Kontrola vozila sa zatamnjenim staklima

Kontrola vozila sa zatamnjenim staklima

Član
-Suki- je napisao(la):
seat keno je napisao(la):
Ja sam platio 4 kazne za zatamljena stakla u 10 dana,svaki drugi dan su me zaustavljali i peglali i na kraju sam skinuo folije sa prednjih stakala a ostavio sam na zadnjim i sajbi i od tad sam miran!!!

pa imas li ijednu kaznu,koji clan pise....evo ti si platio kako kazes vec 4....a u Gradačcu vanredni,slikanje ovo ono,pa mene sad zanima ko koga ovdje je*e...ali kao i obicno je*u oni nas,ajd sto je*u nego sto usi zavrcu.....


@almir....evo covjek gore napisao da je platio 4 kazne....!!!!!!!

evo slucajno sam sacuvao ovaj tiket,pise sljdece:eek:krivljeni je zatecen da upravlja pomenutim pmv na kome su bile zalijepljene tamne folije na prednjim bocnim staklima
cl.203;st.1;propisa:pa nesto pise necitko,ne mogu da procitam;kaznjivo po clanu.238;st.1;tacka 38 istog propisa i naravo 40.00 km!Platio sam ovakve 4 iste!
 
I kod nas je do skora bilo samo si kazne placao, sada vise ne pisu kazne, vec te direkt vodi na tehnicki, i salju ti prijavu i ides na sud ako se podjes buniti...

Znaci govorim ovo jer su mi jarani svi poskidali folije naprijed, tako im je receno kad su zaustavljani i kad su skidali folije! Policajac rece, prvo smo opominjali, pa pisali kazne, pa opominjali, i posto se mnogi pravili budale, sad idu rigoroznije mjere..
 
Član
sve je to iole normalno,ali brate komsija moj je popusio kaznu zbog fabricki toniranih stakala, nisu naprijed normalno. Nego je kupio G4 karavan,i na njemu fabricki tamna stakla,neka nijansa izmedju tamne zelene i svijetlo crne,jbg ne znam,jebena neka nijansa uglavnom. Pisali mu kaznu, on potpisao i primio nalog i et, to kad sam cuo:icon_eek:
 
Član
haver ima na autu tvornicki tamna stakla, nazad poprilicno crno, a i naprijed je otprilike on onih normlanih "duplo" tamnije... uvijek se nadurava sa njima.. kaze nisu folije, evo vam zilet rezite, ali ako izgrebete staklo, vi cete popravljat.... koliko je on govorio, da u nasem zakonu se uopste ne spominju tvornicki zatamljena stakla, tako da ona i prolaze... :icon_rolleyes:
 
Član
Mene su 2-3 puta pitali za stakla, a nidje veze... tonirana fabricki (zeleno), ali su sva tonirana... izdaleka bas izgleda k'o zatamnjeno... naravno, nisam popusio kaznu :)
 
Član
Ja se vozam vec 3 sedmicu po gradu, tamna stakla 100 % folija, ljetne gume nije me niko zaustavio, mislim da kad vozis normalno da te ne peglaju toliko, vec ako te vide da projuris onda te peglaju za sve i svasta...
 
Član
smajke je napisao(la):
Ja se vozam vec 3 sedmicu po gradu, tamna stakla 100 % folija, ljetne gume nije me niko zaustavio, mislim da kad vozis normalno da te ne peglaju toliko, vec ako te vide da projuris onda te peglaju za sve i svasta...

nema ti to veze kako vozis vec ti se jednostavno posreci da te ne zaustave i to je to

On tebe ak oce zaustavit radi folija il pregleda opreme zaustavit ce te il iso 40 il 80 a radar je druga prica kad te s njim skine znas zasto te zaustavlja :D:D

I kod nas zezaju ako su prednja zatamnjena za zadna bocna i zadnju sajbu ne obracaju toliko paznju al prednja ako su odam primijete i et valja se prepirat s njima :icon_rolleyes:
 
Član
ali eto gledam ovo kod ivice... to je onaj skroz blagi procenat, mislim i kod mene je "slabi" llumar naprijed, nisu me radi toga barem jos peglali... mada znali su, zaustavi me navecer, pa konta bil mi dao da pusem, pa kaze aj ne moras, vadi opremu, trazi uze, pa broji i sijalice, ne bil na sta pisao... doduse uvijek kad me zaustavljaju, cim on lizalo, ja za prekidac spustim prozor barem do pola...
 
N

nenad

Ja danas izvrsio svoju gradjansku duznost i skinuo sve folije, ne mogu vise da me maltretiraju! U zadnjih 10 dana su me zaustavili gdje god sam kreno, popusio 2 kazne, milion opomena i na kraju nemam vise volje. Imam jebene folije od kada sam uzeo Punta, preso granica i granica, niko me nikada nije pito za njih, ali su sada folije public enemy No. 1 i zato ljudi skidajte to sa stakala, svima ce nam biti bolje :D
 
ja sam imo susret sa nasom cobanijom od policije vise put radi stakala al svaki put se izvucem na to sto imam strane table a imam omologaciju EU zadnji put mi policajac direktno u facu kaze momak kazna ti se pise za ova stakla STA TI MISLIS KOSI TI STASI OVO ONO dere se na mene ja fino hladan mrtav izadjem iz auta i kazem mu fino slusaj ljutino nisam ja sa otbom cuvo ovaca kao prvo drugo ja nisam drzavljan ove u neku stranu propale zemlje tako fino ohladi ako te nesto drugo interesuje pitaj normalno i pogledaj, i posle toga dolazi mu i kolega i tako su me drzali malo vise od sat vremena ja sam im se smijo u facu nisu znali sta da rade vise sve su pregledali i nisu imali zasto da napisu kaznu i kad sam kreno samo sam im reko ljudi vi stvarno neznate vas zakon zanima me ko je vama sam dao taj poso sjeo u auto i vacijo sma im jedan dobar debel skri i malo garezi :D
 
Član
Kod nas je potpuno dozvoljeno na svim staklima osim šoferke. Šta se dešava kad ja dođem u bih sa mojim autom koje je registrovano u zemlji gde je to dozvoljeno? Dok sam imao hondu accord i renault megane imao sam folije i bez problema sam išao po bih pa zato i pitam...jel se to nešto menjalo?
 
nemogu ti nista sam mogu te malo da zezaju jer se ti drzis zakona tvoje drzave nemozes ti skidati folije sa auta zato sto moras da ides nekoliko puta u bosnu imam veliko iskustvo sa tim
 
Ma seru ba, jebote ljudi se ubijaju, kolju, dilaju drogu, kriminalom se bave, i sve to znaju, a oni ganjaju ko ima zatamnjeno auto..
 
Lijepo stoji u zakonu kako se smije i gdje zatamnit. Ne moze ni kod nas do zore sijati kako ko hoce, drago mi je sto su krenuli i s tom akcijom...
 
Top