Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
menjic je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Dobra je i Modriča kad se mjenja svake 3 hiljade ;)

Cuj 3 000, pa ne pricam o Modrici od 5 KM nego ovoj od 25, oni kazu, fabrika, da moze 30 000 ja ne bi toliko ali ako oni garantuju 30 onda 10 - 15 mora moci, sto mozda zavisi od mnogo cega ali .....

prijatelju, to su priće "svako svog konja hvali" , a sto se tice markiranih proizvodaca, bio sam u Širokom brijegu gdje "gospodin" u kučnoj varijanti puni Valvoline ulje koje hoces, samo reci, u org pakovanju.
Zato kažem dobra je modriča i ina, kad bi se mjenjala do 5 hiljada.
A pogledaj ulje nakon 10 hiljada, kakav mu je viskozitet.
 
Probao sam svasta...Castrol, Mobil, Shell, Modrica, Euro Oil..Sa vecinom nisam bio zadovoljan iako su imala pravo masnu cijenu..Vjerovatno jer je vecina plagijat..U posljednje vrijeme sipam ELF Sporti TXI 15W40 i pokazalo se kao dobro..Uglavnom mjenjam ulje na 5.000-7.000 KM..
 
Početnik
repsol 5w40,cijena 98km mijenjam svakih 7 hiljada zajedno sa svim filterima i sa autom nikad problema koji bi se mogli ticat ulja,,prezadovoljan,u pocetku sipao castrol edge ali pojavilo se pun qrac falsifikata i presao na respol za koji mi prodavac zivotom garantuje da je oridjidji
 
Član
Sipao Castrol EDGE, smece, sipao Castrol Magnatec, smece, i to 100% pravo od uvoznika...Presao na Liqui Moly Top Tec 4100 5w40 i to morao u Srbiji ici da ga kupim, pokazao se odlicno ;) Liqui Moly jedini koji se pravi u Njemackoj.
 
Legend
Repsol jeste orginal bio na trzistu. Samo taj repsol moze prec 15 hiljada bez problema.
Ja sipam 5w30 STORM
 
Početnik
daki je napisao(la):
Repsol jeste orginal bio na trzistu. Samo taj repsol moze prec 15 hiljada bez problema.
Ja sipam 5w30 STORM

znam ali iz ciste predostroznosti ako je u kojem lsucaju fals mijenjam ga na toj kilometrazi,jer vise volim malo cesce platit ulje i filtere nego da mi se shebe nesto sto bi me kostalo bruku love,i pored toga:eek:stavljam ga da odradi neko vrijeme nakon duzeg puta ili malo zesce voznje i gasam ga tek kadse zagrije tj nekih 15 min nakkon sto kazaljaka pokaze 90 celzija,tom metodom pokusavam koliko toliko da ga odrzim jos u zivotu gdje naravno spada i sto bolje ulje ;)
 
Član
kod mene u dzipu ina delta 5(mislim),sintetika,8KM/l,izadje me oko 85KM bz filtera,mijenjam svakih 10-tak hiljada,nekad i malo ranije
a u astru ide gm 10w40,valjda je original,12KM/l,opet skoro vrijeme za zamjenu,vjerovatno ce isto ici:icon_smile:
 
Član
jebemu majku ja bi mogao sada kad budem mijenjao da sipam likvi molly, preporucujetel mi to, do sada sam sipao castrol edge 5w40, ali vidim u zadnje vrijeme dosta razlicitih cijena,pa neznam da li je original, sretao sam se sa cijenama od 14,17,18,24km, to sad ko pametan moze skontat, isto ulje, isto pakovanje a razlicita cijena

cuo sam i od prijatelja za likvi molly da je dobar, a evo vidim i ovdje da su mnogi zadovoljni
da li odstupiti od knjige i preci sa castrol-a na molly:icon_confused:
kroz jedno hiljadu km cu morati da mijenjam ulje
 
Član
Nasuo jucer MOGUL 0W-30 Etreme LF.....Ulje kao voda, bukvalno :D , motor radi tise...vidjecemo narednih mjeseci kakvo ce biti
 
Član
kod mene samo ove "manje" razvikane marke... isao ravenol 10w40 polu-sint, mjenjao na 10-tak hiljada, sada kako sam radio veliki servis i pola stvari skidao, te cistio karter i to, a nije bilo spomenutog ravenola na stanju, tek trebalo doci za sedmicu-dvije...
i nasuo champion superlube 10w40... po preporuci majstora, kazu da je org. i vise nego solidno ulje...
 
Početnik
Ma i ja kazem bolje je nasuti i "slabije" ulje i cesce mjenajti nego kad kontas kupio sam neku klasu i sad sam miran 15-20 hiljada..Inace u corsu sipam najeftinije ono tursko Opet tako nesto,ali zato 3 hiljade i novo sipam..
 
Član
U Stilaca sipam Wurth-ovo ulje, evo vec druga izmjena (mijenjam na 15k km), i ulje i dalje zuckasto, kao kad sam ga nasuo!:cool: A sto mi se najvise svidja, ne potrosi ni kapi na ovih 15k, iako je Fiat u prospektu napisao da bi moj 1.6 16v moga potrositi 1dl na 1000km! :icon_smile:
 
Top