ko i gdje radi u Tz xenon..?(xenon uradjen)

ko i gdje radi u Tz xenon..?(xenon uradjen)

Član
SoundLunatic je napisao(la):
dobar izbor. i kako si zadovoljan? de mi reci kakav ti je snop u odnosu na stare halogene sijalice?

pa vidi se sigurno 3 puta vise nego halogena sijalica...sad cu bas postaviti slike kako sam stavio i poredjenje golfa i tetkove bore koja ima halogene....samo malo da ih upload....:)....mislio sam da ce svugdje bacati ali svijetlost se bas lijepo rasprostire...probao sam tako sto sam stavio tetkovo ato nasuprot mog i ne smeta nimalo....

evo slike......
dsc02376e.jpg

dsc02378copy.jpg

dsc02379copy.jpg
 
pa kako si zadovoljan kako ti se cini,jesil morao jos sta ubacivat osim xenona ako ti ima bord komp.cuo sam da nekad javlja gresku a opet cuo od jednog sa foruma da je ugradio na pasata i nikakvu gresku ne javlja.Jos samo bijele pozicije i glavni si....jesil vec vozio po mraki il je ovo samo bilo za slike....
 
Član
passat2003 je napisao(la):
pa kako si zadovoljan kako ti se cini,jesil morao jos sta ubacivat osim xenona ako ti ima bord komp.cuo sam da nekad javlja gresku a opet cuo od jednog sa foruma da je ugradio na pasata i nikakvu gresku ne javlja.Jos samo bijele pozicije i glavni si....jesil vec vozio po mraki il je ovo samo bilo za slike....

gresku ne izbacuje....nikakvu....da da jos bijele pozicije sad one zuto svijetle pa ruzno....i vozio sam po mraku odmah noc kad sam ugradio razlika za ne povjerovati....vozio sam bas kud nema rasvjete..znaci da je totalni mrak...ualis duga...malo samo dalje vidis...al isto kao da duga nemaju efekta....:icon_smile:
 
OK.Super onda si zadovoljan,vjerovatno si samo na kratko stavio jel tako.Znaci i ja da uzimam 6000 i bijele pozicije normalno i ako gdje uspijem naci bijele sijalice za dugo svjetlo H1 mi treba,znas li ti imal gdje....pozdrav....
a na ovoj slici gdje imas nekog kolegu sa halogenim pored golfa vidi se kako poklapa xenon i njegovo svjetlo...cool
 
Član
passat2003 je napisao(la):
OK.Super onda si zadovoljan,vjerovatno si samo na kratko stavio jel tako.Znaci i ja da uzimam 6000 i bijele pozicije normalno i ako gdje uspijem naci bijele sijalice za dugo svjetlo H1 mi treba,znas li ti imal gdje....pozdrav....
a na ovoj slici gdje imas nekog kolegu sa halogenim pored golfa vidi se kako poklapa xenon i njegovo svjetlo...cool

ma vidi u frankofazu u merkatoru u tz....bilo je jednom u bingu neznam imali i i sad...ja danas odo u frankofaz da kupim bijele pozicije....moj prijedlog ti je da ako hoces da stavis one plave halogene da ih ne stavljas zato sto onda ti farovi butu plavi a vjeruj da to ni nasta ne lici....jedino da nadjes osramove ili philipsove neke sto daju bijelu svijetlost ali da nisu one plave....i ono pored je vw bora cisto sliko radi poredjenja xenon vs. halogen
 
Član
Ima li kakve sijalice H7, osim xenonki, da malo bolje svijetle, koje god stavim nista ne vidim, o mogu li ove xsenon na pasata, mislim da ne moras nista mjenjati samo da staviš sijalice?
 
Član
Ivo65 je napisao(la):
Ima li kakve sijalice H7, osim xenonki, da malo bolje svijetle, koje god stavim nista ne vidim, o mogu li ove xsenon na pasata, mislim da ne moras nista mjenjati samo da staviš sijalice?

pa ovako....sijalice "xenon" nemozes staviti bez balasta....znaci moras ugraditi balaste i xenon....pa imas osramovih sijalica i philipsovih one nisu lose ali i one su ti poskupe tako da ti je najbolje stediti za xenon....ja sam vozao 2 godine na halogenkama i sad stavio xeno....vjeruj da ti je to najbolje rijesenje....
 
ljudi xenone je tako jednostavno ugraditi da je to bruka, ja sam sebi za sat vremena ugradio bi-xenone 8000k a razlika je ogromna, po meni nema svrhe davati nekome 20 km da mi ugradi xenone.....to je sistem plug and play:lol:
 
Tako je kod novijih modela proizvodjaca nazalost jos ima na nasem trzistu onih sto nisu plug & play.A kolega sto rece za plave sijalice nisam ni mislio stavljati u duga svjetla.Mislim da sam dobro naglasio bijele.Gledo sam u merkatoru imaju cak i ubodne diodice za pozicija a ne znam gdje bi mogo naci bijele sijalice za duge mada mi se za njih ne zuri.....naso sam daylight led svjetla da ubacim ujedno sa xenonima da njih koristim po danu
 
Član
manojlo111 je napisao(la):
ljudi xenone je tako jednostavno ugraditi da je to bruka, ja sam sebi za sat vremena ugradio bi-xenone 8000k a razlika je ogromna, po meni nema svrhe davati nekome 20 km da mi ugradi xenone.....to je sistem plug and play:lol:

znam da je sistem plug and play....al jarane kod mene golf 4...cijeli prednji dio je popunjen.....covjek je ugradjivo sat vremena da bi lijepo stavio...prvo mora se akumulator skinuti da bi se prislo lijevom faru...na desnom je toliko tijesno da neznam ni ja kako je on uspio...covjek sakrio balaste ni ne vide se uopste....uradio tip top tako da mi za takvo sto nije zao dati tih 20 km....i on lijepo kaze kad su mu dolazili ljudi sa ovim skroz novim autima nemoze da pridje nikako nego mora skinuti masku i karambolku nekad...
 
Član
Kakvo je stanje sa golfom 5 po pitanju ugradnje i prostora, jel teško to odraditi da bude tiptop
 
Član
aServis je napisao(la):
Kakvo je stanje sa golfom 5 po pitanju ugradnje i prostora, jel teško to odraditi da bude tiptop

ma moze se sve odraditi kako treba....i nadje se prostora kad neko strucan radi..
 
Član
aServis je napisao(la):
Kakvo je stanje sa golfom 5 po pitanju ugradnje i prostora, jel teško to odraditi da bude tiptop
na novim automobilima nije tek tako lahko ugradit sto se tice prostora
cesto zna poslije ugradnje xenona izbacivati erore svjetala i paliti razne lampice svjetala a sve se to da rijesiti ko se time bavi veccc
 
Top