Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
e ovako trazim neko da kaze koje ulje je dobro i ima iskustva, npr zadnji put sam sipao "castrol" 5w40 i ulje je cisto smece i sad sam uvjeren da je fuš... ali et zajebao se!
motor 1.3 16v
 
Legend
selenia se meni na audiju dobro pokazala, isto 5w40..

za te mini masinice sto se dosta vrte hvale i LIQUI MOLY ;)
 
Član
najgore jedan kaze jedno drugi drugo npr procitam na nekom forumu helix a nekog pitam kaze sranje...

btw gdje kod nas ima uzeti MOTUL :icon_question:
 
Član
s1ck je napisao(la):
najgore jedan kaze jedno drugi drugo npr procitam na nekom forumu helix a nekog pitam kaze sranje...

btw gdje kod nas ima uzeti MOTUL :icon_question:

Najbolje uzeti ono koje možeš dopremiti izvan BiH, tipa Njemačka, Austrija, Slovenija, Italija.....

Svako je super koje se redovno mijenja i naravno ako već postoji neko koje proizvođač sugerira.
 
Član
Koristim sledeca ulja:
Castrol Magnatec
Mobil 1
Total Quartz 9000
GM
Sve i jedno ulje je dobro. Kupujem iskljucivo u inostranstvu jer 90% stranih marki ulja za nase trziste se pravi u Ljubuskom .
 
Član
Sto se tice turbo benzinaca, sve moje preporuke idu za Liqui Moly, ja sipam toptec 4200 5w-30 cijena je negdje oko 55 Euro/5L. Ovo smece od Castrola sto se ovdje prodaje a kupovao sam od uvoznika u BH, tacnije EDGE i Magnatec, trosio mi je kao lud 1l na 2000km, a unazad godinu kako koristim Liqui Moly uzme mi 1.5L/10000km ;)
 
Član
s1ck je napisao(la):
e ovako trazim neko da kaze koje ulje je dobro i ima iskustva, npr zadnji put sam sipao "castrol" 5w40 i ulje je cisto smece i sad sam uvjeren da je fuš... ali et zajebao se!
motor 1.3 16v

A gdje uzimaš taj castrol?
 
Član
Koristim Selenia 20K ulje i prezadovoljan sam. Kupim ga kod ovlastenog i makar znam da je orginal. ako se odlucis za selenia ulje samo u fiat i kupi (jedino kod njih je u metalnim kantama od 2l pakovano a kod ovih ostalih je plasticno pakovanje).
Repsol se nije lose pokazao a ford ti je ovlasteni distributer
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Koristim sledeca ulja:
Castrol Magnatec
Mobil 1
Total Quartz 9000
GM
Sve i jedno ulje je dobro. Kupujem iskljucivo u inostranstvu jer 90% stranih marki ulja za nase trziste se pravi u Ljubuskom .


Kralju moj po vašoj priči Ljubuški je centar industrije.
Raja prica pravi se Marlboro, Ulja razna, auto djelovi................... :icon_confused: Čim nešto uzmem u ruku govore to je iz Ljubuskog . Ja necu ulaziti u to sta je orginal a sta ne, primjer masa ljudi nabasalo na golfa tasovca eno ih i sad zivi i zdravi i opet ga prodavaju za 5 milja, tako da.... :lol:
Jeste li vi ikada bili u Ljubuskom? :lol:
Da se nebi netko nasao uvrjedjen :D ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Koristim sledeca ulja:
Castrol Magnatec
Mobil 1
Total Quartz 9000
GM
Sve i jedno ulje je dobro. Kupujem iskljucivo u inostranstvu jer 90% stranih marki ulja za nase trziste se pravi u Ljubuskom .


Kralju moj po vašoj priči Ljubuški je centar industrije.
Raja prica pravi se Marlboro, Ulja razna, auto djelovi................... :icon_confused: Čim nešto uzmem u ruku govore to je iz Ljubuskog . Ja necu ulaziti u to sta je orginal a sta ne, primjer masa ljudi nabasalo na golfa tasovca eno ih i sad zivi i zdravi i opet ga prodavaju za 5 milja, tako da.... :lol:
Jeste li vi ikada bili u Ljubuskom? :lol:
Da se nebi netko nasao uvrjedjen :D ;)

Igrom slucaja komsija mi ima autoservis i radnju sa autodijelovima. Izmedju ostalog drzi i ulja. On mi je rekao da ulje Mobil 1 (koje sam mu trazio) dolazi iz ljubuskog i litra kosta 25KM. Da li se tamo proizvodo ili se samo prepakuje iz bacvi u plasticne kantice u to ne ulazim niti me zanima. Znam samo da litra tog istog ulja u inostranstvu kosta 33Eur
 
Član
ArminM je napisao(la):
ja imam sve preporuke za Titat Fuchs 5w40, meni licno se stvarno dobro pokazao

potpisujem,dobro ulje,sipao u passata...
ina delta sint isto tako extra
GM ulje,navodno originalno,nisam primjetio nikakve probleme u ovih 4-5 hiljada koje sam presao s njim u astri
 
Član
ja sam iz Ljubuskog i da :D marlboro se pakirao ovde godinama :D prije sva raja samo crvenu mašu pušila : ) a sto se tice castrol i dunlop guma u BiH to je smece obicno. Lik iz sela je uvoznik za to i vjerujte mi nijedan litar castrola nije dosao u originalnoj ambalazi vec bacve velike i tu se pakira i puni. Isto tako i titan i fuchs. Sipas castrol unutra delta 5 hahhaah. I to cak da je castrol onaj u grckoj reciklirani sta se proizvodi dakle nema veze sa onim sta pise na etiketi.
Uzeo gume dunlop sport max tj. dobio ih na poklon skinuo iste sa auta nakon 1000km auto se nemoze voziti na tome .
 
Top