Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa neznam momci sta da Vam kazem,tema je "koliko chip moze da steti motoru" a ne kvarovi...
Svasta se moze rijesiti remapom ali SM radi samo tuning,nikakav servis i slicno nedolazi u obzir tako da je osnovni uslov da auto mora biti potpuno ispravno prije chipovanja a zasto trza ili nece preko 100 km/h to mora da vidi u servisu jer ja nemam vremena za te stvari ako bas niko drugi to nemoze da rijesi onda ja to prihvatam ali za paprenu cijenu :D
 
Član
Možda je do maf senzora..pa zato ne ide.
Ovo sa štopanjem u 3. brzini je možda do blokade radi kraćeg prijenosnog omjera(radi 6. brzina)
Provjera protokmjera zraka ili maf senzora ..optimum chip i iznad 100 mu neče ni trebat treča brzina:D
 
Početnik
gluposti da se nemoze skinuti potrosnja sa remapom tko je to vec gore napisao. ili da nema smisla to raditi, na autu koji sluzi za vozanje i putovanje, nidje veze.

jos je Srdjan objasnio na osnov cega se na TDI-u dobije manja potrosnja remapom.

neki dan je na mojoj Octaviji uradjen ECO tuning kod SM-a. dok je pod punim gasom snaga pravo dignuta.
u svim rezimima voznje auto je daleko ugodnije i ljepse za voziti, smjesno mi je sad da davno to nisam odlucio uraditi na autu.

ja nebi uopce trosio energiju na raspravu o chipu/remapu, tko vec zeli izvuci vise iz auta nek bude sretan da to ima uraditi kod nas u BIH kvalitetno i ispravno, te pare koje platite za remap su zapravo smjesne kad se pogledaju cijene ostalih puteva tuninga motora.. a i kad se pogledaju cijene gotovih chipova od nekih drugih firmi, koji garantujem se nemogu porediti sa kvalitetnim remapom
ukratko tko zeli vise nek plati i imat ce, to uopce nisu veliki novci s obzirom koliko se dobija, i to bez mehanickih prerada. SM Chip Tuning ;)
 
Član
Srđane ako budeš dizao cijenu usluge nemoj puno... ja planirao doći na proljeće... :icon_smile:
A prije toga kao podloga za chip tuning servis turbo punjača... a možda i KN filter uleti...
 
Član
m50b25 je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
pa da te pitam da li je bolje voziti na zacepljen katalizator ili isti skinuti?
Sta je stetnije ?

Kralju nisam niti imalo aludirao na tvoje postove, ti se bavis chipanjem i uvjeren sam da znas kako i sta bolje nego ja ;)

NHF ali bilo je par postova od nekih drugih i od samog zacetnika teme kako je samo tako skinuti kat i sve 5.
Kat se za nuzdu moze skinuti ako je zacepljen ali i to je za nuzdu. Kada se stavlja ispuh stavlja se da valja, a ne ovako rezi pilaj sjeci.

Samo sam aludirao na to da se ne moze za sitne pare dobiti i odlican rezultat i 100 000 sa prstom u uhu jos.

Covjek i ne zna kakav mu je kat a pretpostavka mu je da je nakon 9 godina dao svoje.

a daj molim te nemoj pametovati.j*ote katalizator.ja sam izvadio sve iz njega.auto vuce nenormalno.jel tebi lakse disatti kad je nos zacepljen??????????
 
Član
Astra je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Srđane, jedno pitanje, Golf 5 105ks TDI, 6 brzina... vlasnik kaže navodno da zaštopa na 100km/h u trećoj npr kad pretiče, i pita da li se može to riješiti.
Nebi vjerovao da je ovo moguce, da prije par dana nisam vidio novu astru dizel oko 140 ks,stara godinu ipo, presla 20,30 milja, prodaje se za 11 hiljada, tamo vamo auto ne moze ici iznad 100km/h!!!! Kaze da su posjetili sve moguce servise i da im niko nije uspio otklonit kvar.. Ja mislim da bi se to mozda moglo remapom elektronike sredit,ali eto nek se srle javi on zna najbolje

Sorry na off,al provjerite EGR ventil,zna biti uzrok.Auto nece da predje odredjene obrtaje.....
 
Početnik
ZNA Spico :) on je doktor za opele..


i jel se pali lampica inspekcije motora..

skoro sam imao slucaj

zamjenili EGR i LMM

sad aut oide kak spada..

mislim ici ce dok remap odradimo..

motor 2.0 DTI 100KS


:)
 
Član
Neznam vise cemu tolika rasprava oko toga jel trosi vise, problemi oko chip tuninga i sl..
Tolike teme su otvorene u vezi chiptuninga, toliko pitanja postavljeno pa ljudi moji zar neznate koristiti opciju "Pretraga BHTuning Foruma"

Normalno da chip nevalja i da nesmanjuje potrosnju kad je u pojedini ljudi noga zakovana na papucicu od gasa. Za njih nisu ni kolica da vozaju oko kuce a ne turbo motori. ha ja... da negovorim nacin na koji svoje vozilo odrzavaju :icon_mad:
 
Član
molim Vas ozbiljno pitanje,ozbiljne musterije....apsolutno svaki post sam procitao i ne samo na ovom forumu...zelio bih optimum,znaci umjereni chip tuning na model Passat 1.9 TDI 130KS 4 motion 2003 195000km presao imam sve servise uredno uradene u ASI,auto odrzavano fenomenalno,nisam trkac normalna voznja porodicnog covjeka koji malo brze vozi i pretice kada je to potrebno,nikada ne idem preko 3500 obr..
1.interesuje me cijena optimum chip sa KN filterom i sta dobijam sa njim a sta bez njeg?
2.gdje i kome da se javim u Sarajevu na obostrani dogovor i zadovoljstvo?
3.imam li pravo testnog perioda bar 10-15 dana,ali prije stavljanja chip da auto proba osoba koja ce to postavljat da se uvjeri u neko stanje u kojem se nalazi automobil-narodski receno da vidi kako auto ide na krace i vece brzine?
4.kolika je ocekivana snaga sa chipom a da je koliko toliko sigurna?

hvala puno na vremenu,Sarajevo!!!!!
 
Član
1. evo link http://www.smchiptuning.com/3308/vw-passat-3b-3bg-1-9-tdi-130
cijena panel K&N filtera je 150 KM

2. SARAJEVO (BIH)
SM chip tuning
Mustafe Behmena 36
33000 Sarajevo
sarajevo@smchiptuning.com
+387 62 571 711
Admir

3. nema potrebe nista da se testira jer smo uradili desetine i desetine takvih motora i to je provjerena stvar,ako sad moze Vas auto da ide 210 km/h onda je sve uredu a ako ne moze da dohvati tu brzinu onda morate u servis prvo.

4. SM optimum preporucujem a mozete uraditi i ECO tuning tu se biti porast snage +20 ks a motor ce manje da trosi.
 
Član
postovani, javite se momku iznad vas sto je komentirao-Mrva, on je zastupnik SM Chip Tuninga za Sarajevo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top