Kruzni tok

Kruzni tok

Imao sam jednu ovakvu situaciju u kruznom toku.Ja sam se kretao crvenom linijom(hteo sam da skrenem desno), a plavom linijom je isao Pasat 2 (malo je falilo da me udari,sreca pa sam zakocio na vreme),sada mene zanima ko bi ovde bio kriv da je doslo do saobracajne nesrece?

kruzni-tok.jpg
 
Član
Po testovima ko je u kruznom toku duzan je pustiti onog sto se ukljucuje s desne strane, dok je kod nas ko je u kruznom toku ima prednost jer onom sto ulazi u kruzni ima trokut naopacke.Btw ja nikad ne ulazim u taj manji krug uvjek ostanem u vecem lakse se iskljuciti, jer stoka nece da te propusti.
 
Član
Zajedno ste bili u kružnom toku koji ima 2 trake, ti bi bio kriv. Po nekom pravilu isključuješ se iz ove bliže, vanjske trake. Nije logično da presijecaš njegovu traku da bi se isključio.
 
Super Moderator
jest samo sto niko ne vozi unutrasnjom trakom i po sata se ukljucujes u kruzni tok tako da ni meni ne pada napamet da idem unutrasnjom pa da se jos prestrojavam da mogu izaci :D
 
Član
Zavisi kako gdje. Evo recimo prosle sedmice sam bio u Podgorici, i navozao se tamo pravo.. skoro svi kruzni su sa dvije trake. Ni jedan jedini put nisam cekao vise od 3 sekunde da se ukljucim, vozi se unutrasnjom, a ko skrece na prvoj raskrsnici normalno upada odmah u vanjsku..
 
Poslednja izmena:
Legend
Ne bi bio kriv sigurno, jer si pravilno zauzeo poziciju u kruznom toku, pretpostavljam da si dao zmigavac za skretanje u desno , on je duzan da te propusti.
 
Legend
zavisi noke, ako ovaj plavi izlazi odmah u prvu odlivnu traku onda on ima prednost
Neprecizno je nacrtan kruzni tok, ako imaju 2 trake i na izlazima, onda nece doci ni do kontakta , ako dodje do kontakta gledat ce se koji od ucesnika nije zauzeo pravilno poziciju u kruznom toku/traci.
Ako je jedna traka ulivna i izlivna, kao sto je recimo slucaj na onom kruznom toku na ilidzi na onom izlazu tamo ispod sara centra, onda onaj koji je u kruznom ima prednost definitivno..
 
Član
Ako je tako onda ko je prvi uso ima prednost i to je to....samo trebas dat zmigavac kad se iskljucujes
 
Top