Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
SašaCRX je napisao(la):
mislim da jeste 105ks 6 brzina :icon_confused:
2.0 tdi je sa 6 brzina (i ide bez problema i preko 215km/h po ćukama)
1,9tdi je sa 5 brzina (jedino posebna narudđba makar sam dosad to vidio samo u G5 -ima ga moj bivši šef)
http://www.skoda.com.hr/technik_te.php?B_ID=142&vergleichsBody=142&ausgangsMotor=420-263&vergleichsMotor=414-263
što se tiče brzine...210 km bi moglo ić (po ćukama)ak je 6 ganga ili ak je velika,velika nizbrdica.
btw. kolega ima chipanu A5 1.9 tdi (mislim da je oko 143 ks) i najviše je išel 210-215 po ćukama ili ti 202 po gps-u.:icon_smile:

ja sam svoju makinu samo jedanput uspel dobit do 215km/h i to na nizbrdici ...osječaj je kao da ideš 160 u fićeku (cca 4500 okretaja) al čim sam došel na ravnicu brzina je pala na 210km/h
 
Član
da malo popravim brzinu


b57d5aa0.jpg
 
Nešto sitno više od 200 :icon_smile: možda 205-210 maximalno, ja više nisam smjela :D a auto je moglo naravno, al strah je strah ipak :D slike nema naravno, ko je lud da pri tom sam slika a ne volim baš toliko gas stisunti sa nekim u autu
 
Član
zaboravih:
elektricni viljuskar 25 km/h :))))

sad sam prosao pored sajma u Beogradu 175, ali skinuo tablice sa auta :lol::cool: :pP
 
Član
Sa svojom Celicom 240 km/h, ali svi morate uzeti u obzir da satovi dosta "lažu", tako da je to sad pitanje koliko sam tačno išao.
Naravno vozio sam za svoju dušu, i na toj mi brzini nije na pamet padalo da slikam, jer se nemam šta s tim nekome dokazivati. Mada ovo forsiranje do krajnjih granica nije nikako pametno i ne preporučujem nikome, što zbog toga što stavljamo glavu u torbu, a i sigurno da škode motoru toliki obrtaji, posebno ako ulaze u crveno polje.
Ali istina jednom se mora probati koliko auto može max ići, ali samo jednom :cool:
 
BHT Ovisnik
pa u novijem S-LINE u B7 i nije toliko strasno na ovoj brzini slikati na autoputu,evo npr. u audi-u b5 2.5tdi 150ks karavan,5 nas u autu,u gepekt bukvalno nije mogao vise ni dezodorans stati jer idemo iz njemacke u hercegovinu na mjesec dana(ja se vracam,nisam te srece da gore zivim:D) i pod tolikim teretom na 200 slikam ,osjecaj kao da ides nekih 70km/h
96cd7c167a538ec7c41089e52e672883.JPG


dok uzmemo u obzir ovaj sline jaci,bolji,stabilniji nista posebno strasno na 230 :cool:
 
Top