Kako napraviti da su cuje turbina??

Kako napraviti da su cuje turbina??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam imo K&N gljivicu i zvuk je bio extra, a moze ti poslizut i ta od 20KM, samo je moras jednom nedjeljno propuhat kompresorom
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
ma moj frend ima golfa 4 1.9 TDI skinuo je katalizator s njega...i bas se cuje fino zvizdukanje turbine na auspuhu jace nego prije...vjerovatno na to mislis...i nije istina da ako pisti da je otisla...ali vjerujem da se taj zvuk ne moze dobiti na GTD-u u biti nisam cuo ni jednoga da mu se tako cuje turbina

Potpis ja sam na Stilu skinuo katalizatore i sad se cuje turbina pravo dobar zvuk ali i bucnije auto isto tako izgubilo se obrtnog malo ;) vec mi je dosadio i ovih dana vracam katalizatore :D
 
Član
davno mi je drug imao golfa 51kw,turbina se cula prilicno i dobro je isao golf. Rodjak sad ima takodje golfa od 51kw i ne cuje se turbo,auto tromo do bola. I ne znam sta vama(nama) znaci zvuk turba kad su svi dizeli traktori koji su teror za usi pistali oni ili ne. Bez benzinca nema zvuka,mozes ti raditi sta god hoces. Nego vozi i tjesi se kako malo trosi kao ja.:lol:
 
Član
dumpors je napisao(la):
davno mi je drug imao golfa 51kw,turbina se cula prilicno i dobro je isao golf. Rodjak sad ima takodje golfa od 51kw i ne cuje se turbo,auto tromo do bola. I ne znam sta vama(nama) znaci zvuk turba kad su svi dizeli traktori koji su teror za usi pistali oni ili ne. Bez benzinca nema zvuka,mozes ti raditi sta god hoces. Nego vozi i tjesi se kako malo trosi kao ja.:lol:

A neznas do cega je to :icon_question:..A i bolje je isao taj drugi sto mu se cula turbina jel?
Pa eto malo je bolje taj zvuk nego da je tromo kao sto ti kazez :cool:

evo ti jedan klip pa vidi da i dieseli mogu imati dobar zvuk
http://www.youtube.com/watch?v=B4TbOLBOcT4


GreenDevil je napisao(la):
ja sam imo K&N gljivicu i zvuk je bio extra, a moze ti poslizut i ta od 20KM, samo je moras jednom nedjeljno propuhat kompresorom

jel bilo auto diesel ili benzin??I da li je bolje panel staviti :icon_question:
 
Član
darko13 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Kod mene se na golfu čuje kad dajem gas tj. kad ubrazavam u leru se ne čuje kažem već 4 godine i nekih 100k pređenih i nikad ni najmanji problem nisam imao, i još mi auto ide bolje i bolje vuče od audija na kome je isti motor i ne čuje se turbo...ko god se vozio u golfu ne vjeruje da ima samo 90ks...stvarno ne kontam da je neki kvar do sad bi za ove 4 godine otišlo :icon_question:

cipan ti golf, ide bolje od drugog 90ks a cuje se turbo

a cuje se jer puse vise bar, nrp 1.24 cca 115-120 ks na tom tdiu
 
Član
ArminM je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Objasni ovo....

cujes turbinu na stangasu dok auto radi,ne cujes jelde,,bravo majstore

na to sam mislio

kod njega se isto cuje i na 1000rpm i na 2000 i ne znam ti na koliko
ko da stalno radi na isto bara, eto to nisam dopisao

jeste jedva docekali da me napadnete

1.Zavisi...dok sam ga ''propuhivao'' culo se na leru zvizdanje turbine ali iza kad stojis
2. To ti slabo cujes jer nema sanse da se isto cuje, ako si ''to'' mislio trebao si napisati inace povacis ovako 10 komentara
3.OT td/tdi i zvuk...ma nek je sve ocisceno i ispravno a zvuk ako ima ima, ako ne...
 
