Kako se određuje cijena punjenja klime

Kako se određuje cijena punjenja klime

Član
1kg freona kad se kupuje je 40KM a oni kad ga prodaju prodaju ga za 100KM. racunica je zarada 60KM na kg-u
 
pitao sam iz razloga što sam kupio automatsku mašinu za punjenje pa nisam znao koju cijenu da odredim, što se tiče zarade nije to toliko koliko se misli, servis mašine za punjenje košta bruku, osim toga punjenje freona je sezonski posao, rijetko ko ima uslove za puniti klimu na niskim temperaturama a jos rijeđe da neko puni klimu na nizim temperaturama.

za prethodnika sto rece da nece nikad prema kiseljaku, ne znam na koga je naletio, a mogao je jednostavno kontaktirati mene i bio bi nadasve zadovoljan uradjenim poslom a i cijenom ;)

ovo nemojte smatrati reklamom, ja imam dosta posla i bez raje sa foruma, a 90% ljudi koji čitaju forum ne pune klime.

;)
 
Član
Eh nisam znao, ali sada znam ;) Godisnje mi iscuri do 200 grama sto gospoda iz klima centra nisu htjeli provjeriti gdje kazu zanemarivo - nebitno to zavrsena prica
 
Član
mali Ninja je napisao(la):
pitao sam iz razloga što sam kupio automatsku mašinu za punjenje pa nisam znao koju cijenu da odredim, što se tiče zarade nije to toliko koliko se misli, servis mašine za punjenje košta bruku, osim toga punjenje freona je sezonski posao, rijetko ko ima uslove za puniti klimu na niskim temperaturama a jos rijeđe da neko puni klimu na nizim temperaturama.

za prethodnika sto rece da nece nikad prema kiseljaku, ne znam na koga je naletio, a mogao je jednostavno kontaktirati mene i bio bi nadasve zadovoljan uradjenim poslom a i cijenom ;)

ovo nemojte smatrati reklamom, ja imam dosta posla i bez raje sa foruma, a 90% ljudi koji čitaju forum ne pune klime.

;)

Slazem se da je aparat skup odrzavanje je isto poprilicno no mislim da je neka realna cijena kotrole kompletnog sistema sa dopunom potrebne kolicine 50KM,
e sad smatram da iole posten serviser treba da pregleda sistem i vidi dali je sa sitemom sve uredu kaze vlasniku i onda da izvrsi punjenje i neznam sta jos sto spada u to, svi preko radovi ako je sistem neispravan su dodatni(ali se moraju saoptiti vlasniku). Ali najveci je problem inace svih majstora sto pristupaju svemu povrsni i nezainteresurano a za SVOJE pare hocu da dobijem sto me spada, pa prema tome iole posteni mastori tako ispastaju sto ih se sviju svrstava u isti kos.
 
Legend
Joooooj price vam, al valjate gluposti nevjerovatno.

1) Ova dvojca sa puntima sami ste sebi krivi jer servisirate kola ispod tende.
2) 100grama freona je 10 KM
3) vakumiranje test sistema i reciklaza plus dopuna ferona i ulja usluga (35 KM) ovisno koliko je kod kojeg ovlastenog servisa norma sat.
4) Kompresor nece radit ako ima 300 grama ili manje.
5) Obzirom da minimalno u svakom onda ima 300 grama od 700 to je 400 i to je 40 KM, +/- koliko se uistinu nalazi u ssitemu, svi ostali ste sami sebi krivi jer idete kod kojekakvih tenda majstora :) hem vam zaceraju, klepe vas i jos niste napravili posao kako t reba.


Kod mene je besplatna dopuna i reciklaza te dezinfekcija klima sistema, znaci placa se samo freon, i naravno zamjena filtera je besplatna :cool:

Boca freona od 5 kila kosta 280 do 300 KM, zavisi kako kad gdje se kupi, nekad bude i po 240 KM. Naravno da tu ima profita i mora ga biti, sta mislis od cega ljudi zive od dlaka.
 

MTR

Član
Potpis Daki , ispada brate da kad sta kupis da se radi da to treba dati ispod te cijene ili za istu , to samo kod nas ima :icon_mad:
ja sam sad platio punjenje klime 117 KM i ne zalim se , ovlasteni servis majka , naplati posteno al brate uradi kako treba , ispustanje plina , kontola zaptivnosti , podmazivanje sistema , provjera kompresora i senzora preko VAG-a , punjenje plina u tacnom i propisanom omjeru .

zasto ovo pisem , zato sto je neki levat prije mene dopunio klimu sa dodatnih 400 grama tako da klima nije funkcionisala ispravno , ukupno u sistemu je bilo 900 grama a propisano 500 ( +/- 15 )

i opet samo ovlasteni jer kad dobijem racun a nesto ne valja imam koga jebavat , a kad odes kod divljanera odma vice da nije do njega
 
Član
Ma ovo je ludnica sta rade oko klima levati ko ima srece ima..
Ja zvala auto kucu Opel kaze 120 km...600gr.stane..
Otisla u Remex(Ford)izaslo me 45km i to uradjeno drama dobro...
 
postoje automatske mašine koje printaju na traku šta je urađeno na autu, te stoga nema varanja kupca ;)

na traci mora pisati:
koliko freona je izvučeno iz sistema
koliko ulja je izvučeno iz sistema
koliko je vremenski trajao proces vakumiranja
koliko freona je nadodano
koliko ulja je nadodano
(vrijeme pjurifikacije ukoliko je ona urađena)

registracijske tablice automobila na kojem je rađen servis

podaci firme. ;)

što se tiče cijena freona, ulja i sredstva koje je potrebno za pjurifikaciju (sto reci daki dezinfekciju), boca freona 134a na kojoj piše 13.6kg košta u sezoni do 450KM. zimi je cijena niža, litar ulja za putničke automobile je 45KM i litar tečnosti za purifikaciju je 100KM (5-6 automobila).
 
Legend
mali Ninja je napisao(la):
postoje automatske mašine koje printaju na traku šta je urađeno na autu, te stoga nema varanja kupca ;)

na traci mora pisati:
koliko freona je izvučeno iz sistema
koliko ulja je izvučeno iz sistema
koliko je vremenski trajao proces vakumiranja
koliko freona je nadodano
koliko ulja je nadodano
(vrijeme pjurifikacije ukoliko je ona urađena)

registracijske tablice automobila na kojem je rađen servis

podaci firme. ;)

što se tiče cijena freona, ulja i sredstva koje je potrebno za pjurifikaciju (sto reci daki dezinfekciju), boca freona 134a na kojoj piše 13.6kg košta u sezoni do 450KM. zimi je cijena niža, litar ulja za putničke automobile je 45KM i litar tečnosti za purifikaciju je 100KM (5-6 automobila).


TACNO TAKO, izadje komad papira i pise koliko je reciklirano koliko dopunjeno, nema lazi nema prevare ;)
 

rs6

Član
e i mene interesuje ovo oko punjenja klime i tih ostalih stavki, posto joj je vrijeme da se puni

hladi ona, ali ne dovoljno dobro

ovo ulje za podmazivanje kompresora koliko njega stane u kompresor ( jedan ovdje lokalac koji se tim bavi mi rece da to ulje ide na gram, i da ga staje u kompresor nekih 150 grama )
i ta zaptivnost to ono na cijevima klime radi ili sta vec ????
ako moze neko eto malo da pojasni bio bih zahvalan ;) ;)
 
Član
Ma ti si davno obecao doci na grah a nije prilicno za insana u ranim poznim godinama da kombinuje grah i fafarone moze da zaboli izjutra poslije prve kafe :lol:
 
Top