Koji motor u golf mk2 VR6_ABF_G60

Koji motor u golf mk2 VR6_ABF_G60

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SL7

Član
GTI FAN je napisao(la):
VR je dosta tezak i kazu da s duja sa VRom i pri malo brzem ulasku u zavoj(ako ti je to vazno) ponasa katastrofalno.Mislim da je VR i znatno veci potrosac.Stari su to motori pa uzmi onaj za koji mislis da je u najboljm stanju,mislim da se ABF pokazao naj kvalitetniji i trajniji.

Bitna mi je stabilnost auta a pogotov to ulazenje u zavoje jer do kuce imam dio puta koji ima par krivina kojim cesto normala vozim 120 kmh,a nedaj boze VR pa da se zaganjam sa nekim ludjim od mene:123: los rezultat na kraju bi bio,ipak hvala na savjetu

Hvala vam svima na pomoci,VR sigurno neide u moje auto jer sam vozao syncra VR stranca 2 mjeseca to auto se nemoze nalit i rezervar pojede :shy: ali zvuk i start je bas sto mi odgovara pa sam mislio tu potrosnju sa plinom da ublazim ali...
ABF jeste da ima surovu snagu kao i kadet gsi ali imaju i slican zvuk koji se meni nimalo nesvidja..
G60 po meni ako se odrzava moze dugo ne mislim dirat remenice,stavljat manje ,cip itd..
ipak sam zbunjen sta odlucim to ce i da bude:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
G60 je smece ako se poredi sa ABF.
VR je dobar ako ces stavljati turbo na njega.

Od ova 3 motor G60 je najlosiji jer se ne moze naci ispravan i dobar motor sa dobrim kompresorom,a neces ga se navozati osim ako sve ne repariras ali to je puno para i ne vrijedi to raditi.

ABF je mnogo posten motor i sto se tice performansi,potrosnje kao i kvaliteta.
 

SL7

Član
SM chip tuning je napisao(la):
G60 je smece ako se poredi sa ABF.
VR je dobar ako ces stavljati turbo na njega.

Od ova 3 motor G60 je najlosiji jer se ne moze naci ispravan i dobar motor sa dobrim kompresorom,a neces ga se navozati osim ako sve ne repariras ali to je puno para i ne vrijedi to raditi.

ABF je mnogo posten motor i sto se tice performansi,potrosnje kao i kvaliteta.

Ovaj G60 motor je generalno sredjen Gpunjac je dobar,a i da crkne moze se veoma lahko na turbo prebacit,mnogo sam auta imao i naravno prodao,medju njima je bio Golf G60 koji je sklopljen u Mostaru isao je kao nevrijeme i njega mi je jedino zao bilo kad sam prodao.Auto pravim za vozanje a ne za street.
Da je auto za street onda 10milja u motor se ulozi ha ja..
Hvala na pomoci ;);)
 
Početnik
kod mene je sad G60 turbo, i bilo sta da se zajebe, odmah bi ubacio ABF, posto sam dosta na otvorenom putu, stalno idem na relaciji kakanj-sarajevo, a znam i kako jarana slusa njegov abf...
 
Početnik
Ganjamo se mi cesto autoputem, do 200km/h me ne moze stici, preko 200 me uzima, ja vise ne mogu, kratak mi mjenjac... sad cu aBd 16-tog u Gradisku na SR, pa cu znat i koliko ide na 402...
 
Početnik
Evo jedan los snimak sa autoputa, vidi se otprilike kako ubrzava od 160 pa gore, boost 0.7bar, posto me zezao dihtung na izduvnoj...
http://www.youtube.com/watch?v=yy-j5geuIhw
 

SL7

Član
Oggy je napisao(la):
Evo jedan los snimak sa autoputa, vidi se otprilike kako ubrzava od 160 pa gore, boost 0.7bar, posto me zezao dihtung na izduvnoj...
http://www.youtube.com/watch?v=yy-j5geuIhw

Dobar,Dobar zuca , ipak lahak je kec mora da ide jos stim motorom :smajli39:
 
Član
ABF je najbolji izbor ali ako je taj G60 npr u ovakvom stanju,dvoumio bih se.

http://www.pik.ba/artikal/1302357/motor-g60/
 
Član
ljudi moji nemojte zamjeriti ali vecina vas pise gluposti,ja sam vozio i 107ps i 139 i G60 i sad vozim 2.9 VR6 u istom autu i da odmah kazem u vezi te tezine sto vas dosta spominje za vr-a da nema nikakve razlike u krivinama,ama bas nikakve nasprem ovim motorima prije a trap je isti i sve je isto a sto se tice potrosnje meni je od 9 do 13lit a gradske voznje sa tankom predjem 500km pa gledajte potrosnju...
sto se tice potezanja 2.9 je brzi od G60 od starta a sporiji je npr kad ga stisnes
3-om sa 60 ili 4 sa 80...
jos jedna razlika,na autoputu sa G60 vec od 140 u autu je bucno od motora dok se sa vr-om na 200 vozis da ga necujes...
G60 trosio mi je 8 otvorene voznje a na pilanju i vise od vr-a....

sad je na tebi da odlucis sta ces i kako ces...
 
Član
ja kad bi vec mogo da biram uzeo bi VR-a :icon_smile:

cuj fola tezak za krivine pa neces ko kamikaza ulijetati u krivine ili voziti rali i sl. pusti to ba
 
Početnik
cccc znali iko sta znaci raspored tezine,i kako on utice na vozne karakteristike.???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top