Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

predat nalog na sud, samo ne mogu da vjerujem da se ceka minimalno 4-5mjeseci :/
do tada ko ziv ko mrtav!
i da auto se moze registrovati!
hvala svima na savjetima!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

s1ck je napisao(la):
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac itd
i nakon njihovog nastupa ja fino kazem "molim vas napisite mi to sto ste trebali i ja cu potpisati, poslije toga cete mi dati svoje podatke"
oni, dizu ton "kao jel ti to prijetis hoces sad da te vodimo u policiju..."
ja svoje odem u auto i sjednem cekam kaznu
u tom dolazi jedan od njih eto kao "pisali smo ti samo 40KM mislim da je fer od nas ali da ne ide dalje"
i kad sam prihvatio odgovornost zatrazio sam imena
u tom on "mislim da nema potrebe da idemo dalje, kao mi smo ispali fer..."

da bi meni jutros dosla kazna od 500KM navodno za vrijedjanje "da su jadnim, da cu ja njih smjeniti, da cu ja njima pokazati, ...." lazi tonu
imam jednog svjedoka
imal fajde sta dalje???

znam da je ovo stara tema... ali da ne bih ponovo otvarao... jer imam slichan problem... interesuje me kako si ga rijeshio?

ne znam dal smijem staviti likove sa druge stranice al sam pronashao kao "Možete izbjeći plaćanje kazne ukoliko ne potpišete prekršajni nalog " eh sad kako si ti rijeshio to?
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Sorry na off-u, ali...
... zbog ovakvih situacija je super imati onaj neki privjesak ili sat sa kamerom.
 
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Knezho je napisao(la):
Sorry na off-u, ali...
... zbog ovakvih situacija je super imati onaj neki privjesak ili sat sa kamerom.

Imam ga :D 10e pravo iz Kine s ebaya :)


KEYCHAINREMOTEDVCAMERA_2.jpg
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ChiChaK je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac itd
i nakon njihovog nastupa ja fino kazem "molim vas napisite mi to sto ste trebali i ja cu potpisati, poslije toga cete mi dati svoje podatke"
oni, dizu ton "kao jel ti to prijetis hoces sad da te vodimo u policiju..."
ja svoje odem u auto i sjednem cekam kaznu
u tom dolazi jedan od njih eto kao "pisali smo ti samo 40KM mislim da je fer od nas ali da ne ide dalje"
i kad sam prihvatio odgovornost zatrazio sam imena
u tom on "mislim da nema potrebe da idemo dalje, kao mi smo ispali fer..."

da bi meni jutros dosla kazna od 500KM navodno za vrijedjanje "da su jadnim, da cu ja njih smjeniti, da cu ja njima pokazati, ...." lazi tonu
imam jednog svjedoka
imal fajde sta dalje???

znam da je ovo stara tema... ali da ne bih ponovo otvarao... jer imam slichan problem... interesuje me kako si ga rijeshio?

ne znam dal smijem staviti likove sa druge stranice al sam pronashao kao "Možete izbjeći plaćanje kazne ukoliko ne potpišete prekršajni nalog " eh sad kako si ti rijeshio to?

predao sam na sud i jos nije nista doslo rekli su od 5-6 mjeseci se ceka a evo koliko je proslo!
 
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

cekaces do pred samu registraciju, tad skontaju da je zagustilo i zovu, mene su zvali mjesec prije isteka ;)

PS. de nam stavi taj link kako izbijeci placanje
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

http://hercegovina.info/vijesti/vijesti/bih/ukoliko-zelite-ne-platiti-kaznu-ne-potpisujte-prekrsajni-nalog
eo linka


Mah, da se hoche oduziti na godinu dana jer bih trebao otich vani da radim, zna li ko da li ona potvrda o ne kaznjavanj se izdaje kad presuda bude pravosnazna ili je dovoljno chak samo da je prijava?
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Nema ti veze saobracajna kazna sa uvjerenjem o nekaznjavanju....
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Nije ovo samo saobrachajna n
ego i zbog remechnje javnog reda i kofa mira.
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ChiChaK je napisao(la):
Nije ovo samo saobrachajna n
ego i zbog remechnje javnog reda i kofa mira.

Ja mislim da se samo uvodi ako je teze krivico dijelo,i ako si lezo koji dan u zatvoru,da se to upisuje u potvrdu o nekaznjavanju...

A sto se tice ovog momka sto je dobio kaznu mogu samo reci sretno na sudu,ima dostaovdije korisni komentara,ja sam takodzer bio na sudu zbog slicne stvari,i dobio sam polovicnu kaznu zato sto sam donekle poznavao sudiju,a samo cu citirati sta mi je sudija na sudu kao zakljucnu rijec reko:

"Zapamti za ubuduce i zauvijek,na sud kad dodzes sa policajcem uvijek je policajac upravu,jer kad bi mi oslobodzavali vas a policajce krivili,i nji pravili da su lazljivci,na sto bi onda to licilo,niko nebi placo kazne svi bi isli na sud i raspravljali se"

Ali uvijek treba probati ako su upitanju velike kazne,bolje i do 100 km dat vise bar si probo,nego se pomiriti i bez pokusaja probati.I da sam ojos ovo da kazem,ja sam bio gori :D ja sam cak i na policajca kreno kolko me je izivciro,:D
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ChiChaK je napisao(la):
Nije ovo samo saobrachajna n
ego i zbog remechnje javnog reda i kofa mira.

pa i to je prekrsajna prijava, nije kazneno djelo. tako da nema veze sa potvrdom o nekaznjavanju. barem ja mislim da je tako, i poprilicno sam siguran ;)
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

@ badboy- evo ti slicna stvarka
http://www.pik.ba/artikal/1610394/spijunska-kamera-spy-cam-/
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

danas bio na sudu i zavrseno je, moram platiti 50KM sto je puno bolje...

LOCK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top