Kako ugraditi gepek svijetlo u vw polo

Kako ugraditi gepek svijetlo u vw polo

Član
dakle nemam postojece svijetlo tj nisam nasao nikakve dzekove u gepeku ili naprosto neznam gdje da gledam? dakle moze li neka pomoc ili savjet kako da instaliram svijetlo u gepeku
 
Član
Postavi prekidač Kao na slici, nađi žicu od 12v, nađi masu, postavi prekidač tamo gdje ti ne smeta, proreži tapacir ili ga fiksiraj za
lim, zavisi kakvo auto imaš , poslije toga nađeš ona dailight led svjetla i samo ih fiksiraš tu, spojiš to sve i to je to :)
eShxb
 
Član
Koji je tacno model pola, posto sam radio nesto za sebe na golfu pa da vidim da li to isto mozes i ti napraviti
 
Član
Turbo hvala ti puno na odgovoru, i na lijepom i slikovitom objasnjenu
NerminGTD u pitanju je vw polo 2001 zadnji iz serije 6n ali po izgledu i svemu drugom pripada seriji 6n2 primjetio sam da 6n drugacije izgledaju (starije) ovaj ima i maglenke kao i svaki 6n2 i po djelovima koje sam kupovao pripada 6n2 mada mi u papirima pise da je 6n ali posto je zadnji iz te serije vise lici na ove novije :)
 
Član
Evo sad sam isao do auta da poslikam kablove koje imam tj koje sam pronasao u gepeku u nadi da cete vi znati koji je za sta, KAD ONO imam sta vidit :) naglasavam da sam minimalno 10 puta zagledao gepek sa svih strana da vidim ima li vec postojece svijetlo ili neki dzek , sklonim malo tapacirung s lijeve strane kad ima svijetlo i sve jbt:woot: samo riknula sijalica izgleda, koji sam ja glupan ,ali u svakom slucaju hvala, da nije bilo vasih odgovora ne bi sigurno opet isao zagledat gepek, hvala ljudi i izvinite istovremeno.
 
Član
Izgleda da ipak imam problem :( otisao kupio sad sijalicu zamjenio i ne radi svjetlo:depressed: sta bi moglo da bude? da nije osigurac neki? imam tabelu s osiguracima ali ne znam po slicici prepoznat koji je broj taj sto meni treba ako uopste postoji zaseban za gepek sijalicu? ako treba mogu slikat tabelu pa da neko kaze, ako je do osiguraca, a sta jos moze da bude osim osiguraca?
 
Član
Izgleda da ipak imam problem :( otisao kupio sad sijalicu zamjenio i ne radi svjetlo:depressed: sta bi moglo da bude? da nije osigurac neki? imam tabelu s osiguracima ali ne znam po slicici prepoznat koji je broj taj sto meni treba ako uopste postoji zaseban za gepek sijalicu? ako treba mogu slikat tabelu pa da neko kaze, ako je do osiguraca, a sta jos moze da bude osim osiguraca?
Nek ti neko od komsija/poznanika provjeri osigurace. Bar za to ne treba diploma

A moze lako biti mikroprekidac. To je mene jebavalo na VW Lupu. Inace jedna od mana VAG grupacije tih godina

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Zeran prije nego sam se obratio ovdje obisao sam komsije i sve izvore oko mene, nezna niko, pa zato i pitam ovdje, ja znam prepoznat na tabeli s osiguracima ove standardne tako da kazem, cak sam sebi i mjenjao pojedine tipa od brisaca, upaljaca, i tako ali za ovu sijalicu ne znam koji je, mogu slikat tabelu pa ako budes znao da mi kazes, a mozda je i taj mikro
 
Član
Zeran prije nego sam se obratio ovdje obisao sam komsije i sve izvore oko mene, nezna niko, pa zato i pitam ovdje, ja znam prepoznat na tabeli s osiguracima ove standardne tako da kazem, cak sam sebi i mjenjao pojedine tipa od brisaca, upaljaca, i tako ali za ovu sijalicu ne znam koji je, mogu slikat tabelu pa ako budes znao da mi kazes, a mozda je i taj mikro
Haj uslikaj

Edit: malo sam googlao, trebao bi biti osigurac broj 10
 
Član
eto drug, ako znas ti ili neko drugi pod kojim je brojem osigurac za to svijetlo bio bi vam zahvalan
 
Top