Kakve su ovo felge ? ? ? Pomoc

Kakve su ovo felge ? ? ? Pomoc

Član
Dajte ljudi pomozite mi oko ovih felgi nasao sam ih bez cepova i trebaju restauraciju. Dobro izgledaju nema sta ali nikada cuo za njih nikada ih vidio. Guglo sam puno puno ali nema nekih rezultata. Radi se o felgama Rial cobra rs 8j x 15" jedino sto sam nasao je da su vrlo rijetke... Evo slike neke da vidite o cemu se radi... Ako neko ima iskustva sa njima nekih informacija neka mi objasni o cemu se radi...

aljaep.jpg
34yqn1k.jpg
345zk93.jpg
wrgj7d.jpg
 
Član
CUPRA SX je napisao(la):
sta te zanima konkretno

Zanima me valjaju li uopsteno jesu li kvalitetne kako je za njih naci sarafe poklopce ne znam jel pametno da pricam o cijeni po kojoj ih dobijam... Meni se svidjaju strasno ali prvi put sam se susreo sa njima prije dva dana kad sam ih nasao da kupim u dosta losem stanju su sa bojom neko ih je bezze ofarbao bas ima boje tona da ne duljim samo opcenito kakve su sta su od ko je proizvodjac koliko su stare mislim jel to neka verzija starih felgi ili novih .....
 
Član
edinbr je napisao(la):
CUPRA SX je napisao(la):
sta te zanima konkretno

Zanima me valjaju li uopsteno jesu li kvalitetne kako je za njih naci sarafe poklopce ne znam jel pametno da pricam o cijeni po kojoj ih dobijam... Meni se svidjaju strasno ali prvi put sam se susreo sa njima prije dva dana kad sam ih nasao da kupim u dosta losem stanju su sa bojom neko ih je bezze ofarbao bas ima boje tona da ne duljim samo opcenito kakve su sta su od ko je proizvodjac koliko su stare mislim jel to neka verzija starih felgi ili novih .....

Kopija BBS RS ;) Pa su sigurno i starije tipe, ako su prave, uzmi ih... lahko ih ofarbati pa da izgledaju dobro ;) Ako su pravi šarafići (nisu plastični) onda je vjerovatno i kvalitetnija kopija u pitanju...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
edinbr je napisao(la):
CUPRA SX je napisao(la):
sta te zanima konkretno

Zanima me valjaju li uopsteno jesu li kvalitetne kako je za njih naci sarafe poklopce ne znam jel pametno da pricam o cijeni po kojoj ih dobijam... Meni se svidjaju strasno ali prvi put sam se susreo sa njima prije dva dana kad sam ih nasao da kupim u dosta losem stanju su sa bojom neko ih je bezze ofarbao bas ima boje tona da ne duljim samo opcenito kakve su sta su od ko je proizvodjac koliko su stare mislim jel to neka verzija starih felgi ili novih .....

Kopija BBS RS ;) Pa su sigurno i starije tipe, ako su prave, uzmi ih... lahko ih ofarbati pa da izgledaju dobro ;)

Vidi nesto sam gledao po forumima 1000 $ su na ebay par komada nasao po 600-700 eura naravno da su extra stanju restaurirane... Zato ne vjerujem da su kopije (replike)...
 
Član
edinbr je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
edinbr je napisao(la):
CUPRA SX je napisao(la):
sta te zanima konkretno

Zanima me valjaju li uopsteno jesu li kvalitetne kako je za njih naci sarafe poklopce ne znam jel pametno da pricam o cijeni po kojoj ih dobijam... Meni se svidjaju strasno ali prvi put sam se susreo sa njima prije dva dana kad sam ih nasao da kupim u dosta losem stanju su sa bojom neko ih je bezze ofarbao bas ima boje tona da ne duljim samo opcenito kakve su sta su od ko je proizvodjac koliko su stare mislim jel to neka verzija starih felgi ili novih .....

Kopija BBS RS ;) Pa su sigurno i starije tipe, ako su prave, uzmi ih... lahko ih ofarbati pa da izgledaju dobro ;)

Vidi nesto sam gledao po forumima 1000 $ su na ebay par komada nasao po 600-700 eura naravno da su extra stanju restaurirane... Zato ne vjerujem da su kopije (replike)...

I keskin npr kopira OZ, pa su opet skupe... većinom je lošija legura kod tih kopija, što utiče i na kvalitet
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
edinbr je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
edinbr je napisao(la):
CUPRA SX je napisao(la):
sta te zanima konkretno

Zanima me valjaju li uopsteno jesu li kvalitetne kako je za njih naci sarafe poklopce ne znam jel pametno da pricam o cijeni po kojoj ih dobijam... Meni se svidjaju strasno ali prvi put sam se susreo sa njima prije dva dana kad sam ih nasao da kupim u dosta losem stanju su sa bojom neko ih je bezze ofarbao bas ima boje tona da ne duljim samo opcenito kakve su sta su od ko je proizvodjac koliko su stare mislim jel to neka verzija starih felgi ili novih .....

