Koje gume kupiti

Koje gume kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ako su made in slovenia (ja sam vidjao save da su made in poland, jer ih je kupio good year pa prave svoje gume u njihovoj fabrici) onda bi trebale valjat.
Samo ih nemoj ljeti, save su poznate da se brzo trose
 
mislim da su dobre..
danas kisa kod nas..malo se isao vozikati..i sve 5..ne proklizavaju mi..dobre..a za ljeto imam svoje 17":icon_smile:
 
Član
Danas, odemo ja i stari do makbela i dvoumimo se izmenju Dunlop, hankook i debica... Onaj momak nam preporuci debicu (185, 65, r14) po komadu 78KM i nakon montaze obidjemo krug. FAkat extra gume, mekane, nema puno plastike u njima, stari prezadovoljan...;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
kolko su kostale, Klima? i gdje?
moze i na pp, ako je ovako problem
Poslao sam ti pp...
allroad je napisao(la):
sad sam tek vidio temu i vidim na pocetku teme da si se dvoumio izmedju te tri gume...
da sam prije vidio dao bi glas za Fulda :D
nek su sa srecom :D
Hehehe. Dao bi dobar glas, samo da znas :) heheheh
Super su...

emir_89 je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
kolko su kostale, Klima? i gdje?
moze i na pp, ako je ovako problem

napisi ovdje, trebaju i meni jos 2. cuo sam da su dobre. takodje sam cuo i da su "debica" dobre gume...
nije problem :)
Volan, Tuzla
165/70 R13 godina proizvodnje 19.-ta sedmica 2008.
Cijena, po komadu izadje oko 92KM (ja sam dobio od prijatelja popust pa su me sve cetiri kostale 330KM) sa montažom i balansiranjem na alu felge.





Eh što se tiče guma, opet da kažem, da sam još jednom, prezadovoljan. Testirane su za dan državnosti i na snijegu, do vrha majevice i popele su se bez ikakvih problema, iz prvog pokušaja uz uzvišenje uz koje nisu mogle određene prave zimske gume da se uzveru iz više pokušaja :) (ne znam jel do mene ili do guma:lol:)

A radio sam mali testići na mokrom asfaltu i prljavom pa se iznenadio kako dobro prijanjaju uz podlogu i kao takvu...jednostavno, kao da ne mogu proklizati....a uz sve to, nemam više onog tupog osjećaja kada naletim na rupe i isjekline u asfaltu...

Ma nema šta ba, guma za deset stvarno...
 
Član
Od kad je Goodyaer preuzeo Savu nastao je totalni nered među brandovima.
U Sloveniji se osim Save proizvode: Dunlop, Goodyear, Fulda, Kumho, Toyo....
Dobro ste uočili da se Sava proizvodi u Poljskoj, ali i u Kini.

Posljedica je pad kvalitete Save bez obzira da li je proizvedena u Sloveniji ili u Poljskoj.
Savine gume su do prije 2 godine na ADAC-ovim testovima često bile među prvih 5,
a sad se nalaze ispod crte kao nepreporučljive.
Dobra stvar u tome je da su pale cijene Fulde i Dunlopa.

Više nije dovoljno birati brand, sad se ipak mora birati model, brand i godinu proizvodnje.
Ni cijena više ne znači kvalitetu jer se gume proizvode za određeni stil vožnje.
Meni zbog karaktera posla je jako bitno da se guma dobro ponaša na mokroj i klizavoj cesti,
pa mi odgovaraju gume kao Bridgestone Turanza i Goodyare Hydragrip, Fulda Carat Progresso.

Onima kojima je primarna ekonomičnost trebaju kupovati gume kao što je Fulda Ecocontrol, Michelin Energy Saver koje mogu preći više od 60.000 i koje smanjuju potrošnju goriva za 5-10%.
Smanjivanjem trenja kotrljanja je nešto produžen put kočenja pa nisu preporučljive vozačima sa sportskim stilom vožnje.

Suprotno Savi preuzimanjem Baruma od strane Continentala,
Barum je sa dna dospio među priznate brandove.

Za radoznale: http://www.autoexpress.co.uk/products/total_tyre_guide/213177/tyre_test.html
 
Član
ja čekam 15-ti i stavljam Barum bravuris zadovoljan ako nećeš divljati na cestama ona je sasvim solidna i cjenom i kvalitetom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top