Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
Koje motorno ulje se po vama pokazalo najbolje, ja sam sipao svasta od mobila kastrola... i na kraju nekako mislim da mi je ponajbolje za moj motor 1.8 16V Likvi Moly 10W 40!?
 
Član
Castrol - doduse u ovlastenom ;) Haj ga znaj jel pravi :D
Nego je li neko ima iskustva sa Modricinim uljima konkretno magnum 5w40 :icon_question:
 
Član
do sad sam se krpio preko stele s uljima iz bacve 10w40, inace castrol 10/40 kanister 50km, mislim odnos cijene i ulozenog da je ok, ni previse skupo a ni najjeftinije, a da uzimam nesto skuplje.. hajd ga znaj da li je ok ulje il je nesto bezze prepakovano u nekoj magazi :)... u kvalitete i originale ulja i slicno necu da ulazim jer je diskutabilno :)
 
Član
ja sipam castrol 5w40, doduse samo sam ga jednom do sada mijenjao otkako sam kupio auto, gledam u tri razlicite radnje u gradu tri razlicite cijene, ne vjerujem ni da je u jednoj original, al et
 
Početnik
Juce nasup Total 10w-40 5l-49km onako solidno i cijenom i kvalitetom..Ima onu neku zastitnu naljepnicu pa kao orginal je al hajd ga znaj..a prije u lguni samo sipao elf:cool:
 
Član
Liqui Moly 10W60
images
 
Član
Ja nekako vise vjerujem u Optimu iz cistog razloga sto nsi nacisto da li je kastrol i mobil original, jer kod nas nema nikakve kontrole!
A za Likvi Moly cuo sam da je dobro ulje i da nema dupljaka!
 
Član
Liqui Moly 10W60 dobijam iz Nemačke po ceni od 15EURa po litri. Sa njim prelazim 10.000km, a preporučuje se duplo više.
Najveći dupljak na balkanskom tržištu je Mobil, zato je bolje kupiti neko turko ili iransko:D
 
Član
Modrica ECO Plus 5W30, mislim da to valja i ja ga sipam i samo to, ali je malo poskupo pa ce mu neki odma naci manu :)

Ali s obzirom da postoji papiric na kom pise ko je nasuo i ko je kontrolisao i odakle je doslo, a i da u odnosu na druga neka ne dospem nista izmedju zamjena mislim da je to najbolje.

Oni se reklamiraju da moze 30 000 da predje, imaju certifikat vw za prvu ugradnju i jos kojekakvih papirica koji valjda znace nesto.

Cijena sitnica 25 KM po litru :)

Ali nije "ECO" nego "ECO Plus" ima razlike i nije samo u rijeci plus :D:D:D

A bila je tema vise puta.
 
Član
TaBa je napisao(la):
Dobra je i Modriča kad se mjenja svake 3 hiljade ;)

Cuj 3 000, pa ne pricam o Modrici od 5 KM nego ovoj od 25, oni kazu, fabrika, da moze 30 000 ja ne bi toliko ali ako oni garantuju 30 onda 10 - 15 mora moci, sto mozda zavisi od mnogo cega ali .....
 
Član
ima li iko iskustvo sa ovim
http://www.modricaoil.com/latn/?page=44&brand=1&ShopItemId=5
 
Top