Kako se određuje cijena punjenja klime

Kako se određuje cijena punjenja klime

zanima me kako ovi koji pune klimu određuju cijenu, gledam po piku fixna cijena 60KM iako u svako auto ne ide ista količina freona, opet ovamo se malo raspitivao neki ljudi rade po gramu 1g = 0.10KM (100g = 10KM) sto bi otprilike izlazilo dosta za auta u koja ide 800-1000g freona.
da li kod reciklaže freona, majstor uzima u obzir koliko je izvukao iz vašeg auta pa to ne naplaćuje ili obračunava onoliko grama koliko je propisano za to vozilo?
 
Početnik
mali Ninja je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Ja sam dosad uvijek placao 100gr po 10km.Msm da neuracunavaju koliko izvuku ;)

znaci on tebi naplati ono što izvuce iz tvog auta jer troši mašinu i filtere za reciklažu istog?

Vjeruj prijatelju da neznam tacno.Uvijek sam servisiro klimu kod komsije ima servis.Provjeri mi sve,da li pusta,ispravnost,dezinficira,zamijeni filter i napuni je naplati 10km po 100gr i naplati filter ostalo nista nisam placao. ;)
 
Član
Ja sam imao lose iskustvo sa ovim klima majstorima odem i covjek mi napuni naplati i ja mu kazem ne radi tj ne hladi on kaze da je napunio i posalje me kod drugog taj mi kaze da mi je otisao kompresor ok to zamjenimo i onda on meni kaze da treba da napunim tak da sam opet patio punjenje ovaj drugi mi je rekao da sam mu trabao reci da moj plin izvadi pa mi ga ponovo vrati jer ima i ta mogucnost a frisko je nasut kod prvog:icon_mad:
 
Član
raymo je napisao(la):
Ja sam imao lose iskustvo sa ovim klima majstorima odem i covjek mi napuni naplati i ja mu kazem ne radi tj ne hladi on kaze da je napunio i posalje me kod drugog taj mi kaze da mi je otisao kompresor ok to zamjenimo i onda on meni kaze da treba da napunim tak da sam opet patio punjenje ovaj drugi mi je rekao da sam mu trabao reci da moj plin izvadi pa mi ga ponovo vrati jer ima i ta mogucnost a frisko je nasut kod prvog:icon_mad:

imao sam i ja slican problem napunio klimu nije bilo 2 sedmice nece da hladi, odem ponovo kaze negdje ti pusta i nestalo. kazem ja njemu pravi nadji gdje pusta, nije mogao naci. drugi dan povedem svog majstora napunimo nasli smo gdje pusta. na jednom crijevu sto ide u kompresor gumica pukla, stavili neku drugu i radilo je mozda mjesec i opet nema.
zna li mozda neko gdje bi mogao naci tu gumicu ima metalni prsten unutra a okolo je guma :icon_rolleyes:
 
Član
E ovako, iz mog iskustva, imam par prijatelja koji imaju te "punjače" za klime..... i svi odreda mi kažu da je to čista para.... jest uređaj malo poskup, ali u biti ti kasnije ništa ni netreba osim plina, koji stavljaš u klima sistem. Sad je pitanje koliko dođe plin za sistem... neznam točno koliko je love boca, ali kad punjenje naplaćuju 70Km, deru nas momački, tako da svaka cijena punjenja je ovisna o bezobraznosti vlasnika aparata. Ja redovito punim besplatno...
-Plin koji se izvuče iz sistema se uopće ne računa, tako jel ti imao pola plina, ili ti sustav bio prazan, oni svoju cifru naplate.
-Bolji majstori, (kod mene u firmi) redovito prije nadopune stavljaju neku boju i provjeravaju dali sistem pušta...
 
Član
Pa to je vec redovna cijena! Od 60 do 80 KM su redovne cijene, samo zavisi gdje je radis. A ja trzim po dosutoj kolicini gasa da naplate.
 
Član
acer5101 je napisao(la):
Pa to je vec redovna cijena! Od 60 do 80 KM su redovne cijene, samo zavisi gdje je radis. A ja trzim po dosutoj kolicini gasa da naplate.

Ja sam trazio i nisam nasao Najblize Kiseljak i to sam nasao lika na piku Na kraju odem u klima centar - zavrsim i nikada vise necu krociti dole ;)
 
Top