Koji motor od 125 ccm??

Koji motor od 125 ccm??

Kaciga i za ledja stitnik,gledao sam dobrih i kostaju 250 KM to nije mnogo s obzirom da ti cuva kicmu, bubrege i ostale vitalne organ kad se slozis.A nisam ni mislio da uzimas sad odjela ili nesto, to ode preko 4 cifre. Nego gledaj hondu, suzuki, ili kawasaki. uvjek sam bio skeptican o yamahama. Vjeruj mi kad provozas 350 kubika, ono quick shifting trazit ces jos. Konkretno ja sam vozio suzuki dr 350, ja mislim da je s pocetka 90-ih motor, i izgleda solidno, nije uopste grdan za GP.
 
Član
Ljudi aBd sutra idem po ovu pokvarenu yamahu http://static.pik.ba/galerija/2012-09/slika-143459-2012-09-1347004637-velika.jpg valjda cu imati srece :cool:
Gdje izvrsiti obradu cilindra i koliko kosta otprilike ?
 
Super Moderator
Ne znam kojem majstoru ides al kod nas ima doktor za motore pa ako hoces dat cu ti broj i odvezi mu motor
 
Član
Moze broj za svaki slucaj, evo ga pred kucom. Karika pukla, vide se mala ostecenja na klipu i cilindru. Klip je 56.5. Malo sam se i prepao, sav je rastavljen :icon_rolleyes:
Ne znam otkud mu klip 56.5, ako kazu da su kod njih 56, da li to znaci da je vec brusen cilindar?


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
E ljudi, pomoc je potrebna sve dok ne upali :icon_biggrin: bio sam kod majstora, kaze da bi mogao upaliti na ovom klipu s ovakvim cilindrom. Potrebne su mi karike, cilindar je malo potrosen pa cemo probati s karikama, mozda i vecim. Samo da upali da budem siguran da je sve ostalo u redu, stanje onako, svakakvi sarafi su zavrtani.


Uploaded with ImageShack.us
 
Super Moderator
Drug, ja ti preporucujem da ti to ne radis sam....jbg ja budem sa tim majstorom skoro svaki dan i svasta mu dovlace a prvo sto kaze kad god mu dovuce motor ''ja ne znam sto diraju kad ne znaju'' pa tako da ti je bolje majstora dobrog, ako nemas dobrog majstora poslat cu ti ja sad broj
a KTM.... kratkotrajni turisticki motor.. taj motor je vise u gajbi nego na cesti ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
Drug, ja ti preporucujem da ti to ne radis sam....jbg ja budem sa tim majstorom skoro svaki dan i svasta mu dovlace a prvo sto kaze kad god mu dovuce motor ''ja ne znam sto diraju kad ne znaju'' pa tako da ti je bolje majstora dobrog, ako nemas dobrog majstora poslat cu ti ja sad broj
a KTM.... kratkotrajni turisticki motor.. taj motor je vise u gajbi nego na cesti ;)
Imam majstora za auta doduse, ali znao je i po koji motor osposobit'. Ima li tvoj majstor dijelova kakvih, karike i sl.? Vozena je druze, prije mjesec dana stala, vozio je maloljetnik pa nije vodio racuna izgleda. Svjestan sam ja da za ove pare nisam mogao dobiti nista bolje ;) Ima jos dijelova, ovo sam sastavio da vidim lici li na nesto, kad se sklope plastike izgleda da ce liciti na motor. Mislio sam u Zenicu da obrusim cilindar i novi klip s karikama, to bi onda bilo to. Gdje da nadjem karike za ovaj klip, pise na klipu 56.5 :icon_rolleyes:
 
Super Moderator
Ma ima dijelova al ne bas za sve motore, al vecinom zna on gdje se to ima naci... sto bi nosio u zenicu kad u novom imas par ljudi sto imaju te masine
sad cu ja tebi poslati broj u pm pa ti zovi njega sutra ako hoces i dogovorite se
 
Član
allroad je napisao(la):
Ma ima dijelova al ne bas za sve motore, al vecinom zna on gdje se to ima naci... sto bi nosio u zenicu kad u novom imas par ljudi sto imaju te masine
sad cu ja tebi poslati broj u pm pa ti zovi njega sutra ako hoces i dogovorite se

Hvala ;)
Vidjet cu sa njim ko to i gdje radi. Nema u novom kazu, bila u bratstvu nekad, vise nema. Raspitat cu se opet. Jel' skup klip s karikom 100 km, puno mi nesto. Ima i od 60, ali ih covjek ne preporucuje, a kaze da su fabrika.
 
Član
Hajmo ljudi, pomozite :icon_biggrin:
Brusim cilindar na 57, ide novi klip s karikama. E sad, moraju li se ventili ponovo stelovat :icon_question:
 
Top