kako rade pojedini AWD sistemi???

kako rade pojedini AWD sistemi???

Član
GaRGa je napisao(la):
Ich hoffe der Suki wird das verstehen..

Volvo koristi najnoviji Haldex 4-te generacije

Ich hoffe, dass Sie den Punkt dieses Themas zu verstehen und Sie sind nicht ein Idiot wie die meisten.
Dank
 
Član
Suki ne budi primadona sad :p sto kaze oggy, ima nas koji pratimo, da vidim hocu li "pokupiti" sta novo ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Ich hoffe der Suki wird das verstehen..

Volvo koristi najnoviji Haldex 4-te generacije

Ich hoffe, dass Sie den Punkt dieses Themas zu verstehen und Sie sind nicht ein Idiot wie die meisten.
Dank


Du sollst aber verstehen das andere Leute recht auf eigene Meinung haben und nicht gleich Idioten sind weil sie deine Meinung nicht teilen...
 
Član
GaRGa je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Ich hoffe der Suki wird das verstehen..

Volvo koristi najnoviji Haldex 4-te generacije

Ich hoffe, dass Sie den Punkt dieses Themas zu verstehen und Sie sind nicht ein Idiot wie die meisten.
Dank


Du sollst aber verstehen das andere Leute recht auf eigene Meinung haben und nicht gleich Idioten sind weil sie deine Meinung nicht teilen...

Das ist kein thema fordern stellungnahmen zu dem laufwerk ist besser, hier sollten wir darüber reden, wie das system funktioniert, aber fast nichts, was in dieser hinsicht nicht geschrieben ist.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Ich hoffe der Suki wird das verstehen..

Volvo koristi najnoviji Haldex 4-te generacije

Ich hoffe, dass Sie den Punkt dieses Themas zu verstehen und Sie sind nicht ein Idiot wie die meisten.
Dank


Du sollst aber verstehen das andere Leute recht auf eigene Meinung haben und nicht gleich Idioten sind weil sie deine Meinung nicht teilen...

Das ist kein thema fordern stellungnahmen zu dem laufwerk ist besser, hier sollten wir darüber reden, wie das system funktioniert, aber fast nichts, was in dieser hinsicht nicht geschrieben ist.


Zuruck zum thema, mein beitrag:

http://www.awdwiki.com/quattro.html
 
Član
da...nazad na temu...
e sad se lijepo vidi da su klipovi sa pocetka teme istiniti.....i tu je lijpo objasnjeno sta i kako se desava....
problem je u audijevim torsen difovima koji trebaju nesto trakcije da bi se stvorio lock....
to su prvi torsen difovi....poslije su upetljali elktroniku ali je fora sto nista ne moze zamijeniti mehanicki zakljucavan diff jer samo on moze prenijeti dovoljno momenta na tockove sa mnogo gripa,problem se pogotovo javlja ako je auto na velikom usponu,kao na onoj rampi naprimjer.....

nastavice se......
 
Član
Sad upravo citam da je Xdrive kao i Haldex part time four wheel drive, sve do momenta proklizavanja BMW-u ide snaga na zadnju osovinu a na prednju osovinu moze prebaciti do 50% snage po potrebi. Kod haldexa je obrnuto snaga ide 100% na prednju a tek poslije proklizavanja moze prebaciti do 50% snage na zadnju osovinu. Xdrive je bolji jer ne ceka da tocak proklize da bi prebacio snagu nego to sprijecava prebacivanjem 40% snage na prednju.

Torsen je do sad mogao samo vrtiti oba prednja ili oba zadnja tocka dok su navodno kod nove generacije uveli mogucnost kontrole okretanja sva 4 tocka pojedinacno.

http://www.motorauthority.com/blog/1026492_audi-improves-quattro-awd-with-new-sport-differential
 
Član
jedno je naci sumu u kojoj se krije zec,a drugo je grm......eto pronasli smo i grm.....

tacnije BMW ima viselamelne spere,komanduje elktronika ali je lock cisto mehanicki i kad elektronika zada komandu onda ili ce nesta puknuti ili ce proklizati i onaj tocak sa max gripom ako treba,nece se destiti ''da se nista ne dgađa''....

Ostale sisteme (marke vozila) i ne vrijedi previse spominjati jer uglavnom koriste sisteme koje ima QUATRO odnosno heldix i druge....jedino sta je Xdrive unikatan moglo bi se reci....trenutno kao najinteligentniji i najbrzi sistem AWD pogona...
ne kazem da je najbolji,svaki je dobar u nekim određenim uslovima......najbolje ne postoji.

danke den Kollegen,haben Sie ein +
 
Član
Soory na off-u i svaka cast svima SUV vozilima i njihovim 4x4 vucama ali po meni je ovo kralj terena i off road-a,Lada Niva. To je ipak rus pravio kod koga je snijeg svakodnevna pojava i -30 stepeni, a kad je +5 stepeni oni to smatraju ljetom :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=1AeesWccmAw
Parkira je gdje hoce :lol:
 
Član
Moje iskustvo je neverovatno, kad sam isao na zimovanje naisli smo na zaglavljeni mercedes GL, a mi sa audi a3-ojkom 1.9tdi fwd i novim tigar wintera gumama nosalantno prosli tuda....
 
Član
Jel moze neko da baci koji komentar kako je to rijeseno kod nivare. Interesuje me bas jer imam priliku ponekad da vozim taj auto, ak nije problem.
@dellas: ima tu drug i do vozaca dosta, nije sve do auta :)
 
Član
niva se zaglavi kad jedan tocak ostane u vazduhu......
ja sam gledao to uzivo...mislim da je zadnji lijevi bio u pitanju.....davno je bilo...
 
Član
Igor_ je napisao(la):
@dellas: ima tu drug i do vozaca dosta, nije sve do auta :)

Pa to je u pitanju:D Salu na stranu, mi smo se tad nasmejali onaj lik iz gl-a je popizdeo....Predpostavljam da je stao na trenutak i da posle nije mogao da krene, mi smo prosli u zaletu,ali je opet to sramota za taj auto.
 
Top