krug da bi se iskljucio sa kruznog toka, a bas u tom trenutku se ukljucivao drugi vozac u vanjsku traku takodje, gdje je moglo doci do kontakta izmedju dva vozila
ne, u tome i jeste bit, možeš se isključiti i iz unutrašnjeg kruga, ne moraš prvo se prestrojiti u vanjski, jer onaj u vanjskom ne smije produžiti dalje u krug, a na izlazu postoje dvije trake tako da se obojica mogu ubaciti..
u svakom slučaju naš kolega ovdje je bio u pravu, osim ako nije pokušao da se isključi u prvu traku na izlazu
 
Član
Et npr Zenica je sva skoro u kruznim tokovima sad....a ni jedan kruzni nema dvije izlazne trake.....i pravilo je na svakom kruznom kod nas ...ko je u njemu ima prednost...
 
Legend
ne, u tome i jeste bit, možeš se isključiti i iz unutrašnjeg kruga, ne moraš prvo se prestrojiti u vanjski, jer onaj u vanjskom ne smije produžiti dalje u krug, a na izlazu postoje dvije trake tako da se obojica mogu ubaciti..
u svakom slučaju naš kolega ovdje je bio u pravu, osim ako nije pokušao da se isključi u prvu traku na izlazu
nisi me razumio, naglaseno je da u kruznom toku, tj na njegovom izlazu ima 1 traka (recimo slucaj ilidza prema pejtonu ilii dobrinja prema gimnaziji)
Znaci onaj iz unutrasnje trake se mora prestrojit u vanjsku da bi se iskljucio iz kruznog toka, a recimo bas u tom trenutku drugi ucesnik u saobracaju treba da se ukljuci u kruzni tok..
 
Top