Kopija BBS RS ;) Pa su sigurno i starije tipe, ako su prave, uzmi ih... lahko ih ofarbati pa da izgledaju dobro ;)

Vidi nesto sam gledao po forumima 1000 $ su na ebay par komada nasao po 600-700 eura naravno da su extra stanju restaurirane... Zato ne vjerujem da su kopije (replike)...

I keskin npr kopira OZ, pa su opet skupe... većinom je lošija legura kod tih kopija, što utiče i na kvalitet

Hvala na odgovorima ipak cu ja njih pazariti mislim i pazario sam ali ne mogu da uvezem da mi ih neko prebaci iz BGD :icon_rolleyes: sve dogovoreno fali transport
 
imaju jedne i na piku.mislim da ih cijeni 1000e.ali ove su trodjelne i imaju stepenaste rubove kao i rm/rs.ako su te trodjelne i ako imaju navedene rubove u takvom stanju vrijede par stoja eura.a cepove tesko da ces naci originalne.probaj daju li se staviti od kakvih mrezasti bbs-ica.a u svakom slucaju ako imas priliku uzeti ih jeftino,uzmi.
 
Član
sve u svemu nisu lose samo moje misljenje je da ces imat problema oko restauracije jer su kako si rekao vec farbane i to vise puta,
bit ce zeznuto skinuti svu tu farbu sa njih a morat ces je skinuti da bi na kraju licile na nesto
 
pjeskarenje,i gotovo za cas posla,tko bi brusio mreze rucno.meni trebao cijeli dan samo da matiram rs-ice,a da ne pricam o skidanju tko zna koliko slojeva boje rucno,sizifov posao,ogade ti se i felge na kraju :)
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
pjeskarenje,i gotovo za cas posla,tko bi brusio mreze rucno.meni trebao cijeli dan samo da matiram rs-ice,a da ne pricam o skidanju tko zna koliko slojeva boje rucno,sizifov posao,ogade ti se i felge na kraju :)

Toga se i bojim kad mi dodju da mi se ne zgade koliko posla ima na njima ulijepljene su nekim zlatnim sprejom haos sto se na vidi na slikama mogu misliti sta se sve ne vidi

dzinn16v je napisao(la):
imaju jedne i na piku.mislim da ih cijeni 1000e.ali ove su trodjelne i imaju stepenaste rubove kao i rm/rs.ako su te trodjelne i ako imaju navedene rubove u takvom stanju vrijede par stoja eura.a cepove tesko da ces naci originalne.probaj daju li se staviti od kakvih mrezasti bbs-ica.a u svakom slucaju ako imas priliku uzeti ih jeftino,uzmi.

Ove sto sam ja nasao su 180 eura i one nisu trodjelne ... Samo se sarafi izvrcu oni dodju kao ukras :D

CUPRA SX je napisao(la):
sve u svemu nisu lose samo moje misljenje je da ces imat problema oko restauracije jer su kako si rekao vec farbane i to vise puta,
bit ce zeznuto skinuti svu tu farbu sa njih a morat ces je skinuti da bi na kraju licile na nesto

znam a valjda vrijede ovih para sto sam napisao dole jos sam u nedoumici al vise tezim da uzmem nego ne :D fina im je i sirina 8j sto je taman :D za 165-50-r15 gume :D ima da bude razvucena ko gace na njima
 
Član
ako su to felge s pika, i ako je momak iz bn , onda je jedna felga varena, ne znam jel ti to spomenuo, ali tako je meni objasnio. i nesto je spominjo da ih daje za tu cijenu posto bi se trebale prvo sredit.. pa sad ne znam kako si se dogovorio, ali ja bi prvo to sve svojim ocima pogledo pa onda platio.
 
Član
Dane_crx je napisao(la):
ako su to felge s pika, i ako je momak iz bn , onda je jedna felga varena, ne znam jel ti to spomenuo, ali tako je meni objasnio. i nesto je spominjo da ih daje za tu cijenu posto bi se trebale prvo sredit.. pa sad ne znam kako si se dogovorio, ali ja bi prvo to sve svojim ocima pogledo pa onda platio.

da da radi se o tim felgama onim zlatnim zato vidis da se dvoumim ali problem je sa njima sto one nisu u bih nego u beogradu i treba ih prebaciti ja sam mu rekao da mi posalje felge busem pogledam ako mi ne bude to to vratim ih i platim vozacu kao da sam ih preuzeo to je najbolja opcija po meni
 
Član
Evo rekao mi je momak slikati svaku felgu posebno da vidimo na sta to lici pa cu objaviti slike kada bude....
 
Član
165mm guma, a felga 20.32mm ti je previše... gledo sam 185 45 na 8" i baš je razvučeno, a to 165 je fakat preusko ;)
 
Top