kako rade pojedini AWD sistemi???

kako rade pojedini AWD sistemi???

Član
mislim da Niva nema blokade zadnje osovine i kad se desi ovo ona stane.....

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rnBjmIGFchQ&feature=related[/video]
 
Član
Pri kom polozaju rucica drug. Jel kad je u "default" polozaju (neznam kako drugacije da je nazovem), ali kad je ona najmanja ukljucena, onda je ful spera u igri i oba zadnja i prednja vuku istovremeno i neovisno, mada cu probati cim mi se ukaze prilika.
 
Član
pa nevjerujem bas da su ovi sto idu na off road idioti da neznaju ukljuciti pogon........mada nista nije iskljuceno.....
problem kod pogona se javlja kad jedan od tockova nema nikako gripa...kad ima nesto to je druga prica......cak se noznom kocnicom moze natjerati da difovi ''prorade'' i da povuku i drugi tockovi.....ali to je nesto drugo.

npr na BMW sa open difom nazad i samo RWD meni se desi da mi jedan tocak na ledu a drugi na asfaltu i nece da krene,malo potegnem rucnu,koliko toliko izjednacim napone na osovinama i auto krene,odma spustim rucni i idem bez problema.....
 
Član
Igor_ je napisao(la):
Pri kom polozaju rucica drug. Jel kad je u "default" polozaju (neznam kako drugacije da je nazovem), ali kad je ona najmanja ukljucena, onda je ful spera u igri i oba zadnja i prednja vuku istovremeno i neovisno, mada cu probati cim mi se ukaze prilika.
potpis :D kad je u sporohodnoj brzini onda ne smijes motati volanom (minimalna motanja) jer tada vuku sva 4 toca istovremeno dok kod ovih auta sto kazu da su 4x4 ko fol vuku svi tockovi sto nije tacno nego vuce jedan prednji i jedan zadnji... Ako je 4x4 i nema funkciju da u autu da prebaciva sporohodnu i brzohodnu Tacnije da zakljuca diferencijal, onda u tog auta vuku samo jedan prednji i jedan zadnji tocak, nikad sva 4.
 
Član
U pravu si drug, al samo mala ispravka.
U sporohodnoj mozes motat (to je ona veca rucica), al kad ukljucis blokadu (ona manja i upali se lampca) - e tu vec ne bi trebali da motamo.
 

MTR

Član
RS TURBO je napisao(la):
Igor_ je napisao(la):
Pri kom polozaju rucica drug. Jel kad je u "default" polozaju (neznam kako drugacije da je nazovem), ali kad je ona najmanja ukljucena, onda je ful spera u igri i oba zadnja i prednja vuku istovremeno i neovisno, mada cu probati cim mi se ukaze prilika.
potpis :D kad je u sporohodnoj brzini onda ne smijes motati volanom (minimalna motanja) jer tada vuku sva 4 toca istovremeno dok kod ovih auta sto kazu da su 4x4 ko fol vuku svi tockovi sto nije tacno nego vuce jedan prednji i jedan zadnji... Ako je 4x4 i nema funkciju da u autu da prebaciva sporohodnu i brzohodnu Tacnije da zakljuca diferencijal, onda u tog auta vuku samo jedan prednji i jedan zadnji tocak, nikad sva 4.

kod pravog 4x4 prenosa ( za zakljucavanjem ) u standardu 2H vuce samo jedan tocak ( ljevi ili desni )
na 4H je ukljucen i prednji dif i ponasa se bas kako si rekao jedan naprijed i jedan nazad , kad jedan tocak "prevesla" diff prebacuje na drugi tocak visak momenta .
ovo gore ne vrijedi za G klasu koja jedina ima prednju , srednju i zadnju blokadu , tu stajanja nema osim ako vozac ne zna iskoristiti sve mogucnosti vozila i prenosa , za G klasu je dovoljan i motor od 50 KS kako ima dobro uradjene spere i difove
 
Član
Evo ciko sve objasnio. Ko nezna engleski ima i titl...
...doduse na kineskom :lol:

