Kontrola vozila sa zatamnjenim staklima

Kontrola vozila sa zatamnjenim staklima

Član
da se razumijemoo ja nemam folije pa nema ni razloga da zagovaram ovo ili ono nego mi samo dize pritisak kad nas vlasti prave idiotima....
 
-Suki- je napisao(la):
da se razumijemoo ja nemam folije pa nema ni razloga da zagovaram ovo ili ono nego mi samo dize pritisak kad nas vlasti prave idiotima....

Moze im se, sta drugo reci..

Ivicu su isto zaustavljali, on je valjda platio kaznu, imas pravo na licu mjesta skinuti folije i ne pise kaznu..

I ne znam sta je cudno za tehnicki, folije se ne smiju imati na prednjim staklima, znaci da ima pravo da te posalje na vanredni tehnicki, i bit ces "tehnicki ne ispravan" i sta onda, dobijas kaznu, mislim kome se isplati natezati po sudovima, radi folije, slobodno, i onako ce izgubiti, i ti njih prije ili kasnije moras skinuti..

Bolje da ganjaju one bez rasvjete i kocnica, trulezine po putu, umjesto folija.. Koji vrag onda oni politicari imaju pravo biti komplet zatamnjeni?
 
Član
da vam malo prevedem ovo, posto izgleda ne kuzite o cemu se radi, ovo je akcija PUNJENJA BUDZETA!!!! dakle kraj je godine, treba napunit budzet, isto se radilo i u sa, kaznjavalo se sve zivo pred kraj godine, sad je normala...
 
Član
Od 50% zaposlenog stanovnistva 40% radi u administraciji Njih ne moze namiriti ni budzet Evropske unije
Ja sam platio kaznu zbog folija uz potjeru prilikom zaustavljanja za kojom nije bilo potrebe (bili su u civilnom autu) i krajnje bezobrazan i neljudski odnos policijskih sluzbenika pri cemu nisam napravio apsolutno nikakav prekrsaj Na pitanje cemu sve ovo kazu bio nam cejf
 
Član
9.12.2010

zaustavljen u Tz bas radi folija
pise u nalogu, citiram "...prilikom kontrole ustanovljeno da isti upravlja m/v na kojem su dodatno zatamnjena prednja bocna stakla, a sto je suprotno odredbama cl. 46.85.3 - pravilnika o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterecenju..."

prekrsaj po
cl.203 st.1 tacka 1 propisa ZOBS kaznjivo po cl. 238 st.1 tacka 38 (kazna 40,00 km)

dobio sam ih tovar , nisam nikad ni pogledao dosad sta pise u njima.....
 
Član
trizex je napisao(la):
9.12.2010

zaustavljen u Tz bas radi folija
pise u nalogu, citiram "...prilikom kontrole ustanovljeno da isti upravlja m/v na kojem su dodatno zatamnjena prednja bocna stakla, a sto je suprotno odredbama cl. 46.85.3 - pravilnika o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterecenju..."

prekrsaj po
cl.203 st.1 tacka 1 propisa ZOBS kaznjivo po cl. 238 st.1 tacka 38 (kazna 40,00 km)

dobio sam ih tovar , nisam nikad ni pogledao dosad sta pise u njima.....

e to trebam

clan 238.1.38 po kojem je naplacena kazna kaze:
38) возач који у саобраћају на путу управља возилом које нема исправне прописане уређаје и опрему осим уређаја за управљање, уређаја за заустављање, уређаја за спајање вучног и прикључног возила, тахографа и пнеуматика

ovo nema veze sa folijama,jel tako????

idemo dalje....

clan 203.1 zbog kojeg si navodno zaustavljen kaze:

Члан 203.
(1) Возила у саобраћају на путу морају да испуњавају прописане услове у погледу димензија, укупне масе и осовинског оптерећења, заштите човјекове околине, као и да имају исправне прописане уређаје и опрему.

opet nema veze sa folijama....

a za ovo 46.85.3 iz pravilnika o dimenzijama bla bla...cu provjeriti i javiti....
nemam ga sad kod sebe...








e za ovo 46.85.3....to nepostoji ali postoji 46.3 i kaze ovako:

(3) Stakla na vozilu ne smiju se na nikakav na~in dodatno
zatamnjivati (postavljanjem folija ili dodatnim bojenjem
stakla), izuzev zadnjeg stakla i bo~nih stakala autobusa za
postavljanje odobrene reklamne folije.

ali to je TEHNICKA NEISPRAVNOST i za to se ide na vanredni i nema veze sa clanovima gore po kojima se pisu kazne...
 
Član
niksa, jesi u sarajevu zaustavljen? Meni je doticni policajac rekao nakon sto sam zaustavljen 18og, Sine, mi samo radimo svoj posao, blizi se kraj godine, budzet se puni, imamo takva naredjenja, cak nisam nista ni potpisao, ni dobio nalog, vec sam zapisan u teku, i receno mi: Ako budemo imali malo posla, dobices kaznu :D i dobio sam je.. nista strasno, dosta policajaca kad zaustavlja radi toga, rade to namjerno, iz cejfa kako ti je on rekao, ali boze moj, opet ima i onih normalnih... ja opet nikako ne kontam zakon po kojem ne mozes imat zadnju sajbu zatamnjenu, kad sva nova auta dolaze sa zatamnjenom sajbom(dodatna oprema)
 
Član
ja sam platio,40 km,NISAM SKINUO FOLIJE,ili da idem na vanredni,a ti suki si vidio u mene % folija......al et kako god jebase me :D
 
Član
stavio sam gore ivica sve zakone,po tehnickom praviliniku ne smije nikako folija....ali za to ne ide kazna nego vanredni tehnicki...tu je kvaka....

e da...ovo e iz pravilnika iz 2007god....u istom stoji da vozila moraju imai LPG naljepnicu ako imaju pogon na isti....sad to nije slucaj...
e sad doslo je do nekih promjena u tom pravilniku,ako sta iskopam javicu vam....
 
Član
Ma to ti je individualno i sve do toga ko te zaustavi,jer on ako hoce nesto da pise pisace! A svadjati se i ubjedjivati sa njima ne isplati! Tako da sta bude bude!
 
Član
-Suki- je napisao(la):
stavio sam gore ivica sve zakone,po tehnickom praviliniku ne smije nikako folija....ali za to ne ide kazna nego vanredni tehnicki...tu je kvaka....

e da...ovo e iz pravilnika iz 2007god....u istom stoji da vozila moraju imai LPG naljepnicu ako imaju pogon na isti....sad to nije slucaj...
e sad doslo je do nekih promjena u tom pravilniku,ako sta iskopam javicu vam....



ma kako god jebes ih,dosadni su ko proljev i glupi su do BOLA,jos na kraju izgubili mi moju vozacku....mos mislit

33zbn8k.jpg

20r1cn.jpg

eto na prvoj slici prednja bocna stakla i njegov postotak zatamnjenja......
 
Član
ivice zbog ovoga te zaustaviili? ovo uopce nije zatamnjeno? 50%? to je ko da nema folija uopce... to je zato sto ti je tuniran auto, i vjerovatno takve najvise i zaustavljaju
 
Top