Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
RE: Koje ulje da uzmem?

Evo da i ja pitam nest ako nije problem :


Za skuter koje ulje ide ?? 4-taktni je motor i sipam u njega cisti benzin 95







Struja izvini na sto ti ujeba temu
 
Član
Imas kupiti orinal ulje za 4T motore u vecini prodavnica auto dijlova i nije skupo i ide u njega cisti benzin 95, moze i 98 i 100 ali samo bezolovni benzin...
 

MTR

Član
e koje ulje da sebi naspem u mecku ?? 190000 hiljada na satu , motor radi ko svila uz dodatak plina , 2,6 12V ajmo ????
p.s. trenutno se pritisak na leru drzi na 1,5-2,0 bara ( po kazaljkama ) i kad je hladan treba mu oko 3-5 sekundi da dostigne 3 bara na paljenju
 
Član
MTR je napisao(la):
e koje ulje da sebi naspem u mecku ?? 190000 hiljada na satu , motor radi ko svila uz dodatak plina , 2,6 12V ajmo ????
p.s. trenutno se pritisak na leru drzi na 1,5-2,0 bara ( po kazaljkama ) i kad je hladan treba mu oko 3-5 sekundi da dostigne 3 bara na paljenju

Nesto to jedva, kod mene pritisak skace na 4 (i 5 zimi) cim auto digne obrtaje na ler....
 

MTR

Član
trizex je napisao(la):
MTR je napisao(la):
e koje ulje da sebi naspem u mecku ?? 190000 hiljada na satu , motor radi ko svila uz dodatak plina , 2,6 12V ajmo ????
p.s. trenutno se pritisak na leru drzi na 1,5-2,0 bara ( po kazaljkama ) i kad je hladan treba mu oko 3-5 sekundi da dostigne 3 bara na paljenju

Nesto to jedva, kod mene pritisak skace na 4 (i 5 zimi) cim auto digne obrtaje na ler....

jbg u mene pokazuje do 3 max ,samo stvarno mu treba toliko a to mi je nesto puno posebno sad na ovim vrucinama kad ulje vec ima min. 20 stepeni
 
Član
MTR je napisao(la):
trizex je napisao(la):
MTR je napisao(la):
e koje ulje da sebi naspem u mecku ?? 190000 hiljada na satu , motor radi ko svila uz dodatak plina , 2,6 12V ajmo ????
p.s. trenutno se pritisak na leru drzi na 1,5-2,0 bara ( po kazaljkama ) i kad je hladan treba mu oko 3-5 sekundi da dostigne 3 bara na paljenju

Nesto to jedva, kod mene pritisak skace na 4 (i 5 zimi) cim auto digne obrtaje na ler....

jbg u mene pokazuje do 3 max ,samo stvarno mu treba toliko a to mi je nesto puno posebno sad na ovim vrucinama kad ulje vec ima min. 20 stepeni
Mozda Castrol Magnetic!;)
 
Član
Kakao god Castrol "domaći" više nikada u moje auto imao sam priliku da uporedim pakovanje i sastav ulja iz EU i kod nas uzetog mogu samo reći da je i boja i gustoća drugačija a trebalo bi biti da je isto...po meni je bolje sipati modriču jer nema niko interesa da je kopira i još pogotovo da je prodaje na Nestro pumpama...Bolje i original srednjeg kvaliteta (mada njihova ulja su na dobrom glasu) nego neko smeće ko zna kakvog sastava u markiranom pakovanju ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Kakao god Castrol "domaći" više nikada u moje auto imao sam priliku da uporedim pakovanje i sastav ulja iz EU i kod nas uzetog mogu samo reći da je i boja i gustoća drugačija a trebalo bi biti da je isto...po meni je bolje sipati modriču jer nema niko interesa da je kopira i još pogotovo da je prodaje na Nestro pumpama...Bolje i original srednjeg kvaliteta (mada njihova ulja su na dobrom glasu) nego neko smeće ko zna kakvog sastava u markiranom pakovanju ;)

Ja mogu samo najbolje da kazem za Modricu pogotovo ove skuplje primjerke da se ne ponavljam sto puta, ali se varas da niko ne kopira i cak prodaje na Nastro pumpama, upravo to se desilo par puta.
Ali nisam uspio saznati kako znaju dal je kopija, ja kad uzimam pokusavam da uzmem ulje koje ima neki trag ka fabrici, tipa uspijem da vidim ili dobijem papir na kom pise ko je nasuo i kontrolisao.

A oni sami su nasli kod svojih distributera kopiju svog ulja, ne treba dalje pricati :D:D:D
 
Član
menjic je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kakao god Castrol "domaći" više nikada u moje auto imao sam priliku da uporedim pakovanje i sastav ulja iz EU i kod nas uzetog mogu samo reći da je i boja i gustoća drugačija a trebalo bi biti da je isto...po meni je bolje sipati modriču jer nema niko interesa da je kopira i još pogotovo da je prodaje na Nestro pumpama...Bolje i original srednjeg kvaliteta (mada njihova ulja su na dobrom glasu) nego neko smeće ko zna kakvog sastava u markiranom pakovanju ;)

Ja mogu samo najbolje da kazem za Modricu pogotovo ove skuplje primjerke da se ne ponavljam sto puta, ali se varas da niko ne kopira i cak prodaje na Nastro pumpama, upravo to se desilo par puta.
Ali nisam uspio saznati kako znaju dal je kopija, ja kad uzimam pokusavam da uzmem ulje koje ima neki trag ka fabrici, tipa uspijem da vidim ili dobijem papir na kom pise ko je nasuo i kontrolisao.

A oni sami su nasli kod svojih distributera kopiju svog ulja, ne treba dalje pricati :D:D:D

Jbg šta tek onda reći za ova strana....ja ću od sad pokušavati uvijek sa vana Austrija, Njemačka da uzimam jest malo skuplje ali do sad sam se uvjerio id a je 10x kvalitetnije ;)
 
Član
Pa eto ne znam, jednom mi se desilo s Mobile-om, sipao iz vana donosio mi lik pakovanja po litar pa taman dok skupim zamjena :) a onda su mi nasuli po njihovim rijecima isti taj mobil al iz bacve i morao sam ga ispustit nakon hiljadu, pocelo auto da trosi da ne znam cudno radi i od tad vozim Modricu ECO Plus 5w30 malo jest poskupo al dobra im je reklama :)
 
skora je napisao(la):
U Stilaca sipam Wurth-ovo ulje, evo vec druga izmjena (mijenjam na 15k km), i ulje i dalje zuckasto, kao kad sam ga nasuo!:cool: A sto mi se najvise svidja, ne potrosi ni kapi na ovih 15k, iako je Fiat u prospektu napisao da bi moj 1.6 16v moga potrositi 1dl na 1000km! :icon_smile:
Moj stari u Passata 2003god tdi sipa Wurth ulje vec 2 godine a dnevno prelazi 300KM tj oko 100 000 godisnje, i za njega ne postoji bolje.
 
Član
liqui moly 15W 40 i full gas svako 5-6000km mjenjam ulje , filter ulja, filter goriva , svjecice i operem KN filter stotinjak maraka ulaganja i full gas
 
Top