Član
mariodrag je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Kod mene se na golfu čuje kad dajem gas tj. kad ubrazavam u leru se ne čuje kažem već 4 godine i nekih 100k pređenih i nikad ni najmanji problem nisam imao, i još mi auto ide bolje i bolje vuče od audija na kome je isti motor i ne čuje se turbo...ko god se vozio u golfu ne vjeruje da ima samo 90ks...stvarno ne kontam da je neki kvar do sad bi za ove 4 godine otišlo :icon_question:

cipan ti golf, ide bolje od drugog 90ks a cuje se turbo

a cuje se jer puse vise bar, nrp 1.24 cca 115-120 ks na tom tdiu

To sam i sumnjao a i našao sam garanciju na čip u njegovim pairima kad sam ga uzeo, ali nisam toliko ni obraćao pažnju na to samo neznam koja mu je sad snaga nigdje ne piše moraću i to provjeriti...
 
Član
Ja imam isto dvojku TD 51 KW ,a i drugar ima istog,samo razlika je jer se i u mene cuje turbina ,a u njega ne,i moj golf ide bolje i startniji je od njegovog i to osjetno........;)
 
Član
striker je napisao(la):
Ja imam isto dvojku TD 51 KW ,a i drugar ima istog,samo razlika je jer se i u mene cuje turbina ,a u njega ne,i moj golf ide bolje i startniji je od njegovog i to osjetno........;)

To mora nesto biti do pritiska 100% ;)
 
Član
i ja sam razmisljao da je to,jer fakat i vozio sam tog njegovog ,auto ide fino nema sta,ali je moj dosta zivlji ,al ajd sad ko ce znat opet,nikad nisam imao priliku da vidim ,kako se pojacava taj pritisak na turbini :/
 
Član
striker je napisao(la):
i ja sam razmisljao da je to,jer fakat i vozio sam tog njegovog ,auto ide fino nema sta,ali je moj dosta zivlji ,al ajd sad ko ce znat opet,nikad nisam imao priliku da vidim ,kako se pojacava taj pritisak na turbini :/

Nista druze hvala tebi na info ;)
 
Član
i samo da napomenem,da je otvoren i na pumpi, al naravno da mnogi nebi mislili da se preseravam sta,i da lazem jer fakat nemam razloga a i sam sam se cudio kako tako dobro ide ,ovaj golf koji je kod mene sam uspio da navucem i do 180 km/h po njegovom satu ,brat ima Clia 1.5 dCi 82 KS ........i satovi nam pokazuju identicno ;) .......na 165 km/h po satu je 161-162 na GPS-u ........Prijatelj je svoju dvojku 165 max,neznam dal vise ide ;)

Evo i jedan snimak koji sam snimio neki dan ,kvaliteta je losa,jer sam previse zumirao ,ali ovo je u 4-toj brzini koliko sam uspio da navucem(PO RAVNICI) mjesto je sočkovac u blizini Gračanice mozda neki i znaju koji su prolazili tu no nebitno,ali nisam imao vise pravca


http://www.youtube.com/watch?v=5QG4anil3QI ;)
 
Član
striker je napisao(la):
i samo da napomenem,da je otvoren i na pumpi, al naravno da mnogi nebi mislili da se preseravam sta,i da lazem jer fakat nemam razloga a i sam sam se cudio kako tako dobro ide ,ovaj golf koji je kod mene sam uspio da navucem i do 180 km/h po njegovom satu ,brat ima Clia 1.5 dCi 82 KS ........i satovi nam pokazuju identicno ;) .......na 165 km/h po satu je 161-162 na GPS-u ........Prijatelj je svoju dvojku 165 max,neznam dal vise ide ;)

Evo i jedan snimak koji sam snimio neki dan ,kvaliteta je losa,jer sam previse zumirao ,ali ovo je u 4-toj brzini koliko sam uspio da navucem(PO RAVNICI) mjesto je sočkovac u blizini Gračanice mozda neki i znaju koji su prolazili tu no nebitno,ali nisam imao vise pravca


http://www.youtube.com/watch?v=5QG4anil3QI ;)

Dobro ide nema sta samo nebi ja dirao u moga to gorivo samo hocu malo zvuka :cool: ;)
Sto ne predstavis svog golfa u garazi :icon_question:
 
kod mene je 115 ks tdi na bori i turbina pisti bas mocno kad dam gas a najvise pisne na oko 2000 obrtaja,nista cudno,nevalja ako neravnomjerno pisti ili ako pisti i prilikom pustanja gasa......razlog zbog cega turbina kod novih vozila pisti je taj sto na vecim obrtajima radi nego prijasnje...a i veci protok stvaraju,cujte malo kamione sa turbakom :icon_twisted:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top