Koji motor u golf mk2 VR6_ABF_G60

Koji motor u golf mk2 VR6_ABF_G60

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
daj ba kakav raspored, nebi to bio prvi golf sa VR masinom....ispade sad da se golf VR nemoze ni voziti haha


metni:) vr-a i uvivaj, kuliraj :cool:


utice ta tezina ali to se nece ni osjetiti u svakodnevnoj voznji, osjetilo bi se mozda na nekoj stazi :lol::lol:
 
Član
haso je napisao(la):
ja kad bi vec mogo da biram uzeo bi VR-a :icon_smile:

cuj fola tezak za krivine pa neces ko kamikaza ulijetati u krivine ili voziti rali i sl. pusti to ba
Istom logikom mozes reci koji ce ti ku vr u dvici neces rally voziti.Ceifi su ceifi meni je recimo na mnogim relacijama mojim tempom voznje auto nestabilno i velika stabilnost mi je jako vazna vaznija od pukog potezanja na pravcu a ovo da je duja sa vr-om nestabilna zbog pre loseg rasporeda masa sam citao vise puta ali nemam osobnog iskustva a takvim autom.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
haso je napisao(la):
ja kad bi vec mogo da biram uzeo bi VR-a :icon_smile:

cuj fola tezak za krivine pa neces ko kamikaza ulijetati u krivine ili voziti rali i sl. pusti to ba
Istom logikom mozes reci koji ce ti ku vr u dvici neces rally voziti.Ceifi su ceifi meni je recimo na mnogim relacijama mojim tempom voznje auto nestabilno i velika stabilnost mi je jako vazna vaznija od pukog potezanja na pravcu a ovo da je duja sa vr-om nestabilna zbog pre loseg rasporeda masa sam citao vise puta ali nemam osobnog iskustva a takvim autom.

nezz sta bi ti reko....ali npr kod nas u tz tu stabilnost nemas gdje iskoristiti

nista onda ubaci tu laksu masinu pa divljaj kroz krivine i vozi da maximuma, nek piste gume...mislim stvarno...mislim da je to nebitno
 
Član
haso je napisao(la):
nezz sta bi ti reko....ali npr kod nas u tz tu stabilnost nemas gdje iskoristiti

nista onda ubaci tu laksu masinu pa divljaj kroz krivine i vozi da maximuma, nek piste gume...mislim stvarno...mislim da je to nebitno
Probaj jednom na maximumu voziti npr relaciju Neum-Dubrovnik,imas 3 pravca a sve ostalo krivine i to ebene.Ili Opuzen - Neum i sl,piste gume sve u 16 :icon_biggrin: pa mi kadjo iz garaze od 150ks jer je nestabilan(mislim da mu je iskrivljen most ili neznam sta) smeta na cesti u golfu od 112 ks do Dubrovnika.Stabilnost je nekima vazna ali ponavljam nemam iskustava sa dujom u kojoj je vr,evo covjek gore ima i to postujem,mozda su to samo glasine.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
haso je napisao(la):
nezz sta bi ti reko....ali npr kod nas u tz tu stabilnost nemas gdje iskoristiti

nista onda ubaci tu laksu masinu pa divljaj kroz krivine i vozi da maximuma, nek piste gume...mislim stvarno...mislim da je to nebitno
Probaj jednom na maximumu voziti npr relaciju Neum-Dubrovnik,imas 3 pravca a sve ostalo krivine i to ebene.Ili Opuzen - Neum i sl,piste gume sve u 16 :icon_biggrin: pa mi kadjo iz garaze od 150ks jer je nestabilan(mislim da mu je iskrivljen most ili neznam sta) smeta na cesti u golfu od 112 ks do Dubrovnika.Stabilnost je nekima vazna ali ponavljam nemam iskustava sa dujom u kojoj je vr,evo covjek gore ima i to postujem,mozda su to samo glasine.

nebi zelio to da probam...jer nema potrebe za takvom voznjom.....al svako ima svoje........

a kakve krivine kakva stabilnost kad "rukne" VR:icon_smile:
 
