Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
Evo čitam ovo i govori se da ima dosta duplikata....Sad ste me bacili u razmisljanje.


Dejane ja to ulje sipam mislim 5 w i sad sam se zabrinuo i ne znam hocu li ga vise sipati :icon_eek: :icon_question:
 
Član
koje ulje u octaviu 15w il 10w shelovo treba da mi dodje oboje iz france pa koje je bolje za nasut...:cool:
 
Član
Franki je napisao(la):
Evo čitam ovo i govori se da ima dosta duplikata....Sad ste me bacili u razmisljanje.


Dejane ja to ulje sipam mislim 5 w i sad sam se zabrinuo i ne znam hocu li ga vise sipati :icon_eek: :icon_question:

Ne znam, samo znam da je nakon 1000 kilometara vec potamnilo i nisam reagovao, kontam tako je sta znma jos mi je lik garantovao da je originalo uolje, aja ga vise nikad necu nasuti to sigurno!
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Selenija 5w-40 wr izasla kod nas na 31km po litru kako je stanje kod vas u sarajevu?a bila je 20,5km plasticna boca ovlasteni;)

Vidim da voziš punta. Jel mora selenia za punta?
Najbolja je za zdravlje motora a mozes ti koristiti koje zelis ali ako oces da ti manje trosi i dobro radi uzimaj selenije koje se preporucuje za tvoj motor meni sa njom litru manje trosi ja mislim da ide 20k ona je oko 20km.;)


milanelo je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Selenija 5w-40 wr izasla kod nas na 31km po litru kako je stanje kod vas u sarajevu?a bila je 20,5km plasticna boca ovlasteni;)

ista situacija :icon_mad::icon_mad:
ali ima u taxibar za 19km:icon_biggrin::smajli43:
 
raymo je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Selenija 5w-40 wr izasla kod nas na 31km po litru kako je stanje kod vas u sarajevu?a bila je 20,5km plasticna boca ovlasteni;)

Vidim da voziš punta. Jel mora selenia za punta?
Najbolja je za zdravlje motora a mozes ti koristiti koje zelis ali ako oces da ti manje trosi i dobro radi uzimaj selenije koje se preporucuje za tvoj motor meni sa njom litru manje trosi ja mislim da ide 20k ona je oko 20km.;)

Znači selenija gold ili 20k, eh koje obilježje (10w 40 il kako već????)...Prije 3500kilometara sam zamjenio ulje (nije selenija jer nisam bio upoznat da se to treba sipat), još nisam imao potrebu dosipat...ono jest se malo nivo spustio sa maximumam, al još nije ni do pola...Nemam zamjerki na trenutno ulje al ću svakako sljedeću zamjenu nasut seleniju.
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Evo čitam ovo i govori se da ima dosta duplikata....Sad ste me bacili u razmisljanje.


Dejane ja to ulje sipam mislim 5 w i sad sam se zabrinuo i ne znam hocu li ga vise sipati :icon_eek: :icon_question:

Ne znam, samo znam da je nakon 1000 kilometara vec potamnilo i nisam reagovao, kontam tako je sta znma jos mi je lik garantovao da je originalo uolje, aja ga vise nikad necu nasuti to sigurno!

Ako potamni znači da ulje radi svoju funkciju koja je između ostalog i da čisti motor.

Al nemoj ga sipati više:D
 
Koje je od ovih ulja najbolje za golfa 4 tdi pd: Castrol edge 5w40, motul, aral, mobil...ili neko drugo??? Gdje se u sarajevu mogu kupiti MOTUL ULJA?
 
Član
ajmo ko vozi 16-ske nek kaze koje mu je ulje najbolje tacnije vw MK3 2.0 16v trenutno je castrol 10w40 i bgm trosi ga podosta na 6000 dosuo sam 2 litra al bgm nema dana kad neide u crveno :icon_smile:
 
Član
Meni u KRu tenutno Liqui moly SYNTHOIL RACE TECH GT1 10W-60 i predobro je ulje za 16v motore, lampica od ulja vise ne zmirka a zmirkala je,ovi motori se vole vrtiti i traze vecu gornju gradaciju tj ulja gusce na radnoj temperaturi.
 
Početnik
Ja kupim u granapu Floriol 1l 2,30 KM ne trosi puno a dobro przi....sala......ja nisam nikad uzimao neka kvalitetna ulja prije sam uzimao ono delta sad uzmem neko iz bureta mi covjek naspe u kanister i sipaj ja zadovoljan ide ne trosi :cool:
 
Top