Koje gume kupiti

Koje gume kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovo ti govorim iz iskustva a i iz nekog znanja posto sam radio s gumama.... sawa guma je postala losa i ima plastike, glavni razlog tome je sto se neke dimenzije rade u poljskoj i turskoj i to vise nije to, bilo bi dobro da mozes naci slovenacku ali i ona je za samo jedne sezone (meni S3 sara ne moze da traje duze od 4 mjeseca ;) )... sad tigar gumu je uzeo michelin da radi i pokazale su se dosta dobrim nije nesto skuplji od sawe, ali sam siguran da je bolji (ne znam, mozda i grijesim).... i na kraju moj izbor bi bio Toyo gume, ne odskacu s cijenama puno od Tigra i Sawe a dosta su bolje, cak su se u nekim dimenzijama pokazale bolje od Michelina i prva su ugradnja na neka Japanska auta... ti razmisli i raspitaj se jos.... ;)
 
Član
Otprilike dakle, svi bi drugog proizvodjaca :) svasta :D

BTW, Sava s3 na 2 auta, sasvim pristojna zimska guma. Ljeti, onak. Ne znam jel ganjas cjelogodisnju varijantu, ili nesto za zime samo?
 
Član
trizex je napisao(la):
Otprilike dakle, svi bi drugog proizvodjaca :) svasta :D

BTW, Sava s3 na 2 auta, sasvim pristojna zimska guma. Ljeti, onak. Ne znam jel ganjas cjelogodisnju varijantu, ili nesto za zime samo?

Evo dosla sedmica kada bi bilo krajnje vrijeme da ih kupim :)

Bio sam kontao uzeti celicne felge pa na njih zimske staviti, a na alu staviti ljetne...ali mislim da to necu raditi, tj odlucio sam da to necu definitivno raditi :)

Znaci treba mi guma za cijelu godinu. Bio sam cvrsto odlucio da uzmem M+S Fulda, ali bih volio cuti ukoliko je neko koristio te gume, jesul ok, jesul bolje od save i koja bi guma bila najbolji izbor za tu ljetno zimsku gumu :)...recimo da joj cijena ne prelazi 90KM otprilike...
 
Član
M+S je u principu zimska guma (ako izuzmemo die hard gume s bas SNOW oznakom), tako da ljeti nema bas nema performanse u skladu, i brze se haba jer je koristis u uslovima za koje nije namijenjena. Ti bi trebao da se raspitas bas za All-Weather gume, koje imaju u ponudi, al moras shvatiti da su i one kompromis, neki optimum da mogu izdrzat i ljeto i zimu. S njima nisam imao dodira pa ti ni ne mogu dati neki konkretan prijedlog.
 
Član
trizex je napisao(la):
M+S je u principu zimska guma (ako izuzmemo die hard gume s bas SNOW oznakom), tako da ljeti nema bas nema performanse u skladu, i brze se haba jer je koristis u uslovima za koje nije namijenjena. Ti bi trebao da se raspitas bas za All-Weather gume, koje imaju u ponudi, al moras shvatiti da su i one kompromis, neki optimum da mogu izdrzat i ljeto i zimu. S njima nisam imao dodira pa ti ni ne mogu dati neki konkretan prijedlog.

Svjestan sam, al sta da radim :)

Ne isplati mi se za sada bacati mlogo love na gume :D mada mislim ba da je na nasim prostorima MS najbolja...jer su nam ceste samo za tako neke mekanije komponente...a da ce se istrositi, ha nema joj druge...nek izdrzi dobro dvije godine, mislim da ce se isplatiti...a mozda nadura i na tri hahahah :)...

jebeno meni naci neke felgice ba celicne, sa tri serafa :)...imaju na jednom mjestu, cuo sam, ali nisam jos otisao da vidim :)

no jebiga....ne prelazim mjesecno vise od hiljade, a i to mozda....sigurnih je do 500km/mjesec...tako da vjerujem da mi se isplati uzeti ms...
 
Početnik
Klima je napisao(la):
sigurnih je do 500km/mjesec...tako da vjerujem da mi se isplati uzeti ms...

ja prelazim u prosjeku 3-4000 mjesecno, uvijek sam imala ms, nikad mi nista nije falilo... samo ti klima... bitno je da kupis dobre, kvalitetne, da ne budu one popravljane ili neke trubadurske...
 
Član
bilosto je napisao(la):
Klima je napisao(la):
sigurnih je do 500km/mjesec...tako da vjerujem da mi se isplati uzeti ms...

ja prelazim u prosjeku 3-4000 mjesecno, uvijek sam imala ms, nikad mi nista nije falilo... samo ti klima... bitno je da kupis dobre, kvalitetne, da ne budu one popravljane ili neke trubadurske...

Ja juce hiljadu nabra ostalo mu je jos 17 hiljada do prodaje:)
 
Član
NE postoji guma ljeto zima oznaka M+S je Mud + Snow (blato + snijeg)
Zimska guma ljeti skripi , brzo se trosi, produzava kocioni trag, auto je ne stabilno, zato sto je njena struktura predvidjena za nize temperature, i sta stvar ti je sa ljetnim gumama zimi.
Sto se tice save S3 vozio sam dvije zime nikada pronlema nisam imao ni u dubljem snijegu, prije toga sam imao kumho KW 7400, takodjer sam je vozio dvije zime, te su ti dvije gume su slicne karakteristikom i cijenom , kumho je malo skuplji od save.
 
Član
G_T_I je napisao(la):
NE postoji guma ljeto zima oznaka M+S je Mud + Snow (blato + snijeg)
Zimska guma ljeti skripi , brzo se trosi, produzava kocioni trag, auto je ne stabilno, zato sto je njena struktura predvidjena za nize temperature, i sta stvar ti je sa ljetnim gumama zimi.
Sto se tice save S3 vozio sam dvije zime nikada pronlema nisam imao ni u dubljem snijegu, prije toga sam imao kumho KW 7400, takodjer sam je vozio dvije zime, te su ti dvije gume su slicne karakteristikom i cijenom , kumho je malo skuplji od save.

BRAVO MAJSTORE!
To je pravi odgovor, svaka cast!
Jebemu suplju vise!
 
Član
G_T_I je napisao(la):
NE postoji guma ljeto zima oznaka M+S je Mud + Snow (blato + snijeg)
Zimska guma ljeti skripi , brzo se trosi, produzava kocioni trag, auto je ne stabilno, zato sto je njena struktura predvidjena za nize temperature, i sta stvar ti je sa ljetnim gumama zimi.
Sto se tice save S3 vozio sam dvije zime nikada pronlema nisam imao ni u dubljem snijegu, prije toga sam imao kumho KW 7400, takodjer sam je vozio dvije zime, te su ti dvije gume su slicne karakteristikom i cijenom , kumho je malo skuplji od save.

To je pravi odg. :) a sto se tice save s3 do sada su bile OK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top