Početnik
Da bas to na krivinama se pokazuje i sprema auta i vozacke sposobnosti,a na pravcu je vise do spreme auta..Rally majka automobilizma :cool:
 
Nije dovoljno samo ubaciti motor motor..Prije ubacivnja treba urediti:

1. Kocnice - kocioni cilindar vece zapremine, vece diskove (po mogucnosti ventilirajuce jer su temeprature izrazito viske), jaca i veca kljiesta, dobre plocice

2. Ovjes - krace, tvrdje amortizere, jace opruge, utegnuti kompletan trap (kugle, krajnice, selene, spone letve i sl)

Tek onda motor dolazi na red...Mora se auto otimati u krivinama i cvrcati, pistati, kad ostane serijski ovjes, serijske kocnice, pa sve kontas koju ces prvo bankinu o'stemat... Dobar ovjes kosta 600 - 700 KM a da ne idemo dalje..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Nije dovoljno samo ubaciti motor motor..Prije ubacivnja treba urediti:

1. Kocnice - kocioni cilindar vece zapremine, vece diskove (po mogucnosti ventilirajuce jer su temeprature izrazito viske), jaca i veca kljiesta, dobre plocice

2. Ovjes - krace, tvrdje amortizere, jace opruge, utegnuti kompletan trap (kugle, krajnice, selene, spone letve i sl)

Tek onda motor dolazi na red...Mora se auto otimati u krivinama i cvrcati, pistati, kad ostane serijski ovjes, serijske kocnice, pa sve kontas koju ces prvo bankinu o'stemat... Dobar ovjes kosta 600 - 700 KM a da ne idemo dalje..
Potpis!:cool:
 

SL7

Član
roki_actros je napisao(la):
Nije dovoljno samo ubaciti motor motor..Prije ubacivnja treba urediti:

1. Kocnice - kocioni cilindar vece zapremine, vece diskove (po mogucnosti ventilirajuce jer su temeprature izrazito viske), jaca i veca kljiesta, dobre plocice

2. Ovjes - krace, tvrdje amortizere, jace opruge, utegnuti kompletan trap (kugle, krajnice, selene, spone letve i sl)

Tek onda motor dolazi na red...Mora se auto otimati u krivinama i cvrcati, pistati, kad ostane serijski ovjes, serijske kocnice, pa sve kontas koju ces prvo bankinu o'stemat... Dobar ovjes kosta 600 - 700 KM a da ne idemo dalje..

Stabilnost u mom autu je sredjena,mada jos vise moze,tvrdji je ovijes klocnut je do maximuma na felgama 8J i 9J x15 kocnice koce dosta dobro jedini problem su zadnje gume iako su nove ljetne na felgi 9j nemaju dovoljan grip zbog tezine auta,zato njih mijenjam stavljam zimske jest da se duplo vise trose ali budu kao slickove gume,naprijed su zimske i bolji je start i kocenje za 30%...
 
Član
Lija je napisao(la):
Da bas to na krivinama se pokazuje i sprema auta i vozacke sposobnosti,a na pravcu je vise do spreme auta..Rally majka automobilizma :cool:
U krivinama se vidi sprema cjelog auta a na pravcu u biti snaga motora i kompatibilnost mjenjaca.Osim toga u krivinama je adrenalin i pravi ceif za prave vozace :icon_biggrin:


sl7 je napisao(la):
Stabilnost u mom autu je sredjena,mada jos vise moze,tvrdji je ovijes klocnut je do maximuma na felgama 8J i 9J x15
Na ovim nasim oranicama od cesta nikako nije dobro da je auto pretvrd jer jednostavno odpepa po neravninama i mozes samo produziti pravo.Nesto tvrdje auto od standardnog ali nikako previse,za svakodnevnu upotrebu naravno ne govorim za trke gdje je asfalt obicno ko mlijeko.
 

SL7

Član
Kupljen je G60:icon_smile::icon_smile: jednom G uvijek G ,jednom sam dvicu G60 prodao i bukvalno rezao kao pas sam na sebe mjesec dana..
Svima hvala na pomoci..:cool::cool:
Moze lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top