Koje gume kupiti

Koje gume kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sava, Tigar, Fulda, itd itd...

Koga god pitam, za Sava gume, odgovor je isti. Super su, mekane i dobre, ali se vrlo brzo deformisu. Pa ne bih kupio gumu koja ce mi trajati sezonu i deformisati se.

Drugo, hvale Tigar gume MS, nisu tako mekane ali su pravo dobre. Samo sto, odgovori su mi nekako previse golfovski pa ne smijem zdravo za gotovo to uzeti

Imali neko kakvih iskustava? Ne bih ni neku skupu gumu, niti prejeftinu...Hocu da je udobna, mekša a da ne razleti se nakon nekoliko hiljada...
 
Član
cuo sam da Tigar nije nsta posebno,cak da su lose,nisam imao iskustva
Sava eskimo s2 il s3,ne znam,na vw passatu je presla 20000,al samo preko zime,preko ljeta su stavljane ljetne kumho...tak da mislim da nisu lose...sad su na dzipu BF Goodrich,terenske(duboki profil),235/70 R15,placene 200KM/komad,preko zime su extra,preko ljeta jos bolje,preporucujem ti da vidis koliko kostaju za tvoje auto,ne bi trebale bit skupe jer su gume za mog dzipa bridgestone 350KM/komad,iste dimenzije,znaci moglo bi se rec da su ove prejeftine...drugo,BF Goodrich je glavna guma na relijima,mislim na WRC,tak da ne bi trebale bit lose...
 
Član
Sava gume su dobre a da ce ti se razletit poslije par hiljada je glupost.....osim ako je ne nabijes na ivicnjak ili pogodis neku preveliku rupu......

A normalno je da se mekanije gume brze trose......
 
Legend
imam zimske sava eskimo.....nisu vrh medju gumama ali me dobro zimi sluze,nikakvih prob....


a medju jeftinije ljetne gume mozes dodati i Barum bravuris,........imao sam ih,2 ljeta sam ih doslovno izderro.....dobro su se pokazale,a komad 16" 205/45 ..........ili 50 ti dodje 125KM
 
Član
Ma sada se razmisljam da mozda vidim, nudio mi je jedan čovjek gume sa čeličnim felgama za moje auto (peugeot 106), pa da na njih namontiram zimske gume, a ove aluuminijske da opremim sa ljetnim gumama...Sada su na njemu Fulda i dobra je šara ali čini mi se da bacaju ....ne znam da li da ih balansiram...vulkanizer mi reče ako budu bacale preko stotine, dodji pa cemo vidjeti...pa sam testirao, osjeti se da trzaju volan preko 110km/h...tako da sumnjam da ih mogu izbalansirati i iostaviti za vožnju....

Ali eto...ja pucam na Savu jer ona dodje nekako najpovoljnija a i kvalitetna je...svi tvrde da je mekana i dobra...samo eto to sto spominju neke deformacije....no, hiljadu ljudi hiljadu cudi...

Sacekat cu ja jos odgovora pa odvagati i onda skontati sta je najbolje


Hvala svima do sada a i nakon sada :)
 
Član
sta je sa Debicom?
to su valjda Goodyear gume a dosta su povoljne, tacnije za oko 20km povoljnije od Save
 
N

nenad

Ja imam Sava Eskimo M+S koje koristim zimi i pravo sam zadovoljan, a i stari vozi sa Sava gumama vec par godina i sve je OK.
 
Član
Ja sam cuo da su sportiva gume jako dobre, a po cijeni su negdje oko tigra, ako se ne varam...
 
Član
ja vozin ma kumho ecesta i mogu rec da su dobre a ako imas love dat 120 km za gumu onda kupi brigestone nema se tu sta mislit
 
Član
Ja se trenutno vozim na gumama Tigar, inace to je najpovoljnija guma na trzistu, radjena je najvise za potrebe balkanskog trzista.
S´obzirom da su kod mene joj uvijek poprilicno nove, drzanje i stabilnost auta je jako dobra, no ovo je tek prva sezona za njih tako da ce najbolji pokazatelj biti iduca godina o kakvoj se gumi radi.
U svakom slucaju bih ti preporucio ove gume, ako nista zbog cijene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top