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eT8nNFQ34WQ?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eT8nNFQ34WQ?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
2 suki
Drugi video na str2. lijepo objašnjava kako radi quattro nove generacije( ukoliko neki od točkova proklizavaju on brebaci snagu na drugu osovinu)
Tako da mi je ovo sumnjivo što si ti postavio , prednji točkovi se okreću - što znači da bi trebao da prebaci snagu na zadnje i oni da izguraju, posle toga na sledećoj prepreci obrnuto
 
Član
Mislim da je ovo trenutno jedan od najboljih AWD sistema na svijetu... :icon_biggrin:

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vuUaqFnsb2M?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vuUaqFnsb2M?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
duleprof je napisao(la):
2 suki
Drugi video na str2. lijepo objašnjava kako radi quattro nove generacije( ukoliko neki od točkova proklizavaju on brebaci snagu na drugu osovinu)
Tako da mi je ovo sumnjivo što si ti postavio , prednji točkovi se okreću - što znači da bi trebao da prebaci snagu na zadnje i oni da izguraju, posle toga na sledećoj prepreci obrnuto

I sam sam stvarno radoznao u cemu je fora, da ne moze da "skonta" da zadnji tockovi proklizavaju pa da prenese snagu na prednje, da li ima veze ovaj nagib , ili sta? Ima li koji dobrovoljac s quattro audijem da isprobamo ovo? :)
 
Član
Ma pustite BMW-ovske samopromocije pa da je ovako nikakav Audi Quattro ne bi mogao nigdje izići! Samo bi stajao i ponašao se kao auto koje ima samo zadnji pogon!

Imao sam Audija Quattro i taj auto je izlazio gdje god hoćete na ledu sa ljetnim ćelavim gumama, nikakav tu BMW nije mogao izići, kad prokliza upali se EDS i idemo lagano dalje. Jedino je tuda prošao Land Rover kojeg sam pratio dok nisam počeo strugati sredinom jer je auto bilo spušteno pa sam se morao vratiti.

Ovi smiješni klipovi su glupi do daske, oni kao nešto objektivni a na rampi piše BMW XDrive :lol:
 
da nisam vidio BMW znak na onoj ''klackalici'' rekao bih svaka cast BMW-u ali, ovako nesto sam skeptican...
ipak ostajem pri tome da je quattro #1
 
Član
RE: quatro vs Xdrive

-Suki- je napisao(la):
gledao sam kad se Audi pa cak i lada niva zaglave jer im je jedan tocak u zraku ostao...koliko god rucica da imaju i sta god da ukljucis ostaju zaglavljeni dok traktor ne dođe.....

Drug, da znas da cu prve prilike (samo ako mi dozvole da se zezam sa tudjim autom) dici nivu na dizalicu (jedan kraj) i probat da vidim sta ce da se desi. Ako ne obori kloc sa tri tocka na zemlji...pa to je bruka brate.
 
Član
RE: quatro vs Xdrive

Igor_ je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
gledao sam kad se Audi pa cak i lada niva zaglave jer im je jedan tocak u zraku ostao...koliko god rucica da imaju i sta god da ukljucis ostaju zaglavljeni dok traktor ne dođe.....

Drug, da znas da cu prve prilike (samo ako mi dozvole da se zezam sa tudjim autom) dici nivu na dizalicu (jedan kraj) i probat da vidim sta ce da se desi. Ako ne obori kloc sa tri tocka na zemlji...pa to je bruka brate.

Hahaha sto je najgore covjek je u pravu :), Audi (za Nivu ne znam) ako mu je tocak u zraku nece krenuti s mjesta, zasto? Jer Torsen diferencijal radi na principu predavanja okretnog momenta (Torque Sensitive - TorSen) na osovinu koja ima vise gripa, a grip ce "osjetiti" tako sto mu je veca sila otpora ili na tu osovinu pa ce mu predati vise momenta, uostalom to i jest onaj tocak koji se sporije vrti! A kad je jedan kotac u zraku onda nema otpora pa nema ni pogonskog momenta! Poznavatelji takvih prilika samo malo potegnu rucnu kocnicu ili malo stisnu noznu da tocak koji je u zraku dobije otpor i onda sve ima smisla. E sad tu postoje razne elektronicke blokade gdje auto kad mu tocak ostane u zraku samo koci taj pojedini tocak al to je vec druga prica ;)...
 
Top