Kako ugraditi gepek svijetlo u vw polo

Kako ugraditi gepek svijetlo u vw polo

Član
Izgleda da ipak imam problem :( otisao kupio sad sijalicu zamjenio i ne radi svjetlo:depressed: sta bi moglo da bude? da nije osigurac neki? imam tabelu s osiguracima ali ne znam po slicici prepoznat koji je broj taj sto meni treba ako uopste postoji zaseban za gepek sijalicu? ako treba mogu slikat tabelu pa da neko kaze, ako je do osiguraca, a sta jos moze da bude osim osiguraca?
Moze ti biti do prekidaca koji se nalazi na gepektu a moze se desiti i da pukne zica na gepektu tj na onom mjestu gdje se nalazi guma izmedju gepekta i ostatka auta - ti dolazi na prekidac.
 
H

Harun70

Najvjerovatnije da ti je prekidac koji se nalazi u bravi.Moras skinuti tapacirung da bi dosao do brave i tog prekidaca.
 
Član
Ovako, da ti objasnim neke stvari, prije nego sto odes pokupovati pogresne stvari i bacis pare u dzaba.
Mogući problemi:
Sama instalacija, možda nije dobro sprovedeno,spojeno, skini tapacir i vidi jel' spojeno.
Žica koja se konstantno lomi, stavljena je u okruglu gumu (zaštitu kablova)
T4GC4

Dakle, prije svega tog, otvori gepek, uzmi mjerač struje i pogledaj da li uopšte taj kabal baca struju "stavi ga u leziste sijalice", ako ne baca odma znaš da je došlo do prekida struje,tj da je negdje kabal slomljen ili odspojen u rijetkim slučajevima xD
 
Član
Hvala svima na ucescu i pomoci stvar je rijesena, problem je bio u kablu koji je bio malo slomljen tj visio, medutim imao sam baksuzluk da i kad sam to rijesio svjetlo nije radilo, naime lik iz trgovine mi prodao neke sijalice s greskom, jer đavo mi nije dao mira pa sam odvrnuo sijalicu koja obasjava registraciju i s njom je proradilo, a sijalice sam ovoga puta kupio na drugom mjestu;):)
 
Član
Hvala svima na ucescu i pomoci stvar je rijesena, problem je bio u kablu koji je bio malo slomljen tj visio, medutim imao sam baksuzluk da i kad sam to rijesio svjetlo nije radilo, naime lik iz trgovine mi prodao neke sijalice s greskom, jer đavo mi nije dao mira pa sam odvrnuo sijalicu koja obasjava registraciju i s njom je proradilo, a sijalice sam ovoga puta kupio na drugom mjestu;):)
Eto, drago mi je što si riješio slučaj, sretno dalje !!! :car4::car4::car4:
 
Top