Kruzni tok

Kruzni tok

Legend
@emirEX_sa Auto koje se kretalo plavom linijom nije skretalo u desno nego je hteo pravo da ide.
@.nOKe Ovaj kruzni tok ima samo jednu traku na izlazima.
On je duzan da se prestroji u unutrasnju traku u trenutku kada ulazi u kruzni tok, osim ako odmah na sljedecem se ne iskljucuje i ako je opet ponavljam izlaz kruznog formiran kao 1 saobracajna traka.

Dakle, u ovom slucaju on je bio duzan da te propusti da se iskljucis pa tek onda da se on ukljuci u kruzni tok, pod uslovom naravno da si ti dao zmigavac da ces skrenuti desno na ovom izlazu.
Bilo kako bilo, u kruznom toku vrijedi pravilo koje je kolega vec napisao gore, dakle oni koji su u kruznom toku imaju prednost
 
Član
Samo ako postoji znak da ulaziš u ulicu sa znakom prvenstva ovome što prilazi kružnom toku, onda ovi u kružnom toku imaju prednost, ako ga nema, onda važi pravilo desne strane, što znači da ovaj što je u kružnom toku mora pustiti ovoga što tek dolazi unutra.
 
Član
Ti si naveo da nikad ne vazi, a ne u bosni ... :D

Nez sto onda stavljaju u testovima kruzni bez trokuta, i gleda se pravilo desne strane kad se to kod nas ne primjenjuje ?
 
Legend
Samo ako postoji znak da ulaziš u ulicu sa znakom prvenstva ovome što prilazi kružnom toku, onda ovi u kružnom toku imaju prednost, ako ga nema, onda važi pravilo desne strane, što znači da ovaj što je u kružnom toku mora pustiti ovoga što tek dolazi unutra.
nikad..
to mozda kod tebe tako vazi ;)

Belgija, inace zemlja koja je izmislila kruzne tokove i zemlja u kojoj se najvise isti i primjenjuju koristi isto pravilo kao i mi.. debilno je da se auta zadrzavaju u kruznom toku i da na taj nacin gomilaju, puno jednostavnije je da auta koja su vecu kruznom toku imaju prednost, tako da ne vidim svrhu dalje polemike oko istog.
 
Član
enu6egyr.jpg
me2y2yna.jpg
 
Član
@Amer mislio sam da je u europi u svakoj zemlji isto..al et po bihamku nije... Ima zemalja gdje vozila koja prilaze kruznom toku imaju prednost, sto je ko sto nOke kaze debilno.
 
Član
@Amer mislio sam da je u europi u svakoj zemlji isto..al et po bihamku nije... Ima zemalja gdje vozila koja prilaze kruznom toku imaju prednost, sto je ko sto nOke kaze debilno.
I ja sam isto to mislio, bas je debilno da ovi sto ulaze imaju prednost, i jos mi glupo sto ubacuju u testove takvo pitanje ak ose ne koristi kod nas, eto ima slika iznad
 
Član
nikad..
to mozda kod tebe tako vazi ;)

Uvijek, prelistaj ti malo testove. Boli mene uvo za Belgiju, pravila su sada takva. I Bihamk navodi:
Kružni tok je označen znakom za kružni tok saobraćaja + znak prvenstva prolaza

Što će mu bogati ovaj znak prvenstva onda? A imaš i link ovdje sa bihamka:
http://bihamk.ba/index.php?option=c...obracaja&catid=11:savjeti-vozacima&Itemid=141
U kružnom toku, izuzetno, saobraćaj može biti regulisan bez saobraćajnog znaka “nailazak na cestu sa prvenstvom prolaza”, npr. sa svjetlosnom signalizacijom (semaforima) ili drugim saobraćajnim znakovima, te se u tim slučajevima primjenjuju opšta pravila prvenstva prolaza, a u skladu sa postavljenom signalizacijom.

Dakle, primjenjuju se opšta pravila prvenstva prolaza i slučaju da nema znaka.

@-iEx-

E pravi si biser, čuj greška, što nam ne odgovara onda je greška? Niđe veze.
 
Legend
@-iEx-

E pravi si biser, čuj greška, što nam ne odgovara onda je greška? Niđe veze.

Sta tebi odgovara/ne odgovara, da imaju prednost vozila koja ulaze u kruzni tok ?
E onda si ti pravi biser, ono ima logike da dok se vozis kruznim tokom stanes da propustis auto koje treba da udje u kruzni tok, ono mislim, logicno bas, a prakticno da ti ne pricam, onda bi svaki frekventni kruzni tok trebao imati radius od 50 metara da bi bio funkcionalan..
 
Član
Kružni tok je označen znakom za kružni tok saobraćaja + znak prvenstva prolaza ili znak stop. Ukoliko ovi znakovi nisu postavljeni, to znači da se raskrsnica ne smatra kružnim tokom i primjenjuje se pravilo desne strane.Iz tvoje jbn Belgije
